0

Son anda çıkan planlar, eve gidemediğiniz durumlar ya da erken başlayan mesailer... Gün içinde birçok anda makyaj tazelemeye ya da makyajımızı baştan yapmaya gerek duyabiliyoruz. Bu gibi durumlar için yanınızda küçük de olsa bir makyaj çantası taşımak hayat kurtarıcı olabiliyor.

Peki bu makyaj çantası nasıl hazırlanır, kullanışlı ve pratik bir hale nasıl gelir biliyor musunuz?

Doğru ve Temiz Bir Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?-1 - Saç Bakım Güzellik Doğru ve Temiz Bir Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Önceliklerinizi belirleyin

Makyajınızın olmazsa olmaz parçalarını belirleyin. Kapatıcı, aydınlatıcı, maskara, göz kalemi, dudak nemlendiricisi.. Gün içinde en çok hangilerine ihtiyaç duyuyorsanız makyaj çantasına atmak üzere kenara ayırın.

Fırçalarınızı paketleyin

Fırçaları kullandıkça temizlemek oldukça önemli fakat dışarıdaysanız onları temizleyene kadar makyaj çantanızın ve malzemelerinizin kirlenmemesi için bir çözüm gerekiyor. Fırçalarınızın boyutunda küçük bir bez torba ya da kese bulabilirseniz harika. Eğer eliniz yatkınsa, eski kumaşlardan kendiniz bile bir torba dikebilirsiniz. Geçici bir çözüm için de fırçalarınızı kullandıktan sonra uçlarını peçeteyle sarıp lastik tokayla bağlamayı deneyin.

Açılabilecek kapakları bantlayın

Açılmış bir ruj ya da far kapağı... Hem çok sevdiğiniz bu ürünleri belki de bir daha kullanamamanıza hem de çantayı ve içindeki herşeyi temizlemeniz için zaman yaratmaya neden olur. Kapağı kolayca açılan ürünlerinizin kapaklarını bantlamayı deneyebilirsiniz. Tabii hijyenik olması açısından bantları sık sık değiştirmeyi unutmayın.

Doğru ve Temiz Bir Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?-3 - Saç Bakım Güzellik Doğru ve Temiz Bir Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Bazı ürünleri küçük boya dönüştürün

Çok sevdiğiniz kapatıcı, makyaj bazı ya da sabitleme spreyi.. Genellikle büyük şişeleri olan bu ürünler çantada çok fazla yer kaplar. Büyük bir makyaj çantanız varsa şahane ama yanınızda çok da ağır olmayan bir çanta taşımak istiyorsanız bazı ürünleri küçük boy paketler haline getirmeyi deneyin. Bunun için satılan seyahat boy şişelerden ve kapaklı kutulardan edinebilirsiniz. İçlerine sevdiğiniz makyaj malzemeleri doldurarak hem evde hem de yanınızda aynı ürünleri taşıyabilirsiniz.

Kırılmalarını önleyin

Çantanıza biri çarptığında, yere düştüğünde ya da içindekiler birbirine çarptığında bazı ürünlerinizin kırılmasına sebep olabilir. Özellikle far paletiniz, aydınlatıcınız, pudranız ya da kırmızı rujunuz paramparça olabilir (Kırmızı ruj ile kullanılabilecek saç modelleri yazımızı da inceleyin). Bunu önlemek hiç de zor değil. Bu malzemelerin üstüne ince birer pamuk koyup kapağını öyle kapatın. Bu sayede çarpmalar sonucunda oluşacak hasarları kolaylıkla önlemiş olursunuz.

Bonus: Yanınızda taşımanız gereken ürünler arasına makyaj temizleme mendili,nemlendiricive makyajınızdaki dağılmaları temizlemek için kulak pamuğu eklemeyi de unutmayın.

Güzellik Ürünlerinizi Nerede ve Nasıl Saklamalısınız? yazımız da ilginizi çekebilir.