0

Cilt, kendini dış etkenlere karşı korumak için yağ üretir ve bu üretilen fazla yağ; sivilce, siyah nokta, beyaz nokta gibi birçok cilt probleminin ortaya çıkmasına sebep olur. Bazen de çeşitli nedenlerle yağ üretimi azalır ve kuru bir cilt görünümü ortaya çıkar. Cilt kuruluğu neden olur, öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konu; yağlı görünümün önüne geçerek kusursuz bir mat cilde ulaşmak olduğunda ise cilt tipinize özel seçeceğiniz tamamlayıcı ürünlerle doğru bir cilt bakım rutini uygulamak yardımınıza koşabilir.

Simple Daily Detox Serisi yağlı cilt tipleri için hazırlanmış formülüyle, ilk kullanımdan itibaren yağlı cilt görünümü ve pürüz oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Üstelik, %0 sert kimyasal içeriğe sahip bu ürünlerin içerisinde; paraben, etil alkol, salisilik asit, mineral yağ, parfüm, renklendirici ve hayvansal içerik de bulunmuyor.

Peki bu serinin ürünlerini güzellik rutininize nasıl dahil edeceğinizi biliyor musunuz? Aşağıdaki adımları takip ederek, kusursuz ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kusursuz Mat Bir Cilde Nasıl Kavuşulur?-1 - Saç Bakım Güzellik Kusursuz Mat Bir Cilde Nasıl Kavuşulur?-2 - Saç Bakım Güzellik

Temizleyin

Artık biliyoruz ki cilt bakımının ilk adımı iyi bir temizlik. Öncelikle Matlaştırıcı Makyaj Temizleme Mendili ya da Yağlı Ciltler için Micellar Makyaj Temizleme Suyu ile, makyajınızı kolay ve hızlı şekilde temizleyin. Yüz, göz ve dudaklarınızda kullanabileceğiniz bu ürünler makyajınızı temizlerken cildinizi tazeleyerek, parlamasını engellemeye yardımcı olur. Sadece makyaj değil, gün içinde beslenme, kafein, çevresel faktörler de cildinizin kirlenmesine sebep olur. Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli, gözenekleri tıkamadan cildinizi nazikçe temizler ve parlamayı engellemeye yardımcı olur.

Arındırın

Temizleme işleminin hemen ardından, gözeneklerinizin iyice temizlenmesi, gözeneklerin içinde biriken siyah ve beyaz noktalar ve kirler için mutlaka arındırıcı ürünler kulanın. Simple Daily Detox Gözenek Arındırıcı Peeling, cildinizi ölü hücrelerden arındırırak canlanmasını sağlar.

Nemlendirin

Cildinizin yağlı bir yapıda olması, nemli olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemli. Nemlendirici ürün olarak Simple Daily Detox Yağ İçermeyen Likit Nemlendirici tercih ederseniz, parlayan bir görünümün önüne geçebilirsiniz. Cildinizdeki yağı azaltmada ve matlaştırmada 24 saate kadar etkilidir.

Son Aşama;

Temizlediniz, arındırdınız ve nemlendirdiniz.. Son olarak hızlı sonuç için, SOS Matlaştırıcı Jel kullanın. Cildinizin yağlı görünümünü azaltmaya yardımcı olan SOS Matlaştırıcı Jel, yağlı ve sivilceli görünümü azaltır. Kızarıklar ve pürüzler için gün içinde 3 kere kullanabilirsiniz. SOS Matlaştırıcı Jel'i, pürüzlerin sivilce ve pürüzlerin üzerine direkt olarak uygulayabilir veya nemlendiricinizle karıştırıp kullanabilirsiniz.