0

İdeal bir cilt bakım rutini oluşturmak zaman ve çaba gerektirir. Kabul edelim; bazı dönemlerde cildimiz huysuzlaşabilir ve cilt bakım ürünleri koridorlarında gezip doğru ürünü bulmak bunaltıcı olabilir. Bu yüzden hepimiz bildiklerimize bağlı kalma eğilimindeyiz. Bu özellikle de “sorunlu” bölgeler söz konusu olduğunda geçerli. Örneğin çoğu kişi, kuru cildi yatıştırmak için yoğun kremli formüller kullanılması gerektiğine, daha zengin nemlendiricilerin çatlamış cildi iyileştirmenin anahtarı olduğuna inanır. Ama bu, her zaman doğru değil. Aslında çoğu cilt tipi için hafif, su bazlı nemlendiriciler iyi birer seçenek.

Su bazlı kremler ve nemlendiriciler cildinize pek çok fayda sağlayabilir. Nemlendirici bileşenlerle dolu oldukları için cilt üzerinde yağlı bir tabaka bırakmadan hidrasyon seviyelerini artırırlar.

Su Bazlı Nemlendirici ile Cildinize Sevgi Gösterin-1 - Saç Bakım Güzellik Su Bazlı Nemlendirici ile Cildinize Sevgi Gösterin-2 - Saç Bakım Güzellik

Su bazlı nemlendirici tam olarak ne demek?

Adından da anlaşılabileceği gibi bu, kremdeki ana bileşenin bir yağdan ziyade su olduğu anlamına gelir. Ayrıca çevrenizdeki havadan su çeken ve cildinizin bir sünger gibi emmesini sağlayan gliserin gibi nemlendiricilerle formüle edilirler.

Faydaları neler?

Su bazlı kremler ve nemlendiriciler jel benzeri, nefes alan bir dokuya sahip olur ve herhangi bir yağ ile formüle edilmediklerinden genellikle hafiftirler. Ayrıca cilt tarafından hızlı emilirler ve anında bir hidrasyon patlaması sağlarlar. Cildiniz kuruysa, cilt bakım ürünlerinize su bazlı bir nemlendirici eklemeyi düşünün. Nemlendiricilerle dolu oldukları için susayan cildi söndürür ve dolgunlaştırırlar. Ancak su kaybını önlemek ve nemi hapsetmek için yağ bazlı bir ürünle su bazlı bir nemlendirici kullanmalısınız.

Su Bazlı Nemlendirici ile Cildinize Sevgi Gösterin-3 - Saç Bakım Güzellik Su Bazlı Nemlendirici ile Cildinize Sevgi Gösterin-4 - Saç Bakım Güzellik

Ne zaman kullanmalıyım?

Su bazlı nemlendiriciler hafif ve serinletici olsalar da sadece yaz ayları için kullanılmaları gerekmez, yıl boyunca kullanılabilirler. Bununla birlikte konu soğuk havalar olduğunda ilave bir nemlendirme katmanı için su bazlı nemlendiricinizi kış nemlendiricinizle birlikte kullanın.

Doğal ve sağlıklı görünen bir cilt için Simple Su Bazlı Nemlendirici’yi deneyin. Simple Su Bazlı Nemlendirici, cildinizin aşık olacağı multivitamin ve iyi kalpli içerikleri ile cildinizin 12 saate kadar nemli kalmasına yardımcı olur.

En iyi sonuçlar için;