0

Gün içinde karşılaştığınız yoğun tempo, uykusuzluk, yorgunluk ve hatta yeterince su içmemek ile göz altlarınızın koyulaşmasına neden olabilir. Mor, kahverengi göz altları şişerek, halka görünümünde de olabilir. Hızlı ve pratik bir kurtarıcı olan göz altı kapatıcısı ile bu görünümden kurtulabilirsiniz. Göz altındaki renkleri eşitleyen, halkaların görünümünü azaltarak göz altlarınızı aydınlatan kapatıcılar aynı zamanda bakışlarınızı da canlandırıp değiştirebilir. Tabii bunun için en önemli nokta kendinize uygun doğru göz altı kapatıcısını seçmek ve onu doğru şekilde uygulamak.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir ve Sürülür? -1 - Saç Bakım Güzellik Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir ve Sürülür? -2 - Saç Bakım Güzellik

Göz altı kapatıcısı rengi nasıl olmalı?

Öncelikle kendi cilt alt tonunuzu belirlemek doğru makyaj uygulamasının ve doğru ten ürünleri seçmenin en önemli adımı. Cilt alt tonunuzu nasıl belirleyeceğinizden emin değilseniz, Cilt Alt Tonunu Bulmak İçin Bilinmesi Gerekenler yazımıza göz atabilirsiniz. Ten renginizi belirledikten sonra cilt alt tonunuzdan 1-2 ton açık bir göz altı kapatıcısı seçebilirsiniz. Fondöteninizi cilt tonunuza uygun renklerde seçerken, göz altlarınızın aydınlık görünmesi için en önemli noktanın daha açık bir kapatıcı (concealer) seçmek olduğunu unutmayın.

Göz altı morluğunu hangi renk kapatır?

Göz altı morluklarınız kapatıcı ile istediğiniz kapanmayı sağlamıyorsa, renk eşitleyici uygulamalardan da destek alabilirsiniz. Kızarıklık, morluk, koyuluk gibi renkleri nötrleyecek renkler ile bir taban oluşturarak kusursuz kapatıcılık sağlayabilirsiniz.

Göz altlarınızda ve çevresinde kızarıklık varsa, yeşil rengi kullanmayı deneyebilirsiniz. Kırmızının zıttı olan yeşil kızarıkların nötr hale gelmesine yardımcı olur. Göz altınıza ve çevresine iyice yedirdikten sonra kapatıcınızı uygulayabilirsiniz. Eğer göz altlarınızda morluklar varsa, yine bu rengi nötrleyecek sarı ya da turuncu tonlarda bir göz altı kapatıcısı seçebilirsiniz. Cildinize iyice yedirdiğinizde morluklardan eser kalmayabilir. Koyu kahve ve halkalar için de ince formda bir ürün yerine kapatıcılığı yoğun formda bir ürün tercih edebilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir ve Sürülür? -3 - Saç Bakım Güzellik Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir ve Sürülür? -4 - Saç Bakım Güzellik

Göz altı kapatıcısı nasıl sürülür?

Göz altı kapatıcısı rengi seçmek kadar önemli diğer konu da onu nasıl uygulayacağınız.

  • İşe göz altlarınızı nemlendirmek ile başlayın. En çok kuruyan bölgelerden biri olan göz altları ince bir deriye sahip olduğu için kabuklanıp pul pul bir görünüm de alabilir.
  • Nemlendiriciden sonra dilerseniz fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Kapatıcıyı fondöten üzerine uygulamak herhangi bir sorun teşkil etmez.
  • Uygulama için göz pınarınızın olduğu başlangıç noktasına ve gözün dış kısmına bir miktar kapatıcı ekleyebilirsiniz.
  • Temiz parmaklar, sünger ya da fırça kullanarak dağıtabilirsiniz.
  • Son adım olarak da transparan bir pudra ile sabitleyerek göz altındaki ince çizgilerde kapatıcı birikmesini önleyebilirsiniz.