1

Diş hassasiyeti yaşayan kişiler, belirli zamanlarda ortaya çıkan bu rahatsız edici durumu, genellikle farklı şekillerde tanımlar. Kimisine göre bu, kara tahtaya tırnak sürtmekle çıkan sese karşı hissedilen rahatsızlığa benzer; kimisine göre ise tıpkı iğne batması gibi aniden saplanan bir ağrıya… Neye benzetilirse benzetilsin, gerçek olan bir şey var ki, o da bunun son derece nahoş bir his olması.

Eğer siz de diş hassasiyeti yaşıyorsanız çok sıcak veya soğuk bir şey yedikten, içtikten sonra gelişen o kısa, keskin hissi gayet iyi biliyorsunuz demektir. Elbette diş hassasiyetinin beraberinde gelen olumsuzluklar, sadece bunlarla sınırlı değil.

Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Sıcak havalarda serinlemek için hızla dondurma yemek…

Yazın hızla serinlemenin en basit yolu dondurma yemek olsa da diş hassasiyeti yaşayanlar için bu son derece korkutucu bir senaryo olabilir. Çünkü bu soruna sahip kişiler soğuk yiyecekleri tükettikten sonra dişlerinde ani ve keskin bir ağrı yaşarlar. Bu yüzden çoğu zaman, çok sevseniz dahi dondurma yemekten kaçınıyor olabilirsiniz.

Benzer şekilde soğuk içeceklerle serinlemek, hatta dişlerinizi soğuk suyla durulamak bile rahatsız edici bir hissiyat yaratabilir. 

Soğuk havalarda sıcak içeceklerle ısınmak…

Diş hassasiyetinde tıpkı soğuğa olduğu gibi sıcağa karşı da bir duyarlılık söz konusudur. Dolayısıyla diğer insanların aksine siz çay, kahve gibi sıcak içecekleri keyifle içemeyebilirsiniz. Önce soğumasını bekler, sonra endişeyle yavaş yavaş içersiniz. Hal böyle olunca sıcak içeceklerin tüketimi sizin için keyif yerine stres veren bir şeye dönüşebilir.

Şekerli yiyeceklerle mutlu olmak mı? Sizin için imkansız!

Şekerli bir içecekten yudum aldığınızda, içeceğinizdeki şeker dentin ile temas eder ve sonuçta dişlerinizde keskin bir ağrı gelişebilir. Çikolata da hassas dişlerin düşmanıdır; çünkü dişlerinizin arasında eriyebilir ve dentin içindeki sinirleri uyararak benzer bir hissiyata neden olabilir.

Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Korkulu rüyanız: Sert kıllara sahip diş fırçaları…

Hassas dişlere sahip kişiler, istemeden de olsa sert kıllara sahip bir diş fırçası seçtiklerinde durumu daha da kötü hale getirebilirler. Sert kıllara sahip diş fırçaları diş hassasiyetini artırır, ayrıca diş eti çekilmesini kötüleştirerek dentin ve hassas sinirlerin açığa çıkmasına neden olabilir. Dolayısıyla yaşam kalitenizi artırmak için özellikle yumuşak kıllı bir diş fırçası seçmeniz ve dişlerinizi nazikçe fırçaladığınızdan emin olmanız gerekir.

Son olarak; diş macunu seçimi sizin için özenle yapılması gereken bir iş!

Konu diş hassasiyeti olduğunda yapılması gereken şeylerden biri de doğru diş macunu seçimi. Dişleriniz fazlasıyla duyarlı olduğundan her diş macunu sizin için rahatlatıcı bir etki göstermeyebilir. Bu yüzden hassas dişler için özel olarak formüle edilmiş bir diş macunu seçmelisiniz. Bu tür diş macunları, semptomların giderilmesine yardımcı olabilir.

Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-5 - Saç Bakım Güzellik Sadece Diş Hassasiyeti Yaşayanların Bildiği 5 Zorlayıcı Şey-6 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Signal White Now Sensitive ile hayatı kaçırmayın!

Diş hassasiyeti, toplumda son derece yaygın olarak görülen bir problem. Hassas dişlerle başa çıkabilmek için siz de sevdiğiniz birçok yiyecek ve içecekten kaçınmaya, içecekleri pipetle içmeye çalışıyor olabilirsiniz. Yine de tüm bunlar yaşam kalitenizi ciddi şekilde düşürecektir. Sizleri; hayatı kaçırmak yerine ağız ve diş sağlığını desteklemek için doğru diş macunuyla tanıştırmak için buradayız!

Türkiye’nin güvenilir ağız bakım markası Signal, yepyeni bir diş macunuyla karşınızda: Yeni Signal White Now Sensitive Diş Macunu! Signal White Now Sensitive, beyazlatıcı etkisine ilaveten hassas dişlere özel olarak diş sağlığı uzmanları ile birlikte geliştirildi. White-Correct teknolojisi ile anında 3 kat daha beyaz gülümseme ve Activrelief teknolojisi ile minerallerin bileşimi sayesinde hassasiyete karşı rahatlama sağlar. Bilim ve uzmanlıkla desteklenen sağlıklı ve beyaz bir gülümsemeye sahip olabilmek için siz de günlük ağız bakım rutininize Signal White Now Sensitive Diş Macunu’nu dahil edebilirsiniz.