0

Kadınlar, dönem dönem farklı saç renklerini denemek isteyebilir. Ancak söz konusu değişim, iddialı renkler ile olduğunda tereddüt etmek normaldir. Örneğin bir başkasında görüp beğendiğiniz açık küllü sarı saçın size yakışıp yakışmayacağını kestiremezsiniz ya da evde açık küllü sarı saç boyama işlemi ile nasıl bir sonuç elde edebileceğinizden emin olamazsınız. Bu konuya açıklık getirmek için açık küllü sarı saç rengi ile ilgili bilinmesi gerekenleri mercek altına aldık. Saçınızı açık küllü sarı tonlar ile boyamadan önce mutlaka göz atın…

Açık Küllü Sarı Saç Nasıl Bir Renk?

Çok sık tercih edilen bir ton olan açık küllü sarı saç, soğuk renk kategorisinde bulunur. Griye dönük sarı bir ton olan bu renk, mattır. Farklı saç boyası ürünlerinde farklı sonuçlar verse de cildinize ve saç tipinize en uygun rengi tutturmak için gri ya da platin ile karıştırmayı deneyebilirsiniz. Dilerseniz açık küllü sarı ombre yapabilir; böylece koyu olan doğal saçınızdan yumuşak bir geçişle aynı havayı verebilirsiniz.

Açık Küllü Sarı Saç Nasıl Elde Edilir?

Açık Küllü Sarı Saç -1 - Saç Bakım Güzellik Açık Küllü Sarı Saç -2 - Saç Bakım Güzellik

Eğer saçınız sarı tonlarında değilse, sarıdan daha koyu ise ilk olarak saç açıcı ile rengi akıtmalısınız. Saç açıldıktan sonra tercih ettiğiniz tondaki açık küllü sarı dip boyası ile tüm saçınızı boyayabilirsiniz. Açık küllü sarı ve platin karışımı yapmak için ya bir profesyonelden destek almalı ya da ürün kullanım talimatlarını takip etmelisiniz. İstediğiniz saç rengini elde etmek şu adımları uygulayabilirsiniz:

 

  • Önce saç açıcı ile ideal rengi elde edin.
  • Ardından sevdiğiniz açık küllü sarı boya ile saçınızı boyayın.
  • Bekleme süresini doldurduktan sonra saçınızı yıkayın. Nemlendirmek için yan ürünlerden destek almayı unutmayın. Zamanla dip boya yaptıkça saçınızın rengi tam olarak oturacaktır.

Açık Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık küllü saç genellikle cilt rengi de açık olan, saçının doğal ışıltısında kızıl ya da sarı tonlar bulunanlara yakışır. Esmerseniz bu tonu kullanmak sizin için çok kolay olmayabilir. Doğal bir görünüm için mümkün olduğunca ten rengi beyaz ya da buğday olanların açık küllü sarı tonlarını denemesi ideal olacaktır. Ten renginiz ne kadar açıksa küllü tonlarında sınırları o kadar zorlayabilirsiniz. Örneğin beyaz tenliyseniz ultra açık küllü sarı boyayı deneyebilirsiniz. Bu anlamda sarı saçı açık küllü kumral yapmak da mümkün olabilir. Gümüş yansımalar hoşunuza gidiyorsa açık küllü kumral tonundan mutlaka memnun kalırsınız. Hangi tene hangi sarı saç? olur diye merak ediyorsanız içeiğimize göz atabilirsiniz.

Açık Küllü Sarı Hangi Renk Saça Uygulanır?

Açık Küllü Sarı Saç -3 - Saç Bakım Güzellik Açık Küllü Sarı Saç -4 - Saç Bakım Güzellik

Açk küllü sarı, açık bir renk olduğundan saçınızın da mümkün olduğunca açık tonlarda olması avantaj sağlar. Ancak yine de açık küllü sarı saç, her renkte saça uygulanabilir. Siyah ya da kahverengi saçlarınız varsa dert etmeyin; saç açıcı uygulaması ile boya öncesi saçınızın rengini akıtabilirsiniz. Böylece dilediğiniz çok açık küllü sarı tonunu yakalama şansınız olur. Açık küllü sarı ile açık küllü kumral karışımı da deneyebileceğiniz bir başka hoş alternatif renktir.

Açık Küllü Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Açık Küllü Sarı Saç -5 - Saç Bakım Güzellik Açık Küllü Sarı Saç -6 - Saç Bakım Güzellik

Tüm açık tonların ortak bir sorunu olarak açık küllü sarı da hızlı ve kolay akabilir. Bu nedenle özel bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Haftada iki kez kullanabileceğiniz mor şampuan, rengin saçınızda daha uzun süreli kalması adına iyi bir destekçidir. Ayrıca Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Saç Bakım Şampuan da açık küllü sarı saç bakımınız için ideal bir üründür. İçeriğinde bulunan biotin, argan yağı ve arjinin sayesinde saçlarınızı dipten uca besler. Bu sayede daha güçlü ve dolgun görünen saçlara kavuşabilir, saçınızın yeni rengini uzun süre kullanabilirsiniz.

Açık Küllü Sarı Saçın Turuncu Olmaması için Ne Yapmalı?

Boyama işlemi sonrasında saçınızda yer yer turuncu yansımalar görebilirsiniz. Bu beklenmedik durumdan kurtulmak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Ama öncelikle saçınızdaki turunculuğun sebebinden bahsedelim. Saç pigmenti mavi, kırmızı ve sarı olmak gibi renkler içerir. Mavi moleküller daha hızlı solar. Kırmızı ve sarı ise daha uzun süre kalır. İşte bu iki renk, saçta turuncu görünüme neden olabilir. Turuncu geçişlerden kurtulmak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 

  • Doğru bakım ürünleriyle boya koruyucular kullanın ve mor şampuanı saç yıkama rutininize ekleyin.
  • Saçınızı belli aralıklarla açık küllü sarı tonlarında boyamaya devam edin. Rutin boyama ve bakım, özellikle renk değiştirirken önemlidir.
  • Saçın canlılığını ve parlaklığını destekleyen doğal ürünlerden yardım alın. Badem yağı bu konuda oldukça başarılıdır.
  • Duş sisteminizde bazı iyileştirmeler yapabilirsiniz. Mineralleri sudan ayıran ve sudaki pH seviyelerini düzenleyen teknolojiler, saçınızın rengini korumak konusunda uzun vadede etkili çözüm önerileridir.
  • Eğer saçınızdaki bu turuncu görünümü yok edemiyorsanız ya bir profesyonelden yardım alabilirsiniz ya da açık küllü sarı tonlardan bir süreliğine vazgeçip saçınızı daha koyu bir renge boyayabilirsiniz. Böylece koyu renk turunculuğu kapatacaktır.

 

Kendine güvenen, iddialı ve sıra dışı kadınları tercihi açık küllü sarı ile tarzınıza yön verebilirsiniz. Küllü sarıya yakışan saç modelleri ile cazibenizi artırabilirsiniz. Küllü sarı saçlara yakışan modeller için buraya tıklayın!