0

Hepimiz kendimize bakmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunu ister kişisel bakım olarak adlandırın ister böyle tanımlamayın; sağlıklı ve zinde kalmak için her gün attığımız küçük adımlar var. Peki kişisel bakım alışkanlıklarınızı, özel bir bakım günü ile bir adım öteye taşımaya ne dersiniz?

Kişisel bakım nedir ve neden önemlidir?

Kişisel bakım duygusal, zihinsel ve fiziksel sağlığınıza yardımcı olacak her şeyi kapsar. Herhangi bir aktivite sakin, kendinizden emin veya mutlu hissetmenizi sağlıyorsa, buna kişisel bakım diyebilirsiniz. Her insan kişisel bakıma farklı yaklaşabilir. Bazı insanlar için bu, kanepeye uzanıp keyifli bir kitaba gömülmek; bazıları için günlük bir duş rutini olabilir. Yine de ortak olan şey, kendine bakmanın herkes için bir ihtiyaç olması. Bazı haftalarda farklı yoğunluklar nedeniyle temel bakım uygulamaları dışında bir şey için zaman bulmakta zorlanırsınız. Oysa bu zamanlar, kişisel bakım alışkanlıklarınıza en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanlar.

Kişisel bakım, hayata küçük bir mola vermenin güçlü bir yolu. Yorgun ve bunalmış hissettiğinizde, bu kişisel bakım faaliyetleri ihtiyacınız olan sakinliği ve huzuru getirebilir.

Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Ne sıklıkla böyle bir gün geçirmeliyim?

Cevap basit: Mümkün olduğunca sık! Bazılarımız bakım uygulamaları için pazar gününü tercih ederken bazılarımız her ay için bir gün planlayarak o günden elde edeceği motivasyonu diğer haftalarda odaklanmak için kullanır. Yine de her güne bir parça kişisel bakım dahil etmek en iyisi. Aslında her gün, bir bakıma kişisel bakım günü. Bunu ne sıklıkla yapacağınız ihtiyaçlarınıza ve takviminize bağlı. Yeter ki bir kez deneyin, sonra hayatınızda nasıl değişiklikler yaratacağını seyredin.

Kişisel bakım gününüzü en iyi şekilde değerlendirin

Kendinize bakmak için bir gün geçirmeye karar verdiğinizde buna gerçekten hazırlanın. Zihinsel olarak hazır olmak, gününüzü en iyi şekilde geçirmenizi sağlar.

Önceden planlayın ve takviminizi boşaltın

Aylık veya haftalık bir kişisel bakım günü ayarlamak istiyorsanız takviminizin uygunluğundan emin olun. Eğer bu özel gün arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte olmayı gerektirmiyorsa, onlara müsait olmayacağınızı önceden haber verin.

Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Erken uyanın

Güne erken başlayarak kişisel bakım gününüzü en iyi şekilde değerlendirin. Kendinize yönelik bir amaç için erken uyanmanız oldukça motive edicidir. Önceki gün biraz erken uyumayı da unutmayın.

Daha uzun bir duşun keyfini çıkarın

Güne tazelenmiş hissederek başlamak için ılık duş iyi bir fikir olabilir. Enerjinizi daha da artırmak için Dove Hindistan Cevizi Duş Jeli gibi canlandırıcı bir ürün kullanmayı deneyin. Mis gibi kokusu ile vücudunuza canlılık katar, cildinizi besler.

Cildiniz için nemlendirici ürünler seçin

Kişisel bakım gününüzde uygulayacağınız vücut bakımları için cildinizi temizlerken nemlendiren ürünler tercih etmeye özen gösterin. Gergin veya gerilmiş hissettiren ciltten kurtulmak ve tazelenmek için nemlendirici ürünler size yardımcı olur. 

Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Saç bakımına zaman ayırın

Saçlarınıza sağlık kazandırmak için her zamankinden daha fazla vaktiniz var. Bu anları doğru bakım ürünleri ile değerlendirin. Şampuanlardan saç maskelerine ve saç şekillendirici ürünlere kadar beslenmiş ve güzel saçlara sahip olmak için ihtiyacınız olan her şeyi Dove Saç Bakım Ürünleri arasından bulabilirsiniz. Dove Canlandırıcı Bakım Lotus Çiçeği ve Pirinç Suyu Özü Şampuan, özel formülü ile saçlarınızın canlı ve parlak kalmasına yardımcı olur. Maksimum etki için Dove Canlandırıcı Bakım Lotus Çiçeği ve Pirinç Suyu Özü Süper Saç Bakım Kremi ile birlikte kullanmayı unutmayın.

Duş tazeliğini gün boyu koruyun

Temiz cilde uygulanan deodorant sayesinde gün boyu tazelenmiş ve yenilenmiş hissetmek mümkün.  Dove Deodorant Serisi, stick deodorant ve deodorant sprey seçenekleriyle cildinizi besler; içeriğindeki parfümün eşsiz kokusu ile gün boyu size eşlik eder. Bu parfüm, her hareket ettiğinizde etrafınıza ferahlatıcı bir koku yayılmasında etkili olur.

Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-7 - Saç Bakım Güzellik Kişisel Bakım Nedir, Önemi ve Nasıl Yapılır?-8 - Saç Bakım Güzellik

Esneme veya yoga yapın

Cilt ve saç bakım rutininizi uyguladıktan sonra, güne size iyi hissettirecek aktivitelerle devam edin. Vücudunuzu hareket ettirmek sadece fiziksel sağlığınıza değil zihinsel sağlığınıza da yardımcı olur. Daha aktif ve zinde hissetmek için esneme, yoga veya sevdiğiniz egzersizlerden birine zaman ayırın.

Bir teşekkür listesi hazırlayın

Bir mum yakın; kitap okuyun, müzik dinleyin, evinizi düzenleyin… Size iyi gelen ne varsa bugüne sistemli bir şekilde dahil edebilirsiniz. Son olarak günü bir teşekkür listesi ile kapatın. Güne, aya, yıla dair minnet duyduğunuz güzel şeylere teşekkür eden bir liste hazırlayın. Bu, sadece bugün değil her gün; sakin ve huzurlu kalmanız için ne kadar fazla şeye sahip olduğunuzu anlamanıza yardımı olacak.

Rexona Shower Fresh Aerosol Anti-Perspirant Kadın Deodorant ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayarak güzellik rutininizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz!