0

Bir partner ararken göz önünde bulundurulabilecek pek çok şey var: Görünüş, mizah anlayışı, nezaket… Ancak bazıları için zeka, bir numaralı öncelik. Diyelim ki sevgiliniz siyasi tartışmalar veya edebiyatla ilgili uzun tartışmalara girmeye bayılıyor. Eğer bu sizi heyecanlandırıyorsa, sapyoseksüel olabilirsiniz. Karşınızdaki insanın diğer yönlerine de ilgi duymanıza rağmen entelektüel sohbetlere katılamadığını düşünüyorsanız yeterince ilginizi çekmeyebilir. Sapyoseksüellik ve bunun flört yaşamınızı nasıl etkileyebileceği hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-1 - Saç Bakım Güzellik Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Sapyoseksüel ne demek?

Sapyoseksüel, en özet haliyle “zeki insanlara ilgi duymak” anlamına geliyor. Bir sapyoseksüel, zeki erkeklerden veya kadınlardan hoşlanan diğer insanlardan farklı olarak zekayı cinsel açıdan çekici bulabilir veya “akıllı” bulmadığı biriyle çıkmayı düşünmeyebilir.

Sapyoseksüel insanlar da herkes gibi dış görünüşten etkilenebilir. Ama onları fiziksel özelliklerden veya temastan ziyade birinin süper bilimsel bir şey hakkında ustaca konuştuğunu duymak harekete geçirir.

Sapyoseksüel olup olmadığımı nasıl anlarım?

Sapyoseksüel insanlar, temelde zihne ve akla aşık olurlar. Yoğun bir bilimsel tartışmayı son derece seksi buluyorsanız sapyoseksüel olabilirsiniz. Sapyoseksüellik tamamen zekaya ilgi duymakla ilgili, bu yüzden fantezileriniz arasında partnerinizle bir zeka bulmacası çözmek ve anlamlı bir tartışmaya girmek varsa, bu etiket size ait olabilir.

Bir insanın zekasına ilgi duyduğunuz için onunla gerçekten romantik bir bağlantı kurmanız bir zaman alabilir. Çünkü önce onu ve kişiliğini gerçekten tanımanız gerekir. Birinin sevimli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak onu iyice tanımadan zihninden emin olamazsınız.

Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-3 - Saç Bakım Güzellik Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Sapyoseksüeller zeka dışında farklı yönlere de ilgi duyuyorlar mı?

Kesinlikle evet! Sapyoseksüelseniz zeka sizin için anahtar kelime ve zeki bulmadığınız birinden etkilenmeniz bir hayli zor. Ancak zeki bulduğunuz sürece bir insanın diğer yönlerini de çekici bulabilirsiniz. Yani zeki ve uzun boylu kadınlardan hoşlanabilirsiniz. Birinden fiziksel olarak çok etkilenebilirsiniz, ancak işin içinde yüksek zeka yoksa bir sonraki adımı atmak veya fiziksel olarak yakınlaşmak istemezsiniz.

Sapyoseksüellik bir ilişkide nasıl görünür?

Çoğu zaman sapyoseksüeller, diğer sapyoseksüellerle çıkar. Çünkü birbirlerinin zekasına ilgi duyarlar ve bunu takdir ederler. Tabii ki bir sapyoseksüelle çıkmak zorunda değilsiniz. Sadece size sıradan gelen zeka seviyesine sahip biriyle çıkıyorsanız ve partneriniz sizinle istediğiniz gibi bir kitap hakkında tartışmayı reddediyorsa, bu ihtiyacınızı karşılamanın farklı bir yolunu bulmalısınız.

Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-5 - Saç Bakım Güzellik Sapyoseksüellik Nedir? Belirtileri Nelerdir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Sapyoseksüellerle tanışabileceğiniz en iyi yerler

Sapyoseksüel olup olmadığınızı anlamak zor olmasa da sizin gibi düşünen birini bulmak zaman zaman zor olabilir. Çoğu genç erkek için kulüpler, barlar, konserler ve spor etkinlikleri birileriyle tanışmak için kilit yerler. Ancak çok fazla bilgi ve bilgeliğe sahip birini arıyorsanız “onu” buralarda bulamayabilirsiniz.

Kütüphane: Entelektüel bir insanla tanışmak için mis gibi kitap kokan bir kütüphaneden daha iyi bir yer olamaz. İkiniz birkaç kitap seçip bir köşe bulabilir ve birbirinizi tanıyabilirsiniz.

İnternet üzerinden: İnternet insanlarla tanışmak çok sayıda fırsat sunuyor. Örneğin sosyal medyada yeni insanlarla bağlantı kurmayı deneyebilir veya yaratıcı yazarlık, fotoğrafçılık gibi alanlarda çevrimiçi dersler almayı deneyebilirsiniz. Ayrıca benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla etkinlikler yapmak için buluşma grupları ve forumlardan da yararlanabilirsiniz.

Bir arkadaş aracılığıyla: Sapyoseksüeller genelde uyumlu eşleşmeler bulmakta zorlanırlar, ancak arkadaşlar bu konuda harika kaynaklar olabilir. Kim bilir, belki de sizin için mükemmel insanı tanıyan bir arkadaşınız vardır. Bu yüzden arkadaşlarınızı dışlamayın, onların aşk hayatınıza yardımcı olmaları harika bir fikir!

En sevdiğiniz kafede: Hiç kendinizi randevuya çıkardınız mı? Eğer yapmadıysanız bir an önce harekete geçin deriz. İnsanlar, kendilerini randevuya çıkaracak kadar özgüvenli insanlardan daima etkilenir. En sevdiğiniz kafelerden birine yalnız giderseniz, o mekanı seven başka bir bekar insanla tanışabilirsiniz. O zaman hem oturup hem de burayı neden bu kadar sevdiğinizi konuşabilirsiniz. Ortak bir kahve üzerinden iletişim kurmak her zaman eğlencelidir!

Ayrıca İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın yazımız ilginizi çekebilir.