0

Sevgililer Günü, yılın belki de en önemli randevularından biri. Bu özel gün, ona sevginizi göstermenin bir bahanesi olsa da bir takım hazırlıkları da beraberinde getiriyor. Eminiz Sevgililer Günü’nde siz de her zaman olduğundan daha güzel görünmek istiyorsunuz. Size önerimiz; bunun için son günü beklemeyin. Hazırlıklarınıza bir hafta önce başlayın ve o gün gelip çattığında mükemmel görünün. Geri sayım başlamışken Sevgililer Günü bakım rutininizi gözden geçirmenin ve eksiklerinizi telafi etmenin tam sırası.

7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-1 - Saç Bakım Güzellik 7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-2 - Saç Bakım Güzellik

Cilt bakımına zaman ayırın

Sevgililer Günü randevunuza kusursuz bir cilde sahip olarak gitmek için öncesinde cilt bakımına zaman ayırmanız gerekiyor. Özellikle leke, sivilce gibi problemleriniz varsa bunlara özel cilt bakım ürünleri ile gece ve gündüz için ayrı bir bakım rutini uygulayın. Yüz temizleyiciler, nemlendiriciler gibi cilt bakım ürünleri düzenli kullanımda cilt sağlığını gözle görülür şekilde destekliyor. Cildinize gereken önemi verirseniz temiz, pürüzsüz ve eşit tonda olmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz maskesi ile cilt sağlığınızı bir adım öteye taşıyın

Sevgililer Günü’nde kusursuz bir cilde sahip olmak için zaten bakım rutininizi ihmal etmiyorsunuz, ancak bunu cildiniz için ekstra bir bakımla bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Nemlendirilmiş bir cilt, ışıltılı bir cilt demektir. Bu yüzden en sevdiğiniz nemlendirici yüz maskesini duşa girmeden önce bakım rutininize ekleyin. Duş sırasında buharın etkisiyle cildinizdeki gözenekler genişleyecek ve maskeniz daha fazla etki gösterecek. Ayrıca bu zaman dilimi, o özel günde ne giyeceğinizi düşünmek için de son derece ideal.

7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-3 - Saç Bakım Güzellik 7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-4 - Saç Bakım Güzellik

Beyaz bir gülümseme yaratın

İnci beyazlığında bir gülümseme, güzelliğinizi tamamlamanın en önemli adımlarından biri. Bu yüzden Sevgililer Günü yaklaşırken diş bakımına özen göstermekte fayda var. Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için eksiksiz bir bakım rutini oluşturun: Beyazlatma etkili diş macunları, evde hazırlanabilen karışımlar, ağız bakım suları… Ve randevunuzdan en az beş gün önce diş bakım rutininizi aksatmamaya özen gösterin.

Saç maskesi ile parlak ve hacimli saçlara sahip olun

Sevgililer Günü randevunuzda sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilmek için saç maskesi ile onlara ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsiniz. Saç maskelerinin genellikle haftada iki kez uygulanması önerilir. Bu yüzden randevunuza kadar iki kez uygulama yapın. Saç maskesini duşun başlangıcında uygularsanız saçlarınızda yeteri kadar beklemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ekstra parlak görünmeleri için Sevgililer Günü’ne son iki gün kala ısı ile şekillendiren aletlerden kaçının.

7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-5 - Saç Bakım Güzellik 7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-6 - Saç Bakım Güzellik

Sadece yüzünüze değil tüm vücudunuza peeling yaparak cildinizi aydınlatın

Peeling, cilt bakım rutininin en önemli parçaları arasında yer alır. Sadece yüzünüz değil tüm vücudunuzapeeling yapmak cildinizi yumuşak ve ışıltılı tutmayı sağlar. Bu sayede cildinizi ölü derilerden temizleyebilir ve daha genç hücrelerin ortaya çıkmasını teşvik edebilirsiniz. Sevgililer Günü’nde temiz ve aydınlık bir cilde sahip olmak için bizim önerimiz Dove Gentle Exfoliating Beauty Bar gibi bir temizleyici kullanmak. Peeling’i cildinize nazikçe ve hafifçe masaj yaparak uygulamayı unutmayın. Exfoliating Beauty Bar, cildinize bakım yaparken cildinizdeki ölü derinin de atılmasına yardımcı olur.

Yumuşak dudaklar için dudaklarınıza da bakım yapın

Sevgililer Günü’nde güzel görünen yumuşak dudaklara sahip olmak için öncesinde onlara biraz sevgi gösterin. Dudak bakımı genellikle ihmal edilir, oysa pürüzsüz bir ruj görünümü için olmazsa olmazdır. Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar için besleyici bir dudak kremi veya dudak maskesi olarak uygulanabilen bir merhem kullanın. Onları ne kadar nemlendirirseniz o kadar güzel görünürler. Ayrıca bu dudak bakım rutinini uygulamak, dudaklarınıza kırmızı ruj için mükemmel bir zemin hazırlayacak.

7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-7 - Saç Bakım Güzellik 7 Adımda Sevgililer Günü Bakımınızı Daha Özel Kılın-8 - Saç Bakım Güzellik

Son rötuş: Tırnak bakımı!

Artık randevunuza hazırsınız. Son gün, güzel tırnaklara sahip olmak için tırnak bakımınızı yapın ve ojelerinizi yenileyin. Kendinizi strese sokmadan tüm bu hazırlıkları zamana yayarsanız anın tadını çıkarabilir ve kişisel bakımınıza gösterdiğiniz özenle daha iyi hissedebilirsiniz.