0

Yaşlanmaktan söz edildiğinde aklınıza ilk olarak cildiniz geliyor olabilir. Oysa saçlarınız da tıpkı cildiniz gibi yaş alıyor. Bu yüzden saçlarınıza en az cildiniz kadar özen göstermelisiniz. Saçlarınız çevresel faktörlerden etkileniyor ve zamanın etkisi olarak farklı problemler ortaya çıkabiliyor. Üstelik bu etkiler beyazlama ile de sınırlı değil. Farklı problemlerle başa çıkmanın ve her yaşta sağlıklı saçlara sahip olabilmenin yolu, yaşlanma karşıtı bakım rutinleri uygulamaktan geçiyor. Canlı ve sağlıklı saçlar için önerilerimize göz atın.

Saçlarınız Yaşlanıyor!-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınız Yaşlanıyor!-2 - Saç Bakım Güzellik

İncelen ve güçsüzleşen saçlarınız için bakım maskesi kullanın

Zamanla tıpkı cildinizde olduğu gibi saç tellerinde bulunan yapıtaşlarının yoğunluğu azalır ve saç telleri incelir, güçsüzleşir. Bir de saçlarınıza uyguladığınız balyaj gibi boya içeren işlemleri düşünecek olursanız bu olumsuz etki daha da fazla olabilir. Saç sağlığını desteklemek ve bu problemin önüne geçmek için saç köklerinizi besleyen bakım maskeleri kullanabilirsiniz. Gün Boyu Hacimli Saçlar Süper Saç Maskesi by Elvin Levinler, doğal içeriklerle zenginleştirilmiş formülü ile saçları ağırlaştırmadan ve hacmini kaybettirmeden besler.

Dökülme karşıtı şampuanlar tercih edin

Saç derisi zamanla doğal yağını üretmekte zorlanır, kurumaya ve hassaslaşmaya daha yatkın bir hal alır. Bunun bir sonucu olarak saç kalitesi bozulur ve saç dökülmesi problemi ortaya çıkar. Saç derinizi ve o bölgedeki dolaşımı güçlendirerek saç yapınızı destekleyebilir ve dökülme hızını azaltabilirsiniz. Bunun için zengin içeriğe sahip dökülme karşıtı ürünler tercih edin. Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan, Soya Vitamin Kompleksi içeren özel formülü ile saçlarınızın canlanmasına yardımcı olur. Koparak dökülmeleri 10 kata kadar azaltarak onların güçlü ve sağlıklı görünmesini sağlar. Etkisini arttırmak için şampuan uygulamasının ardından Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Serum Bakım Kremi’ni saç boylarına eşit miktarda uygulayın ve saç uçlarınıza masaj yapın.

Saçlarınız Yaşlanıyor!-3 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınız Yaşlanıyor!-4 - Saç Bakım Güzellik

Kuruyan ve kolay kırılan saçlarınızı doğru ürünlerle nemlendirin

Saçınızdaki yapıtaşları zamana bağlı olarak azaldıkça saç yapısı daha gözenekli bir hal alır, bu da doğal yağ üretiminin azalması ve saçların kuruması, saç dokusunun sertleşmesi ile sonuçlanır. Saçlarınızın daha kolay kırılmasının, zarar görmesinin nedeninin altında bu yaşlanma etkisi yatıyor olabilir. Onları zamana karşı güçlendirmek için saça ve saç derisine bakım yapan, nemlendiren destekleyici ürünler kullanın. Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Saç Yağı, ağırlaştırmayan formülü ile kuruyan ve kolay kırılan saçlarınıza güç ve parlaklık getirir. Daha iyi sonuç almak için Elidor Güçlü Saç Uçları serisi ürünleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Matlaşmaya karşı özel içeriklerden yararlanın

Saçlarınızın yıllar içerisinde cansızlaşıp matlaşmasına neden olabilecek birçok çevresel etmen var. Zararlı UV ışınları, stres, boya ve ısı uygulamaları bu etmenlerin başında geliyor. Saçlarınızın enerjisini kaybetmesini engellemek için antioksidan özellikli saç bakım ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Bu tür ürünler zengin vitamin içerikleri ile saçlarınıza bakım yapar. Elidor Güçlü ve Parlak 1 Minute Süper Saç Kremi, kolajen ve hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş güçlü formülü ile 1 dakikada saçınızın eski gücüne kavuşmasını sağlar. Eşsiz formülü ile saçlarınızı derinlemesine besler ve uzun süreli parlaklık sağlar. Daha iyi sonuç almak için Elidor Güçlü ve Parlak serisi ürünleri ile birlikte kullanabilirsiniz.