0

Ela göz, nadir bulunan göz renklerinden biridir. Bu özel göz rengi bal köpüğüne yakın bir tondadır. Ela gözlülerin göz rengi ışığa göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle makyaj yaparken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Doğru renk tonlarını uygun makyaj teknikleri ile uygulayarak kusursuz bir ela göz makyajı yapabilirsiniz. Gelin, ela göz makyajı teknikleri hakkında merak edilenleri yakından inceleyelim.

 

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela gözleriniz varsa farklı renk birlikteliklerini deneyerek harika sonuçlar elde edebilir, makyajınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İşte ela gözler için makyaj ipuçları…

 

Altın ve Kahve Tonlarını Deneyin

Ela gözlerinizin rengini belirgin hale getirmek için altın gibi metalik renklerden faydalanabilirsiniz. Gözlerinizin dış köşelerinde kahve tonlu gölgeler kullanıp göz kapağının ortasını ise altın metalik farla aydınlatarak göz alıcı bir makyaj yapabilirsiniz.

 

Yeşil Tonlarını Kullanın

Ela renkli gözlere en uygun far renklerinden biri de yeşil. Ela gözler için göz makyajı yaparken soluk yeşilleri ve altın tonlarını kombinleyebilir, göz renginizi vurgulayabilirsiniz. Yeşil farı göz kapağınıza sürerken koyu yeşil farı dış köşelere uygulayabilir, altın tonlarını ise göz pınarına sürerek çekici bir efekt yakalayabilirsiniz. Yeşil Göz Makyajı içeriğimizi okuyarak göz renginizi ortaya çıkaracak farklı makyaj teknikleri öğrenebilirsiniz.

 

Dumanlı Göz Makyajı Yapın

Dumanlı göz ela göz makyajı için en iyi seçeneklerden biri. Ela göze buğulu göz makyajı yaparken koyu gri ve siyaha yakın tonlar seçerek son derece dikkat çekici görünümler elde edebilirsiniz. Siyah farı göz kapaklarına uygulayıp hafifçe dağıttıktan sonra kirpik diplerine de ince bir far sürebilir, son aşamada kirpiklerine maskara uygulayarak hacim katabilirsiniz. Dumanlı ve buğulu göz makyajı içeriğimize göz atarak daha fazla ipucu alabilirsiniz.

 

Canlı Renklere Şans Verin

Ela gözler için göz makyaijı yaparken canlı renklere de şans verebilirsiniz. Turuncu, yeşil, mavi ve pembe gibi renkler ela gözlerle ideal bir uyum yakalar ve ela gözü ortaya çıkaran makyaj stillerine başarılı bir şekilde eşlik eder.

 

Bronz Tonlar Tercih Edin

Ela göz makyajı yapımı için bronz tonlarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle ışıltılı bronz tonlarını göz kapaklarınıza uygulayarak çarpıcı bakışlara imza atabilirsiniz.

 

Hacimli Görünüm İçin Takma Kirpik Kullanın

Ela gözlerinizi çok daha vurgulu hale getirmek için takma kirpik kullanabilirsiniz. Uç kısımlara göre daha uzun olan takma kirpik modellerini tercih ederek göz kamaştıran makyaj stilleri yaratabilirsiniz. Ancak takma kirpik seçerken olabildiğince doğal görünümlü olanları kullanmaya çalışın. Çünkü ağır takma kirpikler makyajınızda tam tersi bir etki oluşturabilir.

Ela Göz Makyajı: Ela Göz Makyaj Önerileri-1 - Saç Bakım Güzellik Ela Göz Makyajı: Ela Göz Makyaj Önerileri-2 - Saç Bakım Güzellik

Ela Göze Hangi Renk Makyaj Yapılır?

Sade ela göz makyajı yapmak istiyorsanız daha az renk kullanmalı ve daha minimal bir makyaj yapmalısınız. Eyeliner seçiminde siyah yerine kahve tonlarına yönelmek yüz hatlarınıza daha uygun bir görünüm yaratmanıza yardımcı olur. Yanaklarınızda şeftali tonlarında allıklar seçerek yüzünüzü canlı gösterebilirsiniz. Dudaklarınız içinse pembe ve açık tonlu ruj ya da parlatıcılar tercih edebilir, hem doğal hem de göz renginize uygun bir makyaj yapabilirsiniz. Özel günlerde ise sade makyajınızı kırmızı ya da bordo renkli bir ruj tercih edebilirsiniz.

 

Ela Gözlere Hangi Renk Far Kullanılır?

Ela göz rengine göre makyaj yaparken ela gözle uyumlu renk tonlarını kullanarak gözlerinizi daha belirgin ve çekici hale getirebilirsiniz. Yukarıdaki renk tonlarının yanı sıra lila, mor, parlak nude, lacivert ve bakır gibi farklı far renklerinden de yardım alabilir ve yaptığınız makyajla ortaya son derece sofistike sonuçlar çıkarabilirsiniz.

 

Ela Gözlere Hangi Göz Kalemi Kullanılır?

Ela göz rengine göre makyaj yaparken göz kalemi seçimi de önemli bir ayrıntıdır. Kahverengi ve ışıltılı göz kalemleri tercih edebilir ya da siyah renkte göz kalemleri ile buğulu ve derin bir efekt oluşturabilirsiniz. Siyah, lacivert, mor veya koyu yeşil eyeliner modelleri de ela gözlerle ideal uyum yakalayan ve makyaja şık dokunuşlar katan renk seçenekleri arasında bulunduğundan bu renkteki göz kalemlerini de tercih edebilirsiniz.

Ela Göz Makyajı: Ela Göz Makyaj Önerileri-3 - Saç Bakım Güzellik Ela Göz Makyajı: Ela Göz Makyaj Önerileri-4 - Saç Bakım Güzellik

Ela Gözler İçin Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Koyu kahvelerle yapacağınız dumanlı göz makyajı gece için ideal. Diğer taraftan bronz tonlar ve turuncular ela gözlerinizin içindeki yeşile kontrast oluşturarak etkili bir göz makyajı yaratmanıza destek olacak. Bronz ya da turuncu gibi tonların metalik pigmentlere sahip olması önemli. Metalik bitişler krem formda kendini daha iyi gösterdiği için tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Ancak krem formlar kolay topaklanma yapacağından altına bir baz uygulumanızda fayda var.

 

Ela Gözler İçin Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela gözler için gündüz makyajı yaparken en kullanışlı ürünlerden biri siyah eyeliner. Ten makyajı yapmadan dahi kullanabileceğiniz siyah eyeliner’ı tek başına ya da açık pembe, ten rengi gibi renklere sahip farlar ile birlikte de kullanabilirsiniz. Pembe hem kahverengiyi hem de yeşili vurgulayacağından gündüz makyajı için ideal bir seçimdir. Göz makyajınızı yine açık pembe renkli pembe ya da şeftali renkli bir allıkla tamamlayabilirsiniz. Renksiz bir parlatıcı kullanarak odağın gözlerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Sizler için yukarıda ela göz makyajı örnekleri vermeye çalıştık. Ela gözleriniz varsa farklı renkler deneyerek göz alıcı makyaj stillerine imza atabilirsiniz. Eğer göz kapaklarınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız “Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?” içeriğimizi okuyarak göz makyajınızda dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgi alabilirsiniz.