0

Bazen sıcak bir duş, ihtiyacınız olan rahatlamayı sağlayarak stresten uzaklaşmanıza olanak tanıyabilir. Üstelik bu pozitif etki, birçok bilimsel çalışmaya da konu olmuş. Araştırmalar, sıcak bir banyonun kan dolaşımını hızlandırarak ağrıları hafifletebileceğini, beynin kan akışını iyileştirerek hafıza ve düşünme süreçlerini olumlu etkileyebileceğini söylüyor. Yani Arşimet’in suyun kaldırma gücünü banyodayken keşfetmesi tesadüf değil. Eğer ilhama ve rahatlamaya ihtiyacınız varsa evde yapabileceğiniz lüks bir banyo deneyimiyle kendinizi şımartın.

Banyo Ritüelinizi Lüks Bir Spa Deneyimine Dönüştürün-1 - Saç Bakım Güzellik Banyo Ritüelinizi Lüks Bir Spa Deneyimine Dönüştürün-2 - Saç Bakım Güzellik

Aromatik yağlar

Aromatik yağlar, zengin içerikleri ile cildinizi besleyerek bakım yapar. Ayrıca hoş kokuları ile ruhsal durumunuzu da olumlu yönde etkiler. Bu tür yağları, yarattıkları wellbeing hissiyatı (bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak iyilik hali) sebebiyle spa uygulamalarında da sıkça görebiliriz. Bu pazar, kendinize zaman ayırın ve banyo suyunuza birkaç damla lavanta, limon, Hindistan cevizi vb. gibi aromatik bir yağ damlatın. Sonra da aromaterapinin rahatlatıcı etkisinin tadını çıkarın.

Banyo tuzları

Aromatik yağlar gibi doğal içerikleri ile gevşemenizi ve rahatlamanızı sağlayacak bir diğer ürün de banyo tuzları. Suda çözünen kristal tuzlar, kaslarınızın gevşemesine, gerginliğinizi üzerinizden atmanıza ve yorgunluğunuzun azalmasına katkıda bulunur. Tazelenmek isterseniz farklı aromalara sahip banyo tuzlarını deneyebilirsiniz.

Banyo Ritüelinizi Lüks Bir Spa Deneyimine Dönüştürün-3 - Saç Bakım Güzellik Banyo Ritüelinizi Lüks Bir Spa Deneyimine Dönüştürün-4 - Saç Bakım Güzellik

Kokulu mumlar

Uzun bir günün ardından rahatlamak için sağlıklı bir yol arıyorsanız kokulu mumların eşlik ettiği bir banyo keyfi size iyi gelebilir. Loş bir ortam, banyoyu gerçek bir spa deneyimine dönüştürmenin püf noktalarından biri. Kokulu mumlar ve tütsüler ise atmosferi tümüyle değiştirecek.

Rahatlatıcı müzik

Rahatlama söz konusuyken müzik olmadan olur mu? Banyo keyfi için ihtiyacınız olan en önemli şeylerden biri elbette rahatlatıcı bir müzik. Gözlerinizi kapadığınızda sizi dünyadan ve bulunduğunuz şartlardan uzaklaştıracak bir müzik listesi, adeta yeniden doğmanızı sağlayabilir. Bunun için sevdiğiniz, sakinleştirici bir liste açın ve ambiyansın tadını çıkarın.

Bunların yanında yeni trend olan banyo çaylarını da rutininize dahil edebilirsiniz. Banyo çaylarının detayları için yazımızı okuyun.

Ayrıca; Ev Yapımı Köpük Banyosu Nasıl Hazırlanır? yazımız da ilginizi çekebilir.