0

Gerçekten hoşlandığınız biriyle çıktığınız zaman, onun da sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak etmeniz oldukça doğal. Yine de flört etmek bir gizem olmak zorunda değil. Aslında bir kadının sizinle ilgilendiğine dair gözden kaçırmış olabileceğiniz birçok fiziksel işaret var. Çekim yasası komik bir şey: Ondan gerçekten hoşlanıyorsunuz ama sizin hakkınızda ne hissettiğinden emin değilsiniz. Erkekler genellikle bir kadının kendilerine ne zaman ilgi duyduğunu anlamakta zorlanırlar, ayrıca kadınları karmaşık canlılar olarak görürler. Eğer yeterince dikkatinizi veriyorsanız sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın en kolay yolu, beden dilini izlemek. Yani, eğer sizinle ilgileniyorsa, size bu şekilde haber verecektir. Elbette, sadece beden dili işaretlerini gözlemleyerek bundan emin olmaya çalışmayın. Sizden hoşlandığını anlamanın en garantili yolu ona sormak.

Bir Kadının Sizden Hoşlandığının 7 İşareti-1 - Saç Bakım Güzellik Bir Kadının Sizden Hoşlandığının 7 İşareti-2 - Saç Bakım Güzellik

Size çok fazla dokunuyor…

Hafifçe dokunmak, bir kadının sizden hoşlandığının güçlü bir işareti olabilir. Size yaklaştıkça dokunmanın yollarını arar ve sizinle daha çok flört eder. Bir sohbetteyken elini omzunuza veya göğsünüze hafifçe dokundurduğunda, bu onun ilgilendiğinin olası bir göstergesidir. Dokunuşları daha samimiyse, bu sizinle çok ilgilendiği anlamına gelebilir ve daha samimi olma isteği olabilir.

Hareketlerinizi yansıtıyor…

Hoşlandığınız kişinin hareketlerini farkında olmadan kopyalamanız son derece doğal. Bunun nedeni, bilinçaltında herhangi bir fiziksel temas kurmadan o kişiyle bağlantı kurmaya çalışıyor olmanız. Aslında, araştırmalar aynalamanın birinin çekiciliğini gösterdiğini buldu. Hareketinizi yansıtıp yansıtmayacağını test etmenin basit bir yolu: Randevunuzdayken içkinizi alın ve bir yudum alın ya da pozisyonunuzu değiştirip yana doğru eğilin. Takip eder ve aynısını yaparsa, ilgi göstermenin bir yolu olarak bilinçsizce vücut hareketlerinizi yansıtıyor olabilir.

Size bakarken başını eğiyor…

Bir konuşma sırasında başını eğmek, karşınızdakinin sizinle iletişim kurduğunun bir işareti. Sözsüz beden dili ipuçları üzerine yapılan bir araştırmaya göre, başın eğik olması birine ilgi duyduğunu gösterir. Konuşmanız sırasında başını yana eğdiğini görürseniz söylediklerinizi öğrenmek ve özümsemek istediğini düşünebilirsiniz. Konuyu değiştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak hala başını eğiyorsa, bu harika bir işaret!

Bir Kadının Sizden Hoşlandığının 7 İşareti-3 - Saç Bakım Güzellik Bir Kadının Sizden Hoşlandığının 7 İşareti-4 - Saç Bakım Güzellik

Fiziksel dokunuşlarınıza karşılık veriyor…

Sizden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını test etmenin bir yolu da ona dokunduğunuzda nasıl tepki verdiğini gözlemlemek. Onunla konuşurken koluna veya omzuna hafifçe dokunmayı deneyin. Size dokunursa, bu harika! Ona dokunduğunuzda geri çekilirse, kendini rahatsız hissettiğini gösterebilir. Ayrıca sadece arkadaş olmak istediği veya kendini sizinle görmediği anlamına da gelebilir.

Size çok fazla bakıyor…

Size bakıyor ve siz onu fark ediyorsunuz, sonra gözlerini kaçırıyor. Bu sizden etkilendiği anlamına gelebilir ama belli ki henüz bilmenizi istemiyor. Alternatif olarak, bazı kadınlar hoşlandıkları biriyle göz teması kurar ve bundan çekinmezler. Ama gözbebeklerine dikkat ederseniz ve genişlediğini görürseniz bu, gördüklerini beğendikleri anlamına gelir.

Kişisel alanınıza giriyor…

Bir kadının sizden hoşlandığının güçlü bir işareti, size yaklaşmasıdır. Size yakın olmak istiyorsa, ilgisini gösterebilir. Bu, fısıldamak için eğilmeyi, sandalyesini sizinkine yaklaştırmayı veya mümkün olduğunca yakınınızda durmayı istemeyi içerir. Araştırmalar, bir kişiye böyle yaklaşmanın ilgi veya çekicilik gösterdiğini ortaya koydu, bu yüzden bunu yaparsa olumlu bir işaret olarak kabul edebilirsiniz.

Çok fazla gülümsüyor…

Siz etraftayken, özellikle siz konuşurken çok gülümsüyorsa, bu ona iyi hissettirdiğiniz anlamına gelir. Sadece bu da değil, gülümsemek insanları daha çekici kılar; yani sizin onu öyle görmenizi istiyor olabilir. Yine de zoraki bir gülümseme ile gerçek bir gülümseme arasında büyük bir fark vardır, bunu aklınızda bulundurun.

Peki, birine ondan hoşlandığınızı nasıl belli edebilirsiniz? Öğrenmek için ilgili yazımızı inceleyin.

Bonus: Çekiciliğinizi ikiye katlayın!

Kokunuzla akılda kalmaya ne dersiniz? Axe Epic Fresh Erkek Deodorant’ı deneyin. Ferah kokusuyla, greyfurt ve tropikal ananasın aromatik doğası kadar ilgi çekici. Tüm vücudunuza uygulayın. Ferahlığı ve harika kokuyu anında hissedin!