0

Gülümsemeniz sizi siz yapan, hatta stilinizin önemli bir parçası. Emin olun bir gülümseme bazen insan hakkında çok şey söyleyebiliyor. İnci beyazlığında dişler harika bir izlenim yaratırken dişlerini saklamaya çalışan bir gülümseme veya kötü bir nefes kokusu tam tersi etki yaratabilir.

Dişlerinize hak ettikleri özeni gösterdiğinizden emin olmak için günlük ağız bakımınızı gözden geçirin.

Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-1 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Günde iki kez ve iki dakika boyunca fırçalayın

Gülümsemenizi korumak için günlük bakımın ilk adımı onları iki kez fırçalamaktır. Yumuşak kıllı bir diş fırçası ve florürlü bir diş macunu ile dişlerinizi ve dilinizi fırçalayarak ağzınızdaki yiyecek kalıntılarını ve bakterileri temizleyebilirsiniz. Signal White Now Forever White Diş Macunu ve Signal White System Diş Fırçası’nı deneyin. Signal White Now Forever White Diş Macunu, diş minesini aşındırmayan özel formülüyle ilk fırçalamadan itibaren dişlerinize anında üç kat beyazlık sağlar. Signal White System Diş Fırçası ise perlitle (profesyonel beyazlatma malzemesi) zenginleştirilmiş yeni yumuşak lastiğiyle, lekelerin nazikçe çıkarılmasını ve dişlerin parlatılmasını sağlar.

Özellikle sabahları ağız bakımını atlamayın

Ağız sıcaklığı yaklaşık 37ºC olarak bilinir. Yani ağzınızın içi aslında sıcak, ıslak yiyecek artıkları ve bakterilerle dolu. Tüm bunlar plak adı verilen birikintilere yol açıyor. Plak oluştuğunda, eğer temizlenmezse sertleşerek tartara dönüşebiliyor. Tartar ise sadece diş etlerinizi tahriş etmekle kalmaz, aynı zamanda diş eti hastalıkları ve ağız kokusuna da yol açabilir. Gece boyunca ağzınızda oluşan plaklardan kurtulmak için özellikle sabahları dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun.

Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-3 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Her gün diş ipi kullandığınızdan emin olun

Bir sonraki diş hekimi kontrolünüzde minimum sorun istiyorsanız diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Diş ipi kullanmak, fırçalamanın bile götüremediği yemek artıklarını temizler. Aynı zamanda plağı da giderir ve böylece tartar oluşumunu önler.

Nazik davranın

Dişlerinizi çok sert fırçalamanız daha temiz olmalarını sağlamaz. Aksine onları tıpkı bir yumurta kabuğunu cilalıyormuşsunuz gibi fırçalayın. Eğer diş fırçanızın kılları yamulmuş ve bastırılmış görünüyorsa bu, çok fazla baskı uyguladığınız anlamına gelebilir. Bu yüzden fırçalama sırasında nazik olmaya özen gösterin.

Diş minesi, dişlerinizi yemekten içmeye ve sindirim sürecini başlatmaya kadar ağzınızın içinde gerçekleşen her şeyden koruyabilecek kadar güçlüdür. Ancak çocuklar ve gençler yetişkinlere kıyasla daha yumuşak bir diş minesine sahip, bu da dişlerini çürüklere daha yatkın hale getirir.

Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-5 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Korumanın 6 Günlük Adımı-6 - Saç Bakım Güzellik

Asitli içeceklerden uzak durun

Asitli, alkollü ve şekerli içeceklerin dişlerimize zarar verdiğini biliyoruz. Bu noktada sadece şekerli soda değil diyet sodanın da zararlı olduğunu unutmayın. Soda ve benzeri asitli içeceklerdeki asit dişlere saldırır, diş minesini aşındırdıktan sonra boşluklar oluşturmaya devam eder, yüzeyinde lekeler bırakır ve iç yapısına zarar verir. Diş çürümelerini önlemek ve dişlerinizi korumak için asitli içeceklerin tüketimini sınırlayın; dişlerinize iyi bakın.

Ağız bakım suyu kullanın

Ağız bakım suları da tıpkı diş ipi gibi dişlerinizi fırçalamakla temizlenmeyen yemek artıklarını ağzınızdan uzaklaştırmayı sağlar. Bu yüzden alkol içermeyen bir seçim yapmaya özen gösterin. Alkol, dişlerinize yarardan çok zarar getirir.

(Dişleriniz Hakkında Bilmedikleriniz ve 5 Diş Fırçalama Hatası başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz).