0

Sonbaharın gelmesiyle çoğu kadın saç renginde koyu tonlarına yönelir. En çok tercih edilen ve her sezonun saç rengi trendleri arasına giren bronz kahve canlı ve parlak bir görünüm vermesiyle ön plana çıkıyor. Koyu kahve ve bakırın bir araya geldiği bu kumral saç ailesinden olan renk birçok ünlü ismin de vazgeçemediği saç renkleri arasında. Ayrıca bronz kahve her yüz şekline ve ten rengine de uygun. Örneğin, Hande Erçel’in saç rengini seviyorsanız hiç düşünmeden bronz kahveyi tercih edebilirsiniz.

Bronz Kahve Saç Rengi Modelleri, Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Bronz Kahve Saç Rengi Modelleri, Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Bronz kahve saç rengini neden tercih etmelisiniz?

 • Koyu tonlarda olmasına rağmen yumuşak geçişler barındıran bu saç rengi saçları canlı ve parlak göstermesiyle bilinir. Açık renklere göre saçın daha sağlıklı görünmesine de olanak sağlar.
 • Diğer kahveler ve tonlarına göre daha doğal bir görünüm sağlar.
 • Kolayca akmaz, sürekli boyama gerektirmez.
 • Saçınıza hemen uyum sağlayarak bir bütün oluşturur.
 • Son birkaç yıldır trendler arasında.
 • Açık, kumral, esmer her cilt rengine yakışabilir.

Bronz kahve saç rengi kimlere yakışır?

Aslında söylediğimiz gibi her yüz şeklinde ve ten rengine yakışan bronz kahve bazı kişilerde daha fazla ön plana çıkıyor. Bu da kesinlikle beyaz tenli kadınlar oluyor. Bronz kahve aslında koyu kumral bir saç rengi olduğu için açık ten ile harika bir uyum sağlayarak yüz hatlarının da ön plana çıkmasını sağlıyor. Özellikle ela, yeşil gibi göz renginiz varsa, gözlerinizin de daha canlı görünmesini ve daha fazla belirgin olmasını sağlayacak. Doğru tonu yakaladıktan sonra kumral, buğday ya da esmer bir ten renginiz varsa bronz kahve sizlere de oldukça yakışacak.

Bronz Kahve Saç Rengi Modelleri, Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Bronz Kahve Saç Rengi Modelleri, Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Bronz kahve saç rengi bakımı nasıl yapılır?

Her ne kadar saçı daha canlı ve parlak gösterse de güçlü ve sağlıklı saçlar elde etmenin yolu düzenli bir bakım rutini uygulamaktan geçiyor. Özellikle boya sonrası saçta renk açma gibi işlemler uygulandıysa saç zarar görebilir. Bu yüzden boyadan hemen sonra saç bakımınıza ekstra dikkat etmeli ve düzenli uygulayacağınız bir bakım rutini edinmelisiniz. Saç bakımı hakkında bazı tüyolar verecek olursak;

 • Boyadan hemen sonra bir süre saçlarınızı ısı ile şekillendirmeyin. Eğer maşa, düzleştirici gibi aletler kullanmanız gerekiyorsa ısıdan koruyucu bir sprey sıkmanızda fayda var.
 • Saçınızı kuruturken fön makinesini saçınıza çok yaklaştırmayın hatta yapabiliyorsanız fön makinesi yerine yumuşak bir havlu ile saçınızın fazla suyunu alarak kurutun.
 • Duşta saçınıza uygun bir şampuan kullanmanız önemli. Ayrıca saçınızı çok sıcak su ile yıkamak saç derisinin ve saç tellerinin kurumasına neden olur bu da saçı cansızlaştırır. Ilık su ile durulamayı alışkanlık haline getirin.
 • Islak saçınızı parmaklarınız ile tarayın. Saçlar ıslakken oldukça savunmasız olurlar. Saçınızı taramak için biraz nemli olmasını bekleyin ve kalın dişli bir tarak ile oldukça nazik şekilde tarayın.
 • Duştan sonra mutlaka saç bakım yağı ve kremi kullanın.
 • Haftada en az 2 kere doğal yağ ya da maskeler ile saçlarınıza bakım yapın.

Ayrıca fındık kahvesi saç rengi yazımız ilginizi çekebilir.