0

Tatillerden dönüldü, okullar açıldı ve hayatınızda birçok değişiklik oldu ya da olmak üzere… Bu değişiklikler; yazlıkta bıraktığınız ilişkinizin farklı şehirlere dönmenizle beraber sonunun gelmesi de olabilir, uzun süren ilişkinizin herhangi bir sebepten ötürü bitmesi de.

Hatta belki de flört aşamasından ilişkiye geçemediniz bile. Bu ayrılıklar şimdilerde çok canınızı yakıyor olabilir. Evet beyler, söylemesi kolay diyeceksiniz belki ama üzülmeyin, bu son kırgınlığınız olmayacak. İlişkiler karmaşıktır, bazen biz onları daha zor ve daha karmaşık hale getirebiliriz. Dileriz yanılırız ama yaşınız gereği önünüzde yaşayacağınız daha çok ayrılık olabileceği aklınızın bir kenarında kalsın. Şimdiye odaklanırsak; yaşadığınız ayrılık zor geliyorsa ve ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz size yardımcı olabilecek birkaç öneriden bahsedelim. Unutmayın bu hissi herkes daha önce yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Yalnız değilsiniz.

Genç Erkekler İçin Ayrılığı Atlatma Yolları-1 - Saç Bakım Güzellik Genç Erkekler İçin Ayrılığı Atlatma Yolları-2 - Saç Bakım Güzellik

İlk olarak kabullenmek ile başlayın

Eğer karşı taraf ayrılmak istediğini net bir şekilde söylediyse, işe bunu kabullenmek ile başlayın. Öfkelenmek yerine onu anlayın. Kırgınlığınıza hakim olamıyorsanız, bunu mesajlar atarak ya da sürekli onu arayarak yansıtmamaya çalışın. Bu hissin zamanla azalacağını, kendinizi zamanla daha iyi hissedeceğiniz hep aklınızın bir köşesinde olsun.

Hissettiğiniz her duyguya hakkınız var

Ayrılık, kafanızı karıştıracak birçok duyguyu da beraberinde getirir. Üzüntü, utanç, suçluluk, hayal kırıklığı ve hatta belki de biraz rahatlama… Hissettiğiniz tüm duyguları kabullenin ve yaşayın. Hayır “şu anda kötü hissedemem”, “kendi kaybeder”, “beni çok özleyecek” gibi duygu ve düşünceler mutlaka aklınıza gelecek. Kendinizi iyi hissederken, öfkelenmenize sebep olacak bu duygular yerine hisleriniz üzerine yoğunlaşmanızda fayda var. Okuldan döndükten sonra belki de ailenizle aynı masaya oturmak yerine odanızda müzik dinlemeyi tercih edeceksiniz. Bunu mutlaka onlarla da paylaşın. Kendinizi iyi hissetmediğini ve geçici bir süreç olduğunu bilsinler. Çevrenizin desteği kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak.

Genç Erkekler İçin Ayrılığı Atlatma Yolları-3 - Saç Bakım Güzellik Genç Erkekler İçin Ayrılığı Atlatma Yolları-4 - Saç Bakım Güzellik

Çevrenizden destek alın

Evet, söylemesi yapmaktan daha kolay olan bir konu daha… Çoğu insan kendini kötü hissettiğini sevdiklerine söylemeye çekinebilir. Fakat bazı durumlarda en sevdiğiniz insanlarla birlikte olmak ve onlarla konuşmak çok iyi gelebilir. Teselli ve destek durumlarında her zaman söylenen “kendini üzme, geçecek” gibi cümleler sevdikleriniz tarafından söylendiğinde çok iyi ve güçlü hissettirebilir.

Stalk’lamaya ara verin

Nereye gitmiş, kiminle takipleşmiş, kimlerle görüşmüş gibi meraklarınıza ara vermeye çalışın. Ayrılık henüz tazeyken olan biten çoğu şeyi yanlış anlayabilir ve kendinizi yok yere üzebilirsiniz. Bu süreç içinde “stalk” yapmamak sizin için en iyisi. Herkesin kendi hayatına döndüğünü ve istediğini yapmakta özgür olacağını da unutmayın.

Doğru zaman olduğunu hissettiğinizde kendinize vakit ayırın

Zamanla, midenizde bir çukur veya boğazınızda bir yumru hissetmediğinizde, ilişkiden ne elde ettiğinizi ve bir sonraki ilişkinizde ne isteyeceğinizi düşünmek için zamanınız gelmiş olacak. Şimdi kendinize dönebilir ve istediklerinizi keşfedebilirsiniz. “Artık kadınlara güvenmiyorum, kimseyi istemiyorum” gibi hayatınızı etkileyecek kararlar almamaya da özen gösterin. Unutmayın ki yeni biriye flört etmeye başladığında bu sözlerden eser kalmayacak.

Ayrıca Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır? ve Genç Erkekler İçin Utangaçlığı Yenmenin Yolları yazılarımız ilginizi çekebilir.