0

Kaş kalemi ve kaş maskarasının ardından makyaj malzemeleri arasında trend olan ürünlerden bir diğeri de kaş farı. Çünkü kaş farı ile daha dolgun kaşlara sahip olmak mümkün. Kaşlarının aralarındaki boşluklardan rahatsız olanlar, daha pürüzsüz ve kusursuz kaşlara sahip olmak isteyenler kaş farı ile daha etkileyici bir görünüme kavuşabilir. Siz de kaş farı ile kaş şekillendirme tüyolarını öğrenerek her zamankinden iyi bir kaş makyajı yapabilirsiniz. Peki, kaş farı nedir, kaş farı ne işe yarar? Gelin kaş farı konusunda merak edilenleri hep birlikte keşfedelim.

Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-1 - Saç Bakım Güzellik Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Farı Nedir? Kaş Farı Ne İşe Yarar?

Göz makyajının tamamlayıcı ürünlerinden biri olan kaş farı, kaşlar arasındaki boşlukları kapatır ve kaşların bir bütün olarak görünmesine yardımcı olur. Kaş farları son zamanlarda kaşlarda etkili sonuçlar alınmasını sağlayan göz makyajı malzemelerinden biridir. Kaş farlarından yardım alarak yüzünüzde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Genellikle kaş renklerine yakın küllü tonlarda üretilen kaş farı çeşitleri, kaş rengiyle birebir örtüşerek ideal bir doğallık sağlar. Bunun için kaşların yapısıyla uyumlu, uzun süre kalıcılığa sahip ve uygun yumuşak sürümlü farların tercih edilmesi gerekir. Kaş farı yerine göz farı kullanımı da sıklıkla tercih edilir ancak bu makyaj profesyonelleri tarafından önerilmez. Çünkü göz farının kaşlara uygulanması doğallıktan uzak bir görünüme neden olur. Kaşlarını öne çıkarmak ve makyajını iyileştirmek isteyen kişiler, kaşlarda özel olarak tasarlanan kaş farı çeşitleri arasından seçim yapmalıdır.

Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-3 - Saç Bakım Güzellik Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Farı Nasıl Uygulanır?

Pek çok kadın “Kaş farı nasıl sürülür? sorusunun cevabını merak eder. Kaş farı fırçası ile kaş farını rahatlıkla sürmek mümkün. Kaş farı fırçası genellikle kesik uçlu bir yapıdadır. Bunun sebebi ise kaşlarının çerçevesini daha düzgün bir şekilde belirlemektir.

Eğer kaşlarınızın arasında boşluklar varsa önce yumuşak uçlu kaş fırçasıyla bu boşlukları kaş farı ile doldurabilirsiniz. Bu işlemi kıl köklerinin çıkış yönüne doğru kaş farı sürerek gerçekleştirmelisiniz. Kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurduktan sonra kaş renginde bütünlük sağlamak için kaş farı yardımıyla kaşlarınızın ucundan sonuna doğru ince bir kat halinde uygulama yapın. Son adımda ise kaş çevresinin pürüzsüz görünmesi için kesik uçlu kaş fırçası ile kaşlarının çerçevesini çizin. Bu çizginin daha göz alıcı görünmesi için kaş farının içinden çıkan aydınlatıcı ile kaş çevrenizi aydınlatabilirsiniz. Böylece “Kaş farı nasıl uygulanır?” sorusu için bu şekilde hareket ederek etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-5 - Saç Bakım Güzellik Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Farı Çeşitleri Nelerdir?

Kaş farı pek çok farklı çeşide sahiptir. Kaş farı satın alırken kaşınızın doğal rengine en yakın rengi seçmelisiniz. Kaşlarınızla uyumlu renkleri seçtiğinizde kaşlarınız oldukça doğal ve güzel bir görünüme kavuşacaktır. Kaş farları zengin çeşitliliği sayesinde geniş bir kitleye hitap eder. Siyah kaş farı ürünün yanında gri, kahverengi, sarı gibi farklı renkler de öne çıkar. Doğal bir görünüm isteyen kadınlar, kendi kaş renklerine uygun tonu bularak rahatlıkla natürel sonuçlar elde edebilir.

 

Eğer kaşlarınız siyah ise kaş farı uygulaması yaparken farın doğal kaş hattının dışına çıkmamasına özen gösterin. Aksi takdirde kaşlarınız kalınlaşır ve yüzünüzün daha sert görünmesine neden olur. Kaş makyajı yüz ifadenizi bir anda değiştiren bir etkiye sahiptir. Renkli kaş farları kullanarak yüzünüzün daha taze ve canlı görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Kızıl kaş farları ise kızıl renkte saçlara ve kaşlara sahip olanlara uygun ürünlerdir. Krem kaş farları şeffaf ya da az renkli olup açık ten ve kaş rengine sahip olanlara uygundur. Sabitleyici etkisi fazla olan bu ürünler sayesinde kaşlarınız doğal renginde ve biçimli görünebilir.

Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-7 - Saç Bakım Güzellik Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-8 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Farı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kaş farı çeşitleri, kusursuz bir kaş makyajı için tercih edilmesi gereken ürünlerdendir. Kaş farları pratik bir kullanıma sahiptir ve uygulaması fazla zaman almaz. Farklı renk tonlarına sahip olan kaş farları ile bakışlarınızı güçlendirebilirsiniz. Bakır kaş farı, bakır renkte saça sahip olanlar için idealdir. Açık renk kaş farı ise sarışınların kullanabileceği güzel bir tondur. Sarışınlar için sarı, açık vizon ve bej gibi renklerde kaş farları uygundur. Kumral olanlar için ise küllü kaş farı ideal bir seçimdir. Bunun yanında açık kahve kaş farı da kumrallar için tercih edilmesi gereken bir diğer seçenektir. Tüm bu kaş farı önerileri göz önüne alınarak seçim yapıldığında kusursuz bir kaş farı uygulaması gerçekleştirmek mümkün olur. Siz de ten ve saç renginize uygun olacak bir kaş farını kolayca seçebilir ve kaşlarınızın biçimli görünmesine destek olabilirsiniz. Eğer kaşlarınızı açmak istiyorsanız ve kaş rengi açma tüyolarını merak ediyorsanız içeriğimizi hemen okuyabilirsiniz.

Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-9 - Saç Bakım Güzellik Kaş Farı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Sürülür?-10 - Saç Bakım Güzellik

Kaş Farı Kullanım Tüyoları Nelerdir?

Kaş makyajı yaparken doğallık ve kusursuz görünüm arasında doğru bir denge kurmak gerekir. Makyaj trendlerinde son yıllarda doğal görümümler ön planda. Siz de kaş makyajında kendi kaş stilinizi koruyarak ufak dokunuşlar eşliğinde doğal uygulamalar yapabilirsiniz. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler…

 

  • Kaşlarınızı hiçbir zaman olduğundan daha kalın göstermeye çalışmayın, sadece boşlukları doldurmaya odaklanın.
  • Kaş çerçevesini kaşlarınızın bir tık üzerinden çizmeniz mümkün ama bu çizgiyi abartılı şekilde gerçekleştirmemeye özen gösterin.
  • Kaş farı satın alırken ürünü mutlaka deneyin ve kaş renginize en yakın tonu bulduğunuzdan emin olun. Deneme sırasında kaş farını saçlarınıza uygulamayın. Çünkü saç ve kaş rengi aynı değildir.
  • Kaş makyajında kaş renginin bir açık ve bir koyu tonlarını tercih ederek gölge uygulamaları yapabilirsiniz.
  • Kaş farının içinden çıkan aydınlatıcı far ile kaş altlarınızı kolayca ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Bu yazımızda “Kaş farı nedir?” ve “Kaş farı ne işe yarar?” konusunu inceledik. Siz de yukarıdaki kaş farı önerileri eşliğinde hemen alışverişe başlayabilirsiniz. En iyi kaş farı çeşitlerini kolayca seçebilir ve kaşlarınızı biçimlendirebilirsiniz. Kaş farının yanı sıra eyeliner uygulaması da yapmak isterseniz içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.