0

Kendinizde değişiklik istediğiniz zaman akla ilk gelen çoğunlukla saç renginizi değiştirmektir. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan bu değişiklik isteği, yaz aylarına girerken saçları daha açık, canlı ve güneşle uyumlu renkler olurken, soğuk havalarda daha koyu ve soğuk tonlardan oluşabilir.

Peki ya tarçın bakırı hiç düşündünüz mü? Her stile derinlik, boyut ve sıcaklık sağlayan sıcak, kırmızımsı kahverengi bir alt tonu olan tarçın bakır genellikle herkese yakışmasıyla da biliniyor.

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Tarçın bakır saç rengi nedir?

Tarçın en yaygın olarak, içinde kırmızı veya turuncu gibi sıcak alt tonları içeren kumrala yakın bir saç rengi olarak tanımlanır. Tarçın; sıcak esmer tonlarda alt tabanı korurken baharatlı, bakır tonlarıyla da ön plana çıkar. Son zamanlarda birçok ünlü tarafından tercih edilmesi nedeniyle de popülerliği artmış ve trend saç renkleri arasına girdi.

Tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır?

Birbirinden farklı birçok tonu ve seçeneği olan tarçın bakır genellikle herkese yakışır. Kızıla yakın bu renk balkabağı, turuncu, koyu sarı ve açık kumral gibi renkler ile karıştırılarak da kullanılabilir. Bu seçenek çokluğu da her türlü ten rengine uyum sağlayan bir tarçın bakır olduğu anlamına gelir.

Eğer turuncumsu, kızıla yakın olan tarçın bakır istiyorsanız, bunu en güzel taşıyacak kişilerin beyaz tenli ya da açık kumral kişiler olduğunu söyleyelim. Özellikle yeşil ya da ela gözleriniz varsa, göz renginizle mükemmel uyumu sağlayarak onları ortaya çıkaracaktır. Yüzünüzde de çiller varsa, hiç düşünmeden denemeniz gereken renkler arasında olduğunu da ekleyelim.

Eğer esmer bir ten renginiz varsa, Rihanna’nın da birbirinden farklı seçeneklerini denediği tarçın bakır saçlarından ilham alabilirsiniz. Genellikle kızıla çok yaklaşmayan içinde sarılar barındıran ve kahvelerin daha ön planda olduğu seçenekler de esmerler için oldukça ideal.

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Tarçın bakır saç rengi nasıl elde edilir?

Mükemmel rengi elde etmek ve olası riskleri önlemek için saçlarınızı kuaförünüzde boyatmanızı tavsiye ederiz. Zor olanı atlatıp tarçın bakırınıza kavuştuktan sonra zaman içinde kendiniz evde de saçlarınızı boyayabilirsiniz. Tabii kuaförünüze hangi renk numaralarını kullanacağınızı sormayı unutmayın. Eğer saçlarınız siyahsa, rengi tam anlamıyla elde etmek için saçınızda açma işlemi uygulanabilir. Sarı, açık kumral gibi açık renk tonlarda saçlarınız varsa, rengi kolaylıkla tutacaktır.

Tarçın bakır saç için bakım tüyoları

Tarçın bakır boyattıktan sonra birkaç duş boyunca akacağı için bakımını ihmal etmemek rengin tutması ve bozulmaması için önemlidir. Düzenli bakım yapmak ve doğru ürünleri kullanmak uzun süren bir kalıcılık sağlayacaktır.

Kalıcılığı oturduktan sonra çok sık olmasına gerek olmadan bir rötuş gerektirecektir. 4-6 haftalık rötuş önerilen bu saç rengine eğer doğal açık sarı saçlarınızdan geçtiyseniz, tarçın rengini daha iyi korumak için bir sonraki boya öncesi parlatıcı bir bakım önerilir.

  • Saç yıkama rutininize Elidor Renk Koruyucu Şampuan’ı E Vitamini, Badem Yağı & Keratin içeren Superblend formülüyle saçını temizleyip derinlemesine beslerken boyalı saçların canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.
  • Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Ilık su parlak görünümü arttırmaya yardımcı olur. Sıcak su saç tellerinin ve saç derisinin kurumasına neden olur.
  • Saça ısı gerektiren işlemleri (düzleştirme, fön, maşa) en aza indirgemeye çalışın. Böylece kırılma ve hasarların önüne geçeceksiniz.
  • Haftada 1 olacak şekilde saç bakım maskelerinden destek alın. Derinlemesine besleyici, nemlendirici ve koruyucu özellikleriyle bilinen Elidor Hindistan Cevizi Yağı Süper Saç Bakım Maskesi ile duş öncesi hızlı bir bakım yapabilirsiniz.