0

Her sporun bir efsanesi vardır; her şeye rağmen tüm koşulların ve hatta rekabetin bile önüne geçen biri… Konu futbol olduğundaysa çağımızın efsanesi şüphesiz Cristiano Ronaldo. Ronaldo’yu hangi maçta izlerseniz izleyin; büyük keyif alırsınız. Çünkü ona saygı duymak için başarılı kariyerinin yanı sıra yaşamıyla ve kişiliğiyle ilgili farklı gerçekler de var. Zamanımızın en büyük futbol dehası hakkında muhtemelen bilmediğiniz şaşırtıcı gerçekler için okumaya devam edin.

Ronaldo Efsanesine Dair 8 Unutulmaz Gerçek-1 - Saç Bakım Güzellik Ronaldo Efsanesine Dair 8 Unutulmaz Gerçek-2 - Saç Bakım Güzellik

Küçük arı

5 Şubat 1985’te dünyaya gelen Cristiano Ronaldo’ya çocukken arkadaşları “ağlayan bebek” ve “küçük arı” şeklinde iki farklı lakap takmıştı. İlkinin nedeni, işler yolunda gitmediğinde diğer çocuklar gibi sahada dövüşmek yerine gözyaşlarına boğulmasıydı. İkinci lakap ise futbol oynarken arı kadar hızlı olmasından geliyordu. 

Temiz bir vücut ve fedakar bir kalp

Günümüzde Dani Alves ve Zlatan İbrahimovic gibi birçok futbol oyuncusu vücutlarını dövmelerle süslüyor. Ancak Cristiano Ronaldo’nun vücudunda tek bir dövme bile yok ve yaptırmayı da düşünmüyor. Bunun sebebi onun dindar bir kan bağışçısı olması. İnancı gereği dövme yaptırdıktan en az dört ay sonra kan bağışlayabiliyor. Bu da onun neden dövme yaptırmadığını açıklıyor. Ayrıca takım arkadaşı Carlos Martins’in oğlu için kemik iliği bağışında bulunduğunu da belirtelim.

Üniversite eğitiminden daha fazlası

Üniversitede eğitim almak çoğu insan için en önemli kişisel gelişim adımı. Ancak Ronaldo bunu aştı ve şu anda Kanada’da bir üniversitede ders olarak okutuluyor! British Columbia Okanagan Üniversitesi’ndeki 4. sınıf sosyoloji öğrencileri, Cristiano Ronaldo’nun yaşamını ve kariyerini inceliyor.

CR7 Müzesi

Sanıyoruz üniversitede onun hakkında bir ders almak yeterli değil. Ronaldo’nun Portekiz, Funchal’da hayatına, kariyerine, nadir fotoğraflarına ve ödüllerine adanmış bir müzesi var. Hatta o, tüm başarılarını sergileyen bir müzeye sahip tek futbolcu.

Ronaldo Efsanesine Dair 8 Unutulmaz Gerçek-3 - Saç Bakım Güzellik Ronaldo Efsanesine Dair 8 Unutulmaz Gerçek-4 - Saç Bakım Güzellik

Yılın oyuncusu onuru

Ronaldo attığı gollerle kendini tüm dünyaya tanıttı. 2008 yılı içerisinde attığı 42 gol ona “FIFA Dünya’da Yılın Oyuncusu” ödülünü kazandırdı.

Kırılmış rekorlar

Cristiano Ronaldo kariyeri boyunca attığı goller ve aldığı maaş gibi birçok konuda rekorlar kırdı. Rekorları arasında bahsedilmeye değer bir konu daha var. Ronaldo Real Madrid’e taşındığında, Santiago Bernabeu’da tam 80.000 taraftar tarafından karşılandı. Ona yaklaşan bir diğer rekorun sahibi Arjantinli futbolcu Diego Maradona’ydı. Maradona’yı 1984 yılında 75.000 taraftar karşılamaya gelmişti.

Efsanevi 7 numara

Cristiano Ronaldo, 7 numaralı formanın sahibi ve onu kolay kolay bırakmayacağı da ortada. Manchester’a katıldığında forma numarasının 28 olması gerekiyordu. Ancak Alex Furgerson Ronaldo’nun 7 numaralı formayı alması konusunda ısrar etti. Böylece Eric Cantona, George Best ve David Beckham gibi aynı numaraya sahip başarılı oyuncuların izinden gidebilirdi.

Güçlü bir beden

Harika bir futbolcu olmanın ötesinde Ronaldo, herkesin beğenisini toplayan bir vücuda sahip. Güçlü vücudunu ise sıkı egzersiz rutinine ve disiplinine bağlıyor. İyi bir futbolcu olmak için hız, esneklik, sıçrama gücü gibi özellikler gerekli. Ve o sıçrama konusunda neredeyse bir çita ile yarışabilir. Sıçrama gücünün etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, bir de topa vuruşuna bakın deriz. Ronaldo’nun topa vuruşu öylesine hızlı ve güçlü ki bazı taraftarları istemeden yaraladığına dair haberler var. Yaralanmalardan bazıları kırık burun ve kırık bilekler. Onu yakından izlemek etkileyici olsa da eminiz çok yakınında durmak istemezsiniz.

BONUS: Ronaldo Efsanesinden İlham Alan Şampuan!

Clear Men, Cristiano Ronaldo’nun bu eşsiz kariyeri ve hayatından ilham alarak Ronaldo Limited Edition Şampuan’ı yarattı. Legend By CR 7, deniz tuzu içeren formülü ile saç derisini besliyor ve doğal dengesini kazanmasına yardımcı oluyor. Saçı kir ve yağdan arındırıyor.