0

Nötr cilt alt tonlu kişiler, hem sıcak hem de soğuk renkleri başarılı bir şekilde taşır. Her türlü rengin yakıştığı bu kişiler, renk kullanımı açısından diğer cilt alt tonlarına göre daha şanslıdır. Makyaj, saç rengi ve kıyafet seçiminde nötr cilt alt tonu oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Hem soğuk hem de sıcak renk yansımalarını yüzünde barındıran nötr cilt alt tonlu kişiler, renk kullanımında kombin yapma şansına sahiptir. Bu cilt alt tonuna sahip kişiler, farklı renklerin tonlarını bir arada kullanarak ortaya yaratıcı ve deneysel kombinler çıkarabilir. Siz de nötr cilt alt tonlu iseniz cildinizle bütünleşecek saç, makyaj ve kıyafet renklerini öğrenerek tarzınızı güçlendirebilirsiniz. Peki, nötr cilt alt tonuna yakışan renkler neler? Gelin, nötr cilt alt tonuna dair merak edilen konu başlıklarına yakından bakalım.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-1 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Nötr Cilt Alt Tonu Cilt Nedir?

Sıcak ve soğuk cilt alt tonlarının birleşiminden oluşan nötr cilt alt tonu, makyaj ve kıyafet seçiminde birçok farklı renkten yararlanabilir. Cildinde sıcak ve soğuk gölgelerin bir arada bulunduğu nötr renk alt tonlu kişilerin, çeşitli renkler deneyerek kendilerine yakışıp yakışmadığını anlaması mümkündür. Kıyafet ve makyaj seçiminde hem sıcak hem soğuk tonları karıştırmak yerine soğuk ve sıcak renk ailesinden olan yakın renkleri birbiriyle eşleştirmek en iyi sonucu verecektir. Örneğin mavi ve tonlarını seçerek kıyafet kombinleri yapabilir ya da göz makyajınızda mavi ve lacivert gölgelendirmelerle makyajınızı hareketlendirebilirsiniz. Eğer cilt bakımınıza önem veriyor ve cildinizi vitaminlerle beslemek istiyorsanız B5 vitamininin cilde faydaları adlı içeriğimizi okuyarak B5 vitamini hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-3 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Nötr Cilt Alt Tonuna Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Sıcak ve soğuk renkleri kullanma şansına sahip olan nötr cilt alt tonlu kişiler basit birkaç yöntemle cilt alt tonu renk testi yapabilir. İşte, nötr cilt alt tonundan emin olmak için bazı yöntemler…

 

  • Damar testi yapın: Güneş alan bir odada bileklerinizdeki damarları inceleyin. Eğer damarlarınızda hem yeşil hem de mavi renkler hakimse nötr cilt alt tonlu olma ihtimaliniz hayli fazla.
  • Takıları deneyin: Cildinize altın ve gümüş renklerde takılar takın. Eğer size hem altın hem de gümüş rengin aynı anda yakıştığını düşünüyorsanız o halde nötr cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.
  • Kıyafet renklerine dikkat edin: Eğer hem bej hem de beyaz renkte kıyafetleri iyi taşıdığınızı düşünüyorsanız nötr cilt alt tonuna sahip olabilirsiniz.

 

Yukarıdaki basit testlere rağmen cilt alt tonunuz hakkında şüpheleriniz varsa bir makyaj uzmanından yardım alarak nötr cilt alt tonlu olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-5 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Nötr Cilt Alt Tonlu Cilde Hangi Renk Yakışır?

Sıcak ve soğuk renk paletinden seçim yapma özgürlüğü bulunan nötr cilt alt tonlu kişiler, temel renk yelpazesinin öne çıkan renklerini tercih edebilir. Bu kişiler siyah, beyaz, kahverengi, lacivert ve gri gibi birçok rengi iyi biçimde taşıyabilir. Buna ek olarak yeşil, sarı, pembe ve mercan gibi farklı renkler de nötr cilt alt tonlu kişiler için biçilmiş kaftandır.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-7 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-8 - Saç Bakım Güzellik

Nötr cilt alt tonlu cilde hangi fondöten gider?

Nötr cilt alt tonu fondöten seçiminde sarı ve pembe renklerin bir arada olduğu karışık fondöten çeşitlerini tercih edebilir. Bu fondötenler nötr ciltlerin karma renk yapısıyla bütünleşerek göz alıcı bir ten görünümü yaratır. Natural, beige veya classic gibi isimlerle üretilen fondötenler nötr ciltlerde oldukça hoş ve doğal durur. Nötr cilt alt tonu kapatıcı seçiminde de yine pembe ve sarı renklerin kombinasyonundan oluşan renklere yönelebilir. Bu sayede yüzlerinde daha canlı ve aydınlık bir ifade elde edebilirler. Ruj seçiminde ise açık pembe, şeftali, nude renkler, bordo, mor ve kahverengi gibi rujlarla ideal makyaj uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür. Öte yandan nötr ciltlerin koyu pembe ve canlı kırmızı gibi parlak renklerden uzak durması tavsiye edilir. Eğer cilt bakım seanslarınızda laktik aside yer vermek isterseniz laktik asidin cilde faydaları hakkında tüm ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-9 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-10 - Saç Bakım Güzellik

Nötr cilt alt tona hangi renk allık gider?

Nötr cilt alt tonlu kişiler pembe ve şeftali tonlarında allıklar kullanarak yanaklarına taze bir görünüm kazandırabilir. Buna ek olarak nötr ciltler yaz günlerinde veya iddialı makyaj uygulamalarında ise bronzlaştırıcı ürünler kullanarak ciltlerinde gold yansımalara yer verebilir. Göz makyajında nötr ciltler toprak tonlarından yeşillere, maviden mora kadar oldukça geniş bir skalada sunulan renk yelpazesinden yararlanabilir. Günlük makyaj uygulamalarında toprak tonları ve bej renkler idealken gece makyajında ise koyu lacivert ve mavi tonları bu kişilere oldukça yakışır.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-11 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-12 - Saç Bakım Güzellik

Nötr cilt alt tonlu tene hangi saç rengi gider?

Nötr cilt alt tonuna sahip olanlar için en uygun saç renkleri arasında bej alt tonlu sarılar, küllü kahveler öne çıkar. Buna ek olarak çilek sarısı gibi farklı renkler de bu cilt tonuyla iyi bir uyum yakalar. Ancak nötr cilt alt tonlu kişilerin platin sarısı gibi iddialı ve parlak saç renklerinden uzak durması tavsiye edilir.

Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-13 - Saç Bakım Güzellik Nötr Cilt Alt Tonu İçin Öneriler Nelerdir?-14 - Saç Bakım Güzellik

Nötr cilt alt tonlu insanlar ne renk giymeli?

Nötr cilt alt tonu kıyafet renk seçiminde oldukça şanslıdır. Siyah, beyaz, bej ve kahverengi gibi basic renkler nötr cilt tonuyla mükemmel bir uyuma sahiptir. Ayrıca hardal sarısı, buz mavisi ve turuncu gibi renkler de cilt alt tonunu vurgulamak için harika seçenekler arasındadır. Yaz aylarında ise bronz ten üzerinde şeftali, açık pembe ve zümrüt yeşili gibi renkler nötr ciltlerde oldukça göz kamaştırıcı bir etki sunabilir. Özel günlerde bordo ve lacivert gibi renklere şans vermek de mümkündür. Nötr cilt alt tonlu kişiler takı seçiminde hem gümüş hem de altın renkli takıları tercih edebilir ve her iki renkle gösterişli kombinlere imza atabilir.

 

Eğer siz de nötr cilt alt tonlu biriyseniz kıyafet, saç ve makyaj seçiminde size en çok yakışacak renklere yönelerek enerjik ve canlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinlerinizde Dove Beauty Cream Bar Micellar sabunu ile cilt temizliğinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İçeriğinde nazik temizleyiciler ve nemlendiriciler bulunduran sabun hassas ciltler için de uygundur. Cildi kurutmadan yağ ve kirden arındıran ürün ciltte yumuşaklık hissi yaratır. Dove sabunu yüz temizliğine ek olarak el ve vücut bakımında da kullanabilirsiniz.