0

Bir zamanlar, rock yıldızları, sörfçüler ve kaykaycılar arasında popüler olarak kabul edilen uzun saçlar, günümüzde de trendler arasında.. Üstelik uzun saçın, erkeklerde çekici ve cool bir görünüm yarattığı da yadsınamaz bir gerçek.

Uzun saçlarınızı şekillendirme konusunda değişik fikirlere ihtiyacınız varsa, önerilerimize mutlaka göz atın.

Erkekler için 5 Uzun Saç Modeli-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler için 5 Uzun Saç Modeli-2 - Saç Bakım Güzellik

Atkuyruğu

Uzun saçları şekillendirmenin en kolay yolu olan atkuyruğu her ortama ve stile uyum sağlayan saç modelleri arasında. İster takım elbise giydiğiniz önemli bir toplantı ya da davette, ister eşofmanlarınızla olduğunuz bir yürüyüşte kullanın, atkuyruğuna sahip olmak için saç uzunluğunuzun omuz hizanızda olması yeterli. Saçlarınızı geriye doğru tarayın. Toni&Guy Esnek Tutuşlu Saç Spreyi ile sabitleyin ve ense hizasından minik bir toka ile tutturun. Tercihinize göre aykuyruğunuzu daha yukarıdan da toplayabilirsiniz

Topuz

Modern bir klasik olan erkek topuzu da tabii ki bu listede. Topuzunuz konusunda istediğiniz gibi yaratıcı olabilirsiniz. Fakat birkaç alternatif sunalım.

Saçlarınız göğsünüze kadar gelen uzunlukta ise; başınızın tepesinden ya da tam ortasından bir topuz size çok yakışacak. Üstelik topuzu tam döndürerek bir top şeklinde getirebileceğiniz gibi, dağınıktoplayarak bazı saç tellerinin aralardan çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

Eğer saç uzunluğunuz daha omuzlarınızda ise ense hizasından yaptığınız bir topuz tam sizin için. Saçınızı geriye doğru tarayın. Toni&Guy Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi ile üst kısımları sabitleyin ve topuzunuzu yapın.

Erkekler için 5 Uzun Saç Modeli-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler için 5 Uzun Saç Modeli-4 - Saç Bakım Güzellik

Uzun ve Düz

Saçlarınız göğsünüze gelen uzunlukta ise, ona en çok yakışacak model düz ve açık şekilde şekillendirdiğiniz bir model olacak. Eğer saçlarınız tam olarak düz değilse, düzleltiricilerden yardım alabilirsiniz. Isının saçlarınızı yıpratmaması için; Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey kullanın ve ardından saçlarınızı düzleştirin. Saçlarınıza fön ve 230 °C'ye kadar ısı ile şekillendirme sonucu oluşan hasara karşı koruyan benzersiz formülü sayesinde; saça şekil verirken yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Yarım Topuz

Oldukça çekici kabul edilen bir diğer modelin de yarım topuz olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu model için de saçlarınızın hangi uzunlukta olduğu önemli değil. Baş parmaklarınızı kulaklarınızın hemen üstü bir hizadan geçirin ve elinizde kalan saçları olduğu yerden topuz şekilde toplayın. Alt kısımları ise açık bırakın. Açıkta kalan saçlarınızın biraz şekillendirilmeye ihtiyacı varsa Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Sprey ile doğal dalgalar yaratabilirsiniz.Biraz daha ilham için Chris Hemsworth’ün Thor karakterinin saç modeline göz atabilirsiniz.