0

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız veya bunu profesyonel olarak yapmaya karar verdiyseniz evinizde buna ayırabileceğiniz bir alan olması önemli. En iyi eğlence merkezini oluşturmak için bu odayı ihtiyacınız olan şeylerle donatmalısınız. Peki ama nasıl?

Oyunlar için ister bilgisayar ister oyun konsolu kullanın; evinizde mükemmel bir oyun odası tasarlamak için bazı temel ipuçlarına ihtiyacınız var. Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Evinizin Bir Odasını Gaming İçin Hazırlama Tüyoları-1 - Saç Bakım Güzellik Evinizin Bir Odasını Gaming İçin Hazırlama Tüyoları-2 - Saç Bakım Güzellik

Odanın büyüklüğünü düşünün

Evinizde bir gaming odası kurarken boyutu her şeyden önemli. Çok fazla alanınız varsa oda boş gelebilir veya sınırlı alan odayı çok dar hissettirebilir ve bu da sizi rahatsız edebilir. Oyun oynarken her şeyden önce rahat ve dingin hissetmek isteyeceksiniz. Bu nedenle çok fazla yer işgal etmeden tüm oyun ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir oda seçmelisiniz.

İyi hoparlörlere yatırım yapın

İster video oyunları ister farklı çevrimiçi oyunlar oynamayı seviyor olun; sesi gerçekçi kılan ve mümkün olan en iyi eğlenceyi sağlayan hoparlörlere yatırım yapmalısınız. Ses efektleri, oyun sırasında heyecanı ve gerilimi artırabilir. Bu yüzden tam da bunu yaşamanızı sağlayacak ve sizi oyun tutkunuza bağlı kılacak ses cihazlarına yönelmek akıllıca olur.

Doğru sandalyeyi seçin

Oturarak oyun oynamak için ne kadar zaman harcayacağınızı göz önünde bulundurarak, size 7/24 konfor sağlayan bir sandalye satın almalısınız. Herhangi bir sandalyenin aksine bir gamer koltuğu size bel desteği sağlayabilir; yani ağrı ve sızı yaşamadan saatler oyun oynayabilirsiniz. Üstelik farklı renklerde, malzemelerde ve şekillerde çok sayıda gamer koltuğu mevcut. Bu sayede seçeceğiniz şey tamamen kişisel tercihinize bağlı.

Evinizin Bir Odasını Gaming İçin Hazırlama Tüyoları-3 - Saç Bakım Güzellik Evinizin Bir Odasını Gaming İçin Hazırlama Tüyoları-4 - Saç Bakım Güzellik

Ses yalıtımı önemli

Sanıyoruz istediğiniz son şey, erken saatlerde kapınızı çalan komşularınıza rağmen oyun oynamaya çalışmak. Genel olarak oyun odaları çok gürültülü olur, bu nedenle gürültüyü en aza indirmek için kulaklık kullansanız bile sadece sevdiklerinizi değil, apartmanınızdakileri uyandırabilecek heyecan çığlıkları atabilirsiniz. Eğer böyle bir imkana sahipseniz odanızı ses geçirmez hale getirmenizi tavsiye ederiz. Böylece günün her saatinde kimseyi rahatsız etme korkusu yaşamadan oyun oynayabilirsiniz.

Karartma perdelerini tercih edin

Oyun oynarken dikkatinizin dağılmasını istemezsiniz. Eğer gündüz oynarsanız içeri giren güneş ışınları ekranınızı ele geçirebilir ve görüşünüzü zorlaştırabilir. Neyse ki parlamayı en aza indirecek karartma perdeleri (blackout) kullanarak gece- gündüz sorunsuz şekilde oyun oynamayı mümkün kılabilirsiniz.

LED şerit aydınlatmaya ne dersiniz?

Hiçbir gamer odası LED şerit aydınlatma olmadan tamamlanmış sayılmaz. Karartma perdelerini tercih ederseniz, ortama renk ve heyecan dokunuşu eklemek, alanınızı daha iyi hale getirebilir. Raflarınıza, tavanınıza ve masanızın altına LED şerit aydınlatmalar yerleştirmek odanıza hayat verir. Dahası, bu şeritlerin parlaklık düzeylerini ve renklerini ruh halinize uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz oyun türü ne olursa olsun, yukarıdaki tüyolar, sıradan bir alanı acemi ve deneyimli gamer’lar için mükemmel bir ortama dönüştürecek!

Ayrıca Gamer’lara Özel Flört İpuçları ve Gamer'lar İçin Gelişmiş Göz Sağlığı Tüyoları yazılarımız da ilginizi çekebilir.