0

Kırmızı ruj, özellikle gece makyajının klasiklerinden. Ayrıca kırmızının erkekler tarafından çekici bulunduğunu gösteren birçok bilimsel araştırma olduğunu biliyor muydunuz? Bu özel renk, farklı uygulamalar ile zaman zaman sade zaman zaman iddialı ve çarpıcı bir görünüm yakalamak için tercih edilebilir. Ancak parlaklığı sebebiyle uygulama hatalarını göstermeye daha yatkın bir renk. Peki, kusursuz kırmızı dudaklar için nelere dikkat etmelisiniz?

İşte kült bir makyaj görünümünün vazgeçilmez parçası kırmızı ruju en iyi şekilde uygulamanızı sağlayacak bazı ruj sürme teknikleri.

Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

Dudaklarınızdaki ölü derileri ortadan kaldırın

Kırmızı rujlar, özellikle de mat özelliğe sahip olduklarında çatlamış ve kurumuş dudakları daha çok belli eder. Bu yüzden kırmızı ruju en iyi şekilde uygulamanın ilk koşulu, bakımlı dudaklar. Bu yüzden dudaklarınız çok çatlamışsa uygulamaya başlamadan önce mutlaka bir dudak peelingi ürünüyle dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulun.

Dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirin

Tıpkı cildimiz gibi dudaklarımızın da neme ihtiyacı var. Eğer makyaja başlamak için çok zamanınız yoksa ve dudaklarınız çatlamış bir haldeyse kolay emilen balmlarla kırmızı ruj uygulamasından önce dudaklarınızı nemlendirin. Bu noktada Vaseline Lip Balm seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

Ruj uygulamasından önce baz kullanın

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce ince bir katman halinde likit fondöten uygulayın. Uygulamadan önce dudaklarınızı matlaştırmanız daha pürüzsüz bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca dudak rengini nötrlediğiniz için rujunuzun tam rengini elde etmiş olacaksınız.

Dudak kaleminden destek alın

Dudak kalemi hem daha kalıcı hem de daha yoğun bir sonuç elde etmenizi sağlar. Bunun için rujunuzun renginde veya bir ton koyu bir dudak kalemi ile dudak çerçevenizi belirleyin, ardından kırmızı rujunuzu uygulayın. Ayrıca aynı kalemle dudak içini de boyadıktan sonra uyguladığınız rujun daha kalıcı olacağını da ekleyelim. Dilerseniz çizgiyi daha dışarıdan çekerek dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-5 - Saç Bakım Güzellik Kırmızı Ruj Sürme Rehberi-6 - Saç Bakım Güzellik

Kapatıcı ile tüm kusurları yok edin

Kırmızı ruj sürerken dışarı çıkan çizgileri netleştirmek için dudak çevrenize kapatıcı uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem dışarı taşmalar ortadan kalkacak hem de dudak çizginiz daha belirgin olacak.

Daha kalıcı bir ruj için pudra kullanın

Nude tonlar çıktığında ya da dağıldığında belli olmazken kırmızı rujlar bu kusurları fena halde belli eder. Bu yüzden rujunuzun daha kalıcı olması için iki kat uygulama arasına ince bir tabaka da transparan pudra ekleyin. Bu ipucu ile dudaklarınızdaki rengi daha uzun süre kullanacaksınız.

Ayrıca Likit Ruj Nasıl Sürülür? yazımız da ilginizi çekebilir.