0

Evet beyler sözümüz size.  Bu yazıyı okuyorsanız, ayaklarınızı yerden kesen bir buluşmadan çıktığınızı düşünüyoruz. Şimdi ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz birkaç hassas noktaya dikkat ederek en kısa zamanda ikinci bir randevuyu kapmanız olası.

Söyleyeceğimiz ilk şey, birileri size “cool olmanızı”, yani ilk adımı karşıdan beklemeniz gerektiğini söyleyen tüyolar verdiyse bunları unutun. Bu her zaman işleyen ve herkeste çalışan bir taktik değil. Bir flörtün en temel noktası iki kişinin de birbirine açık ve net olmasından geçer. Hadi gelin detaylara bakalım.

İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-1 - Saç Bakım Güzellik İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-2 - Saç Bakım Güzellik

Öncelikle, ilk buluşmaya özen göstermiş şekilde gidin

Aslında, ilk buluşmadaşimdi söyleyeceklerimize zaten dikkat etmiş olmanız gerekli fakat biraz temelden başlamakta da fayda var. Eğer ilk buluşmada atladığınız konular varsa, üzülmeyin geç değil, ikinci buluşmada durumu toparlama şansınız olabilir.

Görünümüze dikkat edin; temiz ve şık giyinmek oldukça önemli. Birini etkilemenin ilk dakikaları tabii ki görünüşten geçiyor.

Bunun yanında kibar olmanız, karşınızdaki kişiyi dinlemeniz ve sohbet ortamı yaratmanız da birbirinizi tanımanıza yardımcı olur.

Ve tabii ki koku... Yapılan araştırmalar, kokuların rüyalar, duygular, stres, ağrı, konsantrasyon ve hafıza gibi neredeyse her şeyi etkilediğini gösteriyor. Bu yüzden iyi koktuğunuzdan emin olmak önemli. Axe cep parfümleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Üstelik yanınızda taşıyabileceğiniz cep parfümünüzü buluşmadan birkaç dakika önce bile kullanabilirsiniz.

Hangi kokuyu seçeceğinizi bilmiyorsanız; konuyla ilgili yazımız fikir edinmenize yardımcı olacak. 

Böylece, benzer bir koku karşınızdaki kişiye sizi ya da geçirdiğiniz güzel anları hatırlatmaya oldukça yardımcı olacak.

İlk buluşma için daha fazla tüyoya ihtiyacınız varsa yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-3 - Saç Bakım Güzellik İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-4 - Saç Bakım Güzellik

İyi vakit geçirdiğinizi belirtin

Evet, şimdi ilk buluşmayı atlattınız ve onu tekrar görebilmek için sabırsızlanıyorsunuz. Yapmanız gereken ilk şey, ilk buluşmanın güzel geçtiğine ve sizi etkilediğine dair bir mesaj göndermek.

Tabii direkt olarak, “senden çok etkilendim” demek yerine bu cümleyi dolaylı yönden anlatmanız daha tatlı olacaktır. Biraz yönlendirmeye mi ihtiyacınız var? Hemen yardımcı olalım. İşte atabileceğiniz birkaç küçük ve etkili mesaj:

  • Bugün için teşekkür ederim, çok keyifliydi.
  • Eve gidebildin mi?
  • (Örneğin bir filmden bahsetti ve izlememiştiniz) Söylediğin filmi izledim gerçekten güzelmiş.
  • Sana bir kafeden bahsetmiştim ya, hafta sonu gidelim mi?
  • Haftasonu x yere gitmeyi düşünüyorum, gelmek ister misin?
İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-5 - Saç Bakım Güzellik İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın-6 - Saç Bakım Güzellik

İletişim kurun

İlk mesajı attınız. Karşınızdaki kişinin de size ilgisi olduğunu farkettiyseniz harika. İlgisini verdiği cevaplardan, konuşmayı ilerletmek istemesinden de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Birbirinizi sosyal medyada takip etmiyorsanız mutlaka edin. Ardından buluşana kadar iletişimi kopartmamanızda fayda var. Çok sık olmasa da, örneğin akşam “Günün nasıl geçti?” ya da “az önce bir film izledim belki sen de seversin” gibi mesajlarla sağlayabilirsiniz.

Yapmamanız gerek birkaç tüyo

  • Uzun mesajlar atmayın.
  • Sık sık yazmıyorsa tavır yapmayın, trip atmayın.
  • Telefon görüşmesi yerine yazmayı tercih edin. Belki birkaç gün sonra “Sesini duymak istedim.” diye arayabilirsiniz.
  • Sosyal medya paylaşımlarınıza dikkat edin. Karşınızdaki kişi sizi yeni takip etti ve çok fazla tanımıyor, unutmayın ve yanlış bir izlenim bırakmayın.
  • Tabii en önemlilerinden biri kıskançlık yapmayın! Kıskandığınızı hissetseniz bile henüz onu çok fazla tanımıyorsunuz. Sandığınızın aksine bir açıklaması olabilir.

Ayrıca Genç Erkekler İçin Flört Etmenin Püf Noktaları ve Sapyoseksüellik Nedir? yazılarımız ilginizi çekebilir.