0

Ciltteki gözenekler, cildin nefes almasını sağlamak için bulunan hücrelerdir. Gözenekler sağlıklı bir şekilde nefes aldıklarında, cildiniz daha parlak ve canlı bir görünür. Ancak gözenekler genetik olarak büyük olabilir. Bu durumu doğru bir cilt bakım rutiniyle çözebilirsiniz.

Ayrıca makyajınızda uygulayacağınız birkaç küçük tüyo ile görünümlerini kamufle edebilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Gözenek Küçültücü Makyaj Tüyoları-1 - Saç Bakım Güzellik Gözenek Küçültücü Makyaj Tüyoları-2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizi temizleyin: Makyajı temiz cilde uygulamak en önemli adımlardan biri. Makyaj kalıntıları ve kirler özellikle kapatıcınızın yüzünüze tam oturmamasına ve ciltte ton farklılıklarına sebep olur. Ayrıca kirli gözenekler kendini daha çok belli eder. Bu yüzden makyajdan önce yüzünüze bir peeling uygulayın ve ardından nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın.

Makyaj bazı kullanın: Nemlendiricinin ardından cildinize uygun bir makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Makyaj bazları, genellikle silikon yapıdadır ve gözenekleri doldurarak cilt dokusunu eşitlemeyi hedefler. Ellerinizde ısıttığınız bazı tampon hareketlerde uygulayabilirsiniz.

Pudranızı kapatıcıdan önce kullanın: Pudrayı genellikle kapatıcınızın üstüne mi uyguluyorsunuz? Bir de kapatıcıdan önce uygulamayı deneyin. Tabii fondötenin altında kuru bir cilt bırakmamak için, doğru pudrayı seçmek ve onu oldukça ince bir yapıda uygulamak önemli.

Gözenek Küçültücü Makyaj Tüyoları-3 - Saç Bakım Güzellik Gözenek Küçültücü Makyaj Tüyoları-4 - Saç Bakım Güzellik

Fondötende mat seçeneklere yönelin: Aydınlık yapıdaki fondötenler parlayarak, cildinizin dokusunu belli eder. Bu sebeple tercihinizi mat bitişli bir fondötenden yana kullanabilirsiniz. Aydınlık ve parlak bir ciltten hoşlanıyorsanız, seçtiğiniz fondötenin kalın bir yapıda olmasına dikkat edin... Fondöten nedir, ne işe yarar; daha fazlasını keşfetmek için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Krem formdaki ürünlerin kullanımına dikkat edin: Mat ve krem formdaki ürünlerin bir arada kullanılması makyajın bütünlüğünü bozabilir. Ayrıca krem formdaki ürünleri sürerken parmaklarınızla ya da fırçayla yayarak sürmeniz cilt makyajınızın bozulmasına da sebep olur. Mümkünse far, allık, highligher gibi ürünler için de mat formları tercih edin ya da krem yapıdaki ürünleri uygularken çok dikkatli olun.

Makyaj sabitleyici kullanın: Makyajınız bittiğinde, sabitleyici bir sprey kullanarak ürünlerin cilde iyice oturmasını sağlayın. Çok fazla toz yapıda ürün kullandığınız için, makyajınızı dağılmasını ve pudralı görünümü bu sayede engelleyebilirsiniz.

Ayrıca bilmeniz gereken makyaj tüyoları videomuzdan farklı makyaj teknikleri hakkında tüyolar da keşfedebilirsiniz.