0

Pixie küllerinden doğuyor; slick back yani geriye taranmış saç modeli de her zamanki popülerliğini koruyor. Bu iki model, son yılların en trend iki maskülen saç modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Kısa saç size fazla iddialı mı geliyor? Yüzünüz saçlarınız kısa olduğunda daha fazla ön plana çıkacaktır ancak biraz cesur olmaktan zarar gelmez. Boynunuzu uzun gösteren, yüzünüzü ortaya çıkaran maskülen saç kesimi, makyajınızda da iddialı tercihler yapmanıza olanak tanır; daha feminen bir görünüm sağlar.

Saçlarınızı maskülen bir modele sokmak istediğinizde aklınıza ilk gelen şey makas oluyorsa kısmen haklısınız. Ancak saçlarınızın maskülen görünmesi için kısa ya da çok kısa olmasına gerek yok. Bunun için çok tercih edilen iki maskülen saç modeline bir göz atın…

Maskülen Saç Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Maskülen Saç Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Pixie Saç Modeli

Cara Delevinge, Zendaya, Ruby Rose, Scarlett Johansson, Zoe Kravitz, Ciara, Halsey, Pink, Katy Perry, Emilia Clarke, Lena Dunham… Bu isimler pixie kesimden vazgeçemeyen ünlüler arasında. Üstelik liste kendileriyle de kalmıyor. Pixie’yi bunca ünlünün tercih etmesinin olası sebebi malum: Bu saç insana bir kere yakıştı mı adeta bağımlılık yapıyor.

Ayrıca pixie saç modeli, saçlarınızı güçlendirmeniz ve her şeye sıfırdan başlamanız için harika bir yöntem. Kullanımı da çok basit. Eğer saçlarınız çok kısa değilse yalnızca wax ile şekil verebilirsiniz. Çok hızlı yıkanır, tarama gerektirmez ve hemen kurur. Uygun makyajla desteklendiğinde sizi ortamın en dikkat çekici kadınlarından biri yapabilme gücüne de sahiptir.

Pixie’nin size yakışıp yakışmayacağını nasıl anlarsınız?

Yüz şekliniz size pixie’nin yakışıp yakışmayacağının sinyallerini verebilir. Eğer yüzünüz kalp ya da oval şekildeyse yani çeneniz sivri kalıyorsa pixie tam size göre.

Maskülen Saç Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Maskülen Saç Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Slick Back Saç Modeli

Uzun saçlıların kullanabileceği en maskülen model olan slick back, saçların geriye taranması ve o şekilde sabitlenmesiyle oluşturuluyor. Dilerseniz saçlarınızı ıslak gösterebilirsiniz. 

Maskülen saçları dengelemek için ne yapmalı?

Gözlerde ya da dudaklarda daha iddialı olabilirsiniz. Slick back ve pixie saç modellerinin en sevdiği makyajlar koyu dumanlı gözler ya da kusursuz bir uygulanan kırmızı rujdur. Ancak makyajda sofistike tercihler yapmak önemli. Saç kesiminizin ciddi tavrını neon ya da glitter gibi oyuncaklı renk ve dokularla harcamayın deriz.

Eklemeden geçmeyelim; buzzcut denilen asker tıraşı saç modeli de son zamanlarda kadınların favorileri arasında.