0

Pandemiyle geçen bir yılın ardından nihayet aydınlık günler görmeye başladık. Yaz şimdiden içimizi kıpır kıpır yapıyor. 2020 maskeyle geçmiş olsa da yavaş yavaş ruj trendlerine bakmaya başlamakta fayda var. Çünkü bir cümle için noktalama işaretleri ne ise konu makyaj olduğunda ruj da odur.

Peki, bu yaz hangi rujlar trend? İster renkli bir makyaj yapmak isteyin ister dikkatleri üzerinize çeken bir görünüm hayal edin; bu rujlar size ihtiyacınız olanı verecek. Yeni bir ruj denemeden önce 2021 yazının trendlerine göz atın.

2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-1 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kalın turuncu ruj

Versace’nin 2021 bahar defilesinde podyumun her yerinde turuncu olmasına şaşırmamalı. Çünkü bu güzel renk klasik bir koyu kırmızıdan daha soğuk, yine de pembe bir tondan daha iddialı gösteriyor. Enerjik, heyecan dolu ve beklenmedik!

Turuncu rujla mat ve kusursuz bir görünüm oluşturmak için öncelikle dudak peelingi yapın. Peeling, dudak bakımının önemli bir adımı. Böylece dudaklarınızı ölü derilerden arındırarak pürüzsüz hale getirmiş olacaksınız. Ardından rujunuzun kalıcılığını artırmak için dudağınızı renkli bir dudak kalemi ile doldurun. Üstüne turuncu rujunuzu sürün. Son olarak sabitlemek için üstüne biraz yarı saydam pudra dokundurun.

İki tonlu dudaklar

Sıkıntılı dönemlerde insanların geçmişe bakıp eski güzel günleri hatırlamaları son derece yaygın bir durum. Belki de bu yüzden 90’ların güzellik trendleri şu sıralar her yerde. Buna dudak kalemi de dahil. Dudak kalemi genellikle mat bir rujun destekleyici karakteri ancak bu tanıdık trend, modern yorumuyla yeniden sahnede.

Bu trendi denemek için dudak çevrenizi ten rengi veya renkli bir kalemle çizin. Ardından daha belirgin bir iki tonlu görünüm için ten rengi parlatıcı uygulayın. Hafif bir ombre efekti için ise parlatıcıyı uyguladıktan sonra parmağınızı kullanarak baz ile karıştırın.

2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-3 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Dudak rengi

Dudak rengi trendi, toplantılara ve akşam yemeği randevularına koştururken ruj seçimi konusundaki tüm endişelerinizi silip süpürecek. Yoğun bir gün geçiyorsanız sizinle birlikte hareket eden dudaklara ihtiyacınız var demektir. Üstelik bu rengi uygulamak da çok kolay.

Dudak rengi trendi için ihtiyacınız olan tek şey dudak pembesi bir ruj. Dolgun bir görünüm için ruju sürdükten sonra dudaklarınıza parmaklarınızla hafifçe dokunmayı unutmayın.

Dudak parlatıcısı

Bu listedeki 90’lardan ilham alan ikinci trend; cilalı, parlak dudaklar. Dudaklarınıza sadece parlatıcı uygulayarak ön plana çıkarabilir, daha belirgin bir görünüm için dudaklarınızı dudak kalemiyle çizebilir, ardından parlatıcıyı biraz taşırarak uygulayabilirsiniz. Ve parlatıcınızı mat bir rujun üzerine sürerek parlaklık katabilirsiniz.

2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-5 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazı İçin En İyi Ruj Trendleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Natürel tonlar

2021 yazının bir diğer ruj trendi sıcak ve natürel tonlar. Baharat alt tonuna sahip nude renklerle günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bembeyaz bir gülüş!

Evet, doğru duydunuz; bembeyaz bir gülüş her yaz trend! Anında beyaz dişlere kavuşmak için Signal White Now Forever White Diş Macunu’nu deneyin. Diş minesini aşındırmayan özel formülüyle ilk fırçalamadan itibaren dişlerinize anında 3 kat beyazlık (58 denekte yapılan klinik test ile anında beyazlık optik etki ölçümü, beyazlık etkisi olmayan diş macununa kıyasla. Anında beyazlık etkisi optik ve geçicidir) sağlar. Dual action teknolojisi (mavi safir pigmentleri) sayesinde diş lekelerini gidermeye yardımcı olur ve düzenli kullanımda kalıcı beyazlık (4 hafta boyunca günde 2 kez düzenli kullanan 58 denekte yapılan klinik test sonucuna göre. Beyazlık etkisi olmayan diş macunlarına göre) sağlar.