0

Son yıllarda daha canlı renklerin makyaj trendlerinde yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte siz de rujunuzu allık olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Çantanızda ekstra bir ürün taşımadan, makyajınızı tazelemek istediğinizde rujunuzun renk yoğunluğuna bağlı olmak üzere çok az miktarda yanaklarınıza uygulayıp parmaklarınızla dağıtabilirsiniz.

Rujunuzu Allık Olarak Kullanmaya Ne Dersiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Rujunuzu Allık Olarak Kullanmaya Ne Dersiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Fakat bu uygulamada aklınızda bulundurmanız gereken bir nokta var. Rujunuzun likit değil stick ve krem formda olmasına dikkat edin. Likit rujlar cildinizde parlama yaratacak ve yağlı bir görünüme yol açacaktır.

Renklere gelecek olursak da, şeftali, mercan ve pembe tonlarını tercih edebilir, elinizdeki ruju daha hafif bir tona getirmek isterseniz de biraz vazelin kullanabilirsiniz. Tabii bu taktiği uygulamadan önce cilt makyajınızı yaptığınıza da emin olun. 

Önemli Not: Hassas bir cildiniz varsa, yanaklarınız üzerinde kullandığınız ruj akne oluşumlarına sebebiyet verebilir. Bir dermatologa danışarak sizin için en doğru uygulamayı öğrenebilirsiniz.