0

El hijyeninin sağlanması, genel sağlığımız açısından büyük önem taşıyor. Tüm ihtiyaçlarımız için ellerimizi kullanıyoruz, doğal olarak da onlar birçok farklı yüzeyle sürekli olarak temas halinde. Bu nedenle bulaşıcı hastalıklar, sıklıkla ellerimiz aracılığıyla yayılıyor.

Çeşitli hastalıklardan korunmak için ellerimizi düzenli olarak yıkamamız son derece önemli. Ancak burada sabun seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Örneğin kişiye özel olmayan kalıp sabunların ortak kullanılması gibi durumlar uzun vadede başka sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. El hijyenini sağlarken cildin doğal florasını da bozmayacak ürünler seçmeye mutlaka dikkat etmeli. En iyi el sabunu önerileri için okumaya devam edin.

Hijyen İçin Hangi El Sabunu Kullanılmalı?-1 - Saç Bakım Güzellik Hijyen İçin Hangi El Sabunu Kullanılmalı?-2 - Saç Bakım Güzellik

Hijyen için elleri sabunla yıkamak yeterli mi?

El hijyeni için zengin içerikli sabunlardan yararlanın. Ellerinizi doğru şekilde ve yeterli sürede, su ve sabunla yıkadığınız sürece gerekli hijyeni sağlamış olacaksınız. El sabunu önerileri konusunda size ilk tavsiyemiz Dove Deeply Caring Nemlendirici Sıvı Sabun. Her yıkamada daha hijyenik ve daha yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Dove Nemlendirici Sıvı Sabun, krem bazlı formülüyle cildinizi nemlendirerek güzelleştiren mükemmel bir nem kaynağı.

Sıvı sabun mu, kalıp sabun mu?

Ellerinizi temizlemek için kalıp sabun da sıvı sabun da kullanılabilir. Buradaki önemli nokta, kalıp sabunların kişisel olarak kullanılması. Çünkü mikroplar, ortak kullanılan kalıp sabunların üzerinde yaşayabilir ve bir kişiden diğerine kolayca bulaşabilir. Elbette kişiye özel olmaları, tüm bu riskleri ortadan kaldırır.

Sıvı sabunlara gelecek olursak kullanımları oldukça kolaydır. Genellikle nemlendirici içeriklere sahip olurlar, bu da ellerinizi sık sık yıkasanız bile cildinizin nemli kalmasını sağlar. Ellerinizin kuruyarak çatlamasını ve sağlıksız görünmesini önlemek için her yıkamada cildinizi besleyen sabunları kullanabilirsiniz. El sabunu önerileri konusunda bir diğer tavsiyemiz olan Dove Avokado Yağı ve Kalendula Özü Nemlendirici Sıvı Sabun, geliştirilmiş özel formülü ile ellerinizi derinlemesine temizlerken aynı zamanda ellerinizin günlük bakımına destek olur.

Ayrıca Kükürt Sabununun En Önemli 6 Faydası yazımız ilginizi çekebilir.

Hijyen İçin Hangi El Sabunu Kullanılmalı?-3 - Saç Bakım Güzellik Hijyen İçin Hangi El Sabunu Kullanılmalı?-4 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizin doğal florasını koruyun

El hijyenini sağlarken cilt sağlığına zarar vermemek de son derece önemli. Çünkü ellerin sık yıkanması, cildin doğal florasını kaybetmesine ve kurumasına neden olabilir. Bunu önlemek için sabun seçimi yaparken doğal içeriklerden oluşmasına dikkat edin. Krem kıvamında, nemlendirici içerikli ve doğadan esinlenen sabunlar, cilt sağlığına zarar vermez aksine onu destekler. Dove Hindistan Cevizi Yağı ve Badem Sütü Özü Nemlendirici Sıvı Sabun, hindistan cevizi yağı ile badem sütü özünü kremsi bir dokuda birleştirerek ellerinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir.

Her yıkamada ferahlık ve tazelik hissedin

El yıkama, günlük bakım rutininin en önemli parçalarından biri. Dolayısıyla sabun seçimi yaparken cilt sağlığını desteklemesi ile birlikte kokusuna ve cildinizde yarattığı hissiyata da dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece ferahlamaya ve tazelenmeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda sadece ellerinizi yıkayarak bile bu etkiyi elde edebilirsiniz. Dove Lotus Çiçeği ve Pirinç Sütü Özü Nemlendirici Sıvı Sabun 1/4 nemlendirici içeriğiyle her yıkamada daha hijyenik ve yumuşak ellere sahip olmanızı sağlar.

Tüm bu el sabunu önerileri ile siz de taze ve yumuşak ellere kavuşabilirsiniz.