0

İyi bir cildin kapsamlı bir temizlikle başladığını biliyorsunuz, ancak bazen ne kadar temizlerseniz temizleyin tüm makyajı çıkarmak zor olabiliyor. Dikkat etmediğiniz noktalar, yanlış ürünlerin kullanımı, gözeneklere yeterince özen gösterilmemesi gibi durumlar makyaj kalıntılarına yol açar. Makyaj kalıntıları da cilt problemlerine...

Makyaj Temizleme Rehberi -1 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Temizleme Rehberi -2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinize uygun ürünler kullanın

Eğer yağlı bir cildiniz varsa, onu daha fazla yağlandırmayacak, mat bir görünüm sağlayacak ürünler, eğer kuru bir cildiniz varsa tam tersi onu daha fazla kurutmayacak ürünler tercih etmelisiniz. Bu noktada Simple Makyaj Temizleyici ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Her cilt tipi için mutlaka bir temizleyici ürün var. Ayrıca makyaj mendillerini de deneyebilirsiniz.

Cildinizi temizleme işlemi sırasında bir konjac süngeri nden de yardım alabilirsiniz. Bu cilt bakım ürünün ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak, sivilce gibi problemleri ortadan kaldırmak ve ciltteki yağ / kuruluk oranını dengelemek gibi işlevleri var.

Gözlerinize ekstra özen gösterin

Maskara, çıkarılması en zor malzemelerden biri. Göz çevresindeki cilt ince derili ve hassas olduğu için eğer göz makyajınızdan ovarak kurtuluyorsanız cildinize hasar veriyor olabilirsiniz. Pamuk pedleri göz makyajınızı temizlemek için doğru yardımcılardan. Temizleyici olarak da özellikle göz için olan temizleyicilerden yağ bazlı ya da çift fazlı olanları tercih edebilirsiniz. İnatçı maskara parçalarını da asla ellerinizle çekmeyin. Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi suya dayanıklı ürünlerin bile ciltten arınmasını sağlayarak aynı zamanda cildi nemlendirir.

Makyaj Temizleme Rehberi -3 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Temizleme Rehberi -4 - Saç Bakım Güzellik

Saç çizginizi temizlemeyi unutmayın

Makyajı temizlerken unutulan yerlerden biri saç dipleri. Bu da saç çizgilerinin etrafında makyaj kalıntısı biriktirir ve tıkanmış gözeneklere yol açar. Bu yüzden makyaj temizliği sırasında saçınıza bir saç bandı takarak saç çizgilerinizi, kulaklarınızın kenarlarınızı, çene ve boynunuzu da temizlemeyi unutmayın.

Kalıntılardan buhar ısısıyla kurtulun

Temizleme işlemi ardından eğer gözünüzden kaçan kalıntılar olduysa, buhar ile bu kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Gözeneklerinizi gevşetecek buhar temizleyicinin cildin daha derinlerine nüfus etmesine yardımcı olacak. Lavabonuzu ya da bir kaseyi sıcak su ile doldurun ve yüzünüzü bir iki dakika bu suyun üzerinde bekletin. En son yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Eğer buhar ısısı yerine farklı bir alternatif kullanıyorsanız son zamanların trendlerinden çift aşamalı temizliği de deneyebilirsiniz. Bu su ve yağ bazlı makyaj temizleyici ürünler ile cildin iki kere temizlendiği bir uygulama.

Son olarak bir yüz toniği kullanmayı da unutmayın. Tonik en son uygulayacağınız nemlendiricinin cildinize iyice hapsolmasına yardımcı olacak.

Cildinizi mutlaka nemlendirin

Kullandığınız temizleyiciler nemlendirici etkili ya da yağ bazlı olsa bile makyajı temizledikten sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Nemsiz kalmış bir cilt, cildin doğal yağı olan sebumu fazla üretmeye başlar ve bu fazla sebum gözeneklerin içine dolarak sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem yorgun cildinize antioksidan Vitamin C & E ve zencefil kökü ile ışıltı sağlar. Cildin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır.