0

Günümüzde giderek daha fazla insan video oyunları oynuyor. İster kariyer amaçlı ister zaman geçirmek için oyun oynuyor olun; bunun çok eğlenceli olduğuna eminiz. Peki video oyunlarında nasıl daha iyi olabileceğinizi biliyor musunuz?

Video oyunları doğası gereği rekabetçi, bu nedenle oyuncuların kendilerine rekabet avantajı sağlayan ipuçlarına sahip olmaları gerekli. Oyun dünyası, yeni oyunlar ve teknolojiler piyasaya çıktıkça gelişmeye devam ediyor. Oyun endüstrisi genişlerken ve “gamer”lara yeni deneyimler sunarken; gamer’lar da en yüksek sıralamaları, puanları ve genel statüleri elde etmek için kendilerini geliştiriyor.

Siz de daha iyi bir gamer olmak için uygulayabileceğiniz ipuçlarını keşfedin.

Daha İyi Bir Gamer Olmak İçin 5 İpucu-1 - Saç Bakım Güzellik Daha İyi Bir Gamer Olmak İçin 5 İpucu-2 - Saç Bakım Güzellik

Rakibinizi akıllıca seçin

Michael Jordan’ı düşünün… O, zayıf takımlara karşı kolay galibiyetler yerine; NBA’in en iyi takımlarıyla yaptığı maçları kazanma yeteneğiyle hatırlanıyor. Çünkü yetenekli rakiplere karşı oynamak daima oyununuzu yükseltir. Yetenekli rakiplerle karşılaşmak yalnızca üretkenliğinizi artırmaz, yetenekleriniz daha titiz şekilde test edildiğinden daha ilgi çekici olur.

Daha az yetenekli bir arkadaşla, sıradan bir oyun oynamanın yanlış bir tarafı olmasa da, yetenekli oyuncularla yüzleşmek daha hızlı gelişmenizi sağlar.

Doğru donanımı edinin

Seçtiğiniz donanım, bir gamer olarak başarınızı artırmada etki sahibi olabilir. Bir oyuncu olarak muhtemelen oturur pozisyonda olacaksınız, bu nedenle hem rahat hem de iyi duruşu destekleyen bir sandalye seçmek, uzun oyun süreleri boyunca performansınıza katkı sağlar. Veya iyi bir internet bağlantısı da oyun oynamanın önemli bir bileşeni. Böylece en sevdiğiniz oyunlarda eğlenceli ve rekabetçi anları kaçırmazsınız. Benzer şekilde klavyeler, monitörler ve TV üniteleri de oyun deneyiminizin ne kadar keyifli olduğunu belirler.

Tutkulu olduğunuz oyunlara odaklanın

Aktif olarak oynamaktan zevk alıyorsanız, belirli bir oyunda yetenekli bir oyuncu olmak için gereken saatleri hesaplamak çok daha kolay olur. Arkadaşlarınız arasında popüler oldukları için belirli oyunlarda iyi olmak üzere çalışmak isteyebilirsiniz, ancak kalbiniz ve ruhunuz oyunun sunduklarına yeterince inanmıyorsa geliştirmeniz daha zor olacak. Daha iyi olmak için bir oyun seçerken kendinize şu soruları sorun:

  • Eğlence için mi yoksa profesyonel olarak mı oynayacağım?
  • Oyunumu yayınlayacak mıyım?
  • Bu oyuna 10 üzerinden kaç puan veririm?
Daha İyi Bir Gamer Olmak İçin 5 İpucu-3 - Saç Bakım Güzellik Daha İyi Bir Gamer Olmak İçin 5 İpucu-4 - Saç Bakım Güzellik

Oyununuzu güneş ışığı ve doğa ile dengeleyin

En sevdiğiniz oyunun tadını çıkarırken saatler çok hızlı geçebilir. Ne kadar çok oynarsanız o kadar iyi olacağınız çoğunlukla gerçek olsa da kendinizi güneş ışığı ve doğadan mahrum bırakmanız uyku düzeninizi olumsuz etkileyebilir. Bu da oyun için gerekli bilişsel yetenekleri azaltır.

Her sabah üç saatlik bir doğa yürüyüşüne çıkmak zorunda değilsiniz. Ancak dışarıda olmak için zaman ayırmak veya güneş görmek için bir pencere açmak, oyun oynarken sağlıklı kalmanın harika bir yolu. Önemli olan zihninizi dinlendirmek için oyuna ara vermek ve doğal dünyayla bağlantı kurmak arasında bir denge bulmak.

Bu noktada Gamer'lar İçin Gelişmiş Göz Sağlığı İpuçları yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Susuz kalmayın

İster fiziksel olarak efor harcıyor ister bir sandalyede oturup en sevdiğiniz oyunun keyfini çıkarıyor olun; susuz kalmak baş dönmesi, baş ağrısı, tükenmişlik, mide bulantısı, bilinç bulanıklığı gibi olumsuz etkilere neden olabilir.

Oyun becerilerinizi geliştirdikten sonra, bunları sürdürmeniz de önemli. Eğer susuz kaldıysanız bu kafa karıştırıcı etkiler oyun oynamanızı engelleyebilir. Uygun su tüketimini dengeli bir diyetle birleştirirseniz, vücudunuz size yeterli enerjiyi sağlayarak onunla ilgilendiğiniz için sizi ödüllendirecektir!

Ayrıca Gamer'lara Özel El ve Bilek Egzersizleri de ilginizi çekebilir.

Sizce etkileyici bir koku, performansınızı artırabilir mi?

Kokunun; beyinle olan benzersiz ilişkisi nedeniyle anılarımız, duygularımız ve hatta düşüncelerimiz üzerinde bile güçlü bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Peki, kokunun gizli gücü oyun performansınızı da etkileyebilir mi? Cevabı merak edenleri bu kısa araştırmayı izlemeye davet ediyoruz!

Ayrıca Duruşunuzu Düzeltmeye Yardımcı Olabilecek Egzersizler, Oyun Oynarken Tüketebileceğiniz Sağlıklı Atıştırmalıklar ve Gamer'lara Özel Flört İpuçları, Evinizin Bir Odasını Gaming İçin Hazırlama Tüyoları yazılarımız ilginizi çekebilir.