0

Çok uğraştırıyor gibi görünse de, eğer platin saç size bir kere yakışmışsa ve uzun zaman kullanmak istiyorsanız, bakımını bir keyif haline getirebilirsiniz. Çünkü, bu saç rengi herkese yakışmayabiliyor ama yakışanı da yıldızlaştırıyor.

Eğer platin saçınız varsa, her an bakımlı ve güzel görünmeniz gerekiyor çünkü çok açık bir ton olan bu renk yüzü olduğundan daha solgun gösterebiliyor. Bu yüzden hem bakımını düzenli yapmak hem de doğru bir makyajla dengelemek de oldukça önemli.

İddialı Sarı: Platin Saç Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik İddialı Sarı: Platin Saç Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Platin Saç Bakımı

Peki, platin saçınız için nasıl bakım önerilerine ihtiyacınız var? Hemen aşağıda sıralıyoruz:

  1. Platin saçın rengini beyaza ya da griye yaklaştırmak istiyorsanız özel mor şampuanlardan kullanabilirsiniz.
  2. Saçlarınızı duşta taramayın! Kırılmaya en müsait anlarını duşta yaşayan saçlarınıza zarar vermiş olursunuz.
  3. Duştan sonra pamuklu bir tişört ya da kumaşla hafifçe nemini aldığınız saçlarınızın uçlarına besleyici bir yağ yedirin. Geniş dişli tahta bir tarakla uçlardan hafif hafif taramaya başlayın.
  4. ​Platin renk, saçın açılmasını gerektirir. Bu da saçın yıpranması anlamına gelir. Saçlarınızı yapılandırmak ve onarmak için saçın ana maddesine, keratine yönelin. Kullandığınız maske ya da saç kremlerinde keratin içeriğinin bulunmasına dikkat edin.
  5. Konu bu tür açık renkli saçlar olduğunda kaş şekliniz daha fazla önem kazanır. Bu noktada evde pratik kaş şekillendirme yöntemlerinden yararlanın.

Stil önerisi: Platin saçlarınızı baştan ayağa beyaz giyinerek tamamlayın. Önemli püf noktaları için Baştan Ayağa Beyaz Giyinme Tüyoları yazımızı inceleyin.