0

İyi bir C vitamini kaynağı olan limonun potansiyel kullanımları, içecek ve yiyeceklere tat vermekten daha fazlası. Bu sevilen narenciye, zengin içeriğiyle bağışıklık sistemini güçlendirir ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Konu saçlarınıza geldiğinde ise daha parlak saçlar yaratma, yağı ve kepeği azaltma özellikleriyle ön plana çıkar.

Limonun içeriğinde yer alan sitrik asit, kelimenin tam anlamıyla saç problemlerinin kökten çözümüne hitap eder. Özellikle kuru bir saç deriniz ve kepek sorununuz varsa saç bakımında limon özünden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Seboreik dermatit (kronik bir egzama formu) adı verilen bir kepek tipine sahipseniz limon özü, bu yaygın saç derisi sorununa yol açan fazla yağları emmeye yardımcı olabilir. Tüm bunlar, daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkes için işe yarayabilir.

Limonun Saç Bakımına Faydaları-1 - Saç Bakım Güzellik Limonun Saç Bakımına Faydaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Limon özünün saç bakımındaki faydalarından bir diğeri, saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlaması. Saç renginiz ne olursa olsun limon, zengin içeriğiyle sağlıkla ışıldayan saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Limonun saç sağlığına olan faydalarından yararlanmak için durulama suyuna limon suyu eklenmesi şeklindeki kullanımını duymuş olabilirsiniz. Saçınız için suyla seyrelterek kullanabileceğiniz taze limon suyu, ona zarar vermez. Ancak asidik yapısından dolayı bazı ciltlerde tahrişe yol açabilir veya bu tür bir kullanımdan sonra uzun süre güneşe maruz kalmak, saçınızın kütikül denilen dış tabakasına zarar verebilir. Bunun yerine limon özü ile zenginleştirilen bir şampuan kullanmayı deneyin.

Limonun Saç Bakımına Faydaları-3 - Saç Bakım Güzellik Limonun Saç Bakımına Faydaları-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkeklerin saç derisi bariyerinin kadınlarınkinden daha zayıf olduğunu biliyor muydunuz? Erkek saç derisi daha düşük seramid seviyelerine sahip olması nedeniyle protein kaybına daha yatkındır yani saç derisi bariyerinin önemli bileşenlerine sahip değildir. Ayrıca erkekler %50 daha fazla sebum ürettiği için saç derilerinin daha fazla yağ üretme ihtimali vardır.

Clear’ın yağlı saç ve saç derisini önlemek; kepeksiz ve zinde kalmanıza yardımcı olmak için erkeklere özel olarak geliştirdiği formüllerle tanışın. Clear Men Maksimum Ferahlık Şampuan’ı deneyin. Limon özlü formülüyle saç derisinin doğal dengesini kazanmasına yardımcı olur ve gözeneklerdeki yağı temizler.