0

Sağlıklı ve beyaz bir gülümseme, herkesin hayali. Ancak diş sağlığı sadece fiziksel görünümünüz açısından önemli değil; genel sağlığınız üzerinde de direkt olarak söz sahibi. Ağız ve diş sağlığını korumanın yolu ise etkili bir bakım rutini benimsemekten geçiyor.

Ağız bakım rutinimiz içerisinde en sık başvurduğumuz ürünler diş macunları. Diş macunu seçerken çürük koruması, diş eti iltihabı, diş hassasiyeti, tartar, beyazlatma, nefes tazeleme gibi farklı konularda iddialı olan diş macunları ile karşılaşıyoruz. Ve tüm bunlar doğru diş macunu konusunda kafa karıştırıcı olabiliyor. Yine de daha bilinçli bir diş macunu seçimi yapabilmek için yardım alabileceğiniz bazı ipuçları var.

Doğru Diş Macunu Nasıl Seçilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Doğru Diş Macunu Nasıl Seçilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Etiketini kontrol edin

Doğru diş macununu seçmek kişisel ihtiyaçlara bağlı olduğu için etiketi kontrol etmeden önce ne istediğinizi bilmeniz önem taşıyor. Dişlerinizin ihtiyacını belirlemek için ise diş hekiminize danışın.

Diş macunu konusunda herkesin ihtiyacı olan tek bir bileşen var: Florür. Toprak yapısında bulunan bu doğal mineral çürüklerle savaşmada ve diş minesinin korunmasında oldukça etkili. Birçok araştırma yeterli miktarda florürün diş sağlığı üzerinde sayısız faydaya sahip olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bakım rutininiz için içeriğinde florür bulunan bir diş macunu seçebilirsiniz. Signal White Now White + Protect & Complete Diş Macunu, diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar.

Hassas diş veya diş etleriniz varsa buna özel içerikler arayın

Hassas dişler, günlük ağız bakımını oldukça zor bir hale getirebilir. Yine de diş fırçalamayı daha keyifli hale getirecek bir macun seçimi ile diş sağlığını korumak mümkün. Bazı doğal içerikler hassasiyeti gidermede oldukça etkili. Eğer siz de hassas diş veya diş etlerine sahipseniz diş macunu seçerken buna özel içerikler arayın. Örneğin Signal Nature Elements Clove Sensitive Diş Macunu, içeriğindeki karanfil yaprağı yağı ve ardıç yağları ile hassasiyete karşı rahatlama sağlamada oldukça etkili. Ayrıca formülünde bulunan doğal yağlar ve çinko minerali ile de ağız hijyeninizi sağlamaya yardımcı oluyor.

Doğru Diş Macunu Nasıl Seçilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Doğru Diş Macunu Nasıl Seçilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Hassas dişlere bir tavsiyemiz daha var: Karbonat. Karbonat, 1911’den beri plak oluşumunu azaltmak ve diş eti hastalıklarını önlemeye yardımcı olmak için diş hekimleri tarafından öneriliyor. Karbonat içerikli bir diş macunu, diş hassasiyetinizi gidermeye yardımcı olabilir. Signal Nature Elements Karbonat & Nane Diş Macunu karbonat, nane, biberiye ve çinko minerali ile zenginleştirilmiş %94 doğal kaynaklı formülü ile dişlerinizi temizliyor, ferah bir nefes sağlıyor.

Ağzınızda yarattığı hissiyatı gözlemleyin

Diş macununun kalitesi dişlerinizi ne kadar iyi temizlediği ve ağzınızda ne kadar temiz bir his bıraktığına bağlı. Dişlerinizi fırçalarken direkt olarak tat aldığınız için diş macununun tadı da bir o kadar önemli. Doğru diş macunu seçimi için tüm bunları göz önünde bulundurun. Uzun süreli ferahlık için Signal White Now Extra Fresh Diş Macunu’nu deneyin. Signal White Now Extra Fresh Diş Macunu, diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar.

Signal White Now Sensitive Diş Macunu ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayabilir, güzellik rutininizi zenginleştirebilirsiniz!