0

Beyaz bir gülümsemeye sahip olmayı herkes ister. Çünkü sağlıklı bir gülüş yalnızca iyi bir ağız hijyeninin değil öz saygının da göstergesi. Bununla birlikte sağlıklı bir ağız genel sağlığınız için de büyük önem taşıyor. Tersi ise diş eti hastalıkları, kalp hastalıkları ve diyabet de dahil olmak üzere ciddi sağlık problemleri için bir risk faktörü. Bu yüzden hem iyi bir ağız hijyenine ve bembeyaz bir gülümseye sahip olabilmek hem de genel sağlığınızı koruyabilmek için ağız hijyeninin en önemli parçası olan “diş fırçalama” kesinlikle atlanmamalı.

Uzmanlar dişlerinizi günde en az iki kez (sabah ve akşam), florürlü bir diş macunu ve yumuşak kıllı bir diş fırçası ile fırçalamanızı öneriyor. Ayrıca diş fırçasının ulaşamadığı alanlardaki yiyecek kalıntılarını temizlemek için diş ipi kullanımı da tavsiye edilmekte. Elbette her ikisi de uygun tekniklerle gerçekleştirilmeli.

Gülümse Türkiye: Fırçalıyoruz!-1 - Saç Bakım Güzellik Gülümse Türkiye: Fırçalıyoruz!-2 - Saç Bakım Güzellik

Ağız hijyeni için diş fırçanızı düzenli aralıklarla yenilemeniz de son derece önemli. Diş hekimleri, diş fırçanızı 3 ayda bir değiştirmenizi öneriyor; çünkü:

  • Diş fırçasının kıl yapısı zamanla bozulabilir. Aşınan kıllar, hala sağlam olanlarla aynı etkinlikle temizlik sağlayamaz. Yıpranmış bir diş fırçası kullanmak diş etlerine de zarar verebilir.
  • Diş fırçaları, özellikle kılları ıslak olduğunda bakteri gelişimi için ideal bir ortam oluşturur. Diş fırçasının kirlenmesi ilk kullanımdan itibaren belirli bir süre içinde gerçekleşir. Kirlenmiş, yani çok uzun süre kullanılmış fırçalar enfeksiyon kaynağı olabilir. Sonuçta diş fırçanızı 3 ayda bir değiştirmek, iyi bir ağız hijyeni için kritik.

Türkiye’nin güvenilir ağız bakım markası Signal, dişlerin etkili temizliği için özel olarak tasarlanan ve geliştirilen diş fırçası modelleri ile evinizde dişlerinize gereken bakımı yapmanızı sağlıyor. Signal diş fırçalarını kullanarak ve düzenli olarak yenileyerek ağız hijyeninizi sağlayabilir, daha parlak dişlere kavuşabilirsiniz.

Gülümse Türkiye: Fırçalıyoruz!-3 - Saç Bakım Güzellik Gülümse Türkiye: Fırçalıyoruz!-4 - Saç Bakım Güzellik

Size güzel bir haberimiz daha var:

İhtiyaç Haritası ve Signal iş birliğinde, Signal diş fırçası alımında ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz!

Signal Gülümse Türkiye x İhtiyaç Haritası projesi, birlikte sağlıkla gülümseyelim diye Türkiye’de diş fırçası kullanımı ve değiştirme sıklığını artırmayı; bunun yanında sizlerin de desteğiyle ihtiyaç sahiplerine diş fırçası bağışında bulunmayı hedefliyor. Siz de sadece Signal diş fırçası satın alarak İhtiyaç Haritası iş birliğiyle ihtiyacı olan birine de diş fırçası gönderilmesine destek olabilirsiniz.

Migros'lara 16 Nisan- 3 Haziran; Watsons’lara 7 Haziran- 4 Temmuz tarihleri arasında uğrayarak Signal Gülümse Türkiye x İhtiyaç Haritası projesi kapsamında ihtiyaç sahibi birini gülümsetme fırsatını kaçırmak istemeyeceğinize eminiz. Daha detaylı bilgi için www.signalturkiye.com’u ziyaret edebilirsiniz.