0

Regl döneminden hemen önce cildinizin biraz daha yağlı hale geldiğini ve yüzünüzde sivilcelerin çıktığını hiç fark ettiniz mi? Bu dönemlerde, zamana bağlı olarak cildinizde; yağlanma, kuruma, çatlaklar hatta cildinizde doğal ışıltılar bile görebilirsiniz.

PMS (premenstrüel sendrom) yani adet öncesi sendromdan başlayarak regl dönemine kadar cildinizde ve hormonlarınızda ne gibi değişiklikler yaşanıyor ve bu dönemlerde doğru bir cilt bakımı için neler yapmanız gerek öğrenmek için okumaya devam edin.

Regl Döneminde Cilt Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Regl Döneminde Cilt Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Foliküler Aşama

Cildinizin ışıl ışıl parladığı bir aşama olan foliküler aşama, regl bittikten birkaç gün sonra yaşanmaya başlar. Östrojen hormonu, yeni yumurta üretmek ve rahim zarını kalınlaştırmak için artmaya başlar. Bu da gözeneklerinizin boyutunun küçülererek cildin kolajen üretmeye başlamasına sebep olur.

Yumurtlama Aşaması

Yumurtlama döneminde, östrojen düzeyiniz yüksektir ve vücudunuz başka hormonlar üretmeye başlar. Tüm bu değişiklikler cildinizin yağlanmasına ve buna bağlı, lekelerin, sivilcelerin ve siyah noktaların ortaya çıkmasına sebep olur.

Bu dönemde cildinizin temizliğine dikkat edin. Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli ile doğal ve sağlıklı görününen bir cilt elde edebilirsiniz.

Vücut bakımınız için de, lenf düğümlerinizin ani östrojen artışını dengelemesine yardımcı olmak için günlük rutininize kuru fırçalama ekleyebilirsiniz.

Regl Döneminde Cilt Bakımı-3 - Saç Bakım Güzellik Regl Döneminde Cilt Bakımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Luteal Aşama

PMS denilen bu aşamada adet öncesi semptomlar başlar. Cildiniz lekelenmeye, yağlanmaya ve ya cilt tipinize bağlı kurumaya, eşit olmayan cilt tonlarının ortaya çıkmasına, sivilcelerin artmasına müsait bir duruma gelir.

Bu dönemde, cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Cildinizin oldukça hassas olduğu bu dönemde, elinizin altında mutlaka bir nemlendirici bulundurun. Eğer cildiniz yağlandıysa; Simple Daily Skin Detox Matlaştıran Nemlendirici ile, kuruduysa Simple Water Boost Nemlendirici Jel ile cildinizin nem ihtiyacını karşılayın.

Regl Dönemi

Regl döneminizin ilk birkaç günü cildiniz biraz daha hassas olur ve lekeler ortaya çıkmaya devam edebilir. Cildiniz her geçen gün kendini toparlamaya başlayacak ve ve ışıl ışıl olduğunuz foliküler aşamaya geçecek. Bol su tüketmeye ve beslenmenize dikkat etmek oldukça önemli.

Bu dönemde yataktan çıkmak istemeseniz bile, son derece pratik olan kağıt maskeleri cilt bakım rutininize dahil ederek, cildinizin nemli ve yumuşak kalamasını sağlayabilirsiniz. Simple De-Stress Rahatlatıcı Kağıt Maske doğal liflerden oluşan yapısıyla tam sizin için!