0

Bazılarımız için sabah hareket etmeyi bırakın uyanmak bile oldukça zor olabilir. Fakat, evden çalıştığımız, çalışmasak da, günün çoğunlukla ekran önünde oturarak geçtiği bugünlerde, gözlerinizi açtığınızda yapabileceğiniz en iyi şey kan akışınızı sağlamak diyebiliriz.

Ayrıca; düzenli egzersiz yapmak, rahatlamaya, esnekliğinizi artırmaya, bel ve sırt ağrılarını azaltmaya ve diğer sağlık durumlarını yönetmeye de yardımcı olur.

Bu nedenle, bir iyi hissetme ritüeli olarak kas gruplarınızı esnetmek için her sabah aşağıdaki egzersizlere sadece birkaç dakikanızı ayırarak güne başlayın.

Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz Sabah Egzersizleri-1 - Saç Bakım Güzellik Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz Sabah Egzersizleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Cobra Stretch

Karnınızın üstüne uzanın ve ellerinizi omuzlarınızın hizasında düz bir şekilde koyun. Kalçalarınızı ve kasıklarınızı yatakta tutarak başınızı ve göğsünüzü nazikçe kaldırın. Kendinizi rahat hissediyorsanız, karnınızı da yataktan kaldırarak biraz daha derine inebilirsiniz. Boynunuzu ve omuzlarınızı gevşetmeyi unutmayın. 15-20 saniye bu pozisyonda kalın ve hazır olduğunuzda aşağı inin. Birkaç kez tekrarlayın.

Knee to Chest

Dizden göğüse dediğimiz bu pozisyon için sırt üstü uzanın, bir dizinizi göğsünüze getirin ve elleriniz ile dizinize sarılın. Sırtınızda bir gerginlik hissetmelisiniz. Bu esnemeyi aynı anda iki dizinizi kullanarak da yapabilirsiniz.

Spinal Twist

Sırt üstü yatarak dizlerinizden birini kaldırın ve nazikçe diğer tarafa doğru yuvarlayın. Her iki omuzunuzun da her zaman yatakla temas halinde olduğundan emin olun. Bir kolunuzu omuzlarınızla aynı hizada tutarak yana doğru uzatın ve uzanmış kolunuza bakacak şekilde başınızı da yavaşça çevirin. Diğer taraf için de tekrarlayın.

Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz Sabah Egzersizleri-3 - Saç Bakım Güzellik Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz Sabah Egzersizleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Esnediğinizi hissettiğinizde yataktan hafifçe kalkarak oturma pozisyonunda yapabileceğiniz 1-2 hareket ile sabah egzersinizi tamamlayabilirsiniz.

Neck Stretches

Yatakta oturduğunuz bir pozisyona geçin. Omuzlarınızı gevşetin ve sol kolunuzu kullanarak sol kulağınızı omzunuza doğru yavaşça hareket ettirin. 15-20 saniye pozisyonda kalın ve diğer taraf için tekrarlayın.

Shoulder Stretches

Kürek kemiklerinizi geriye ve aşağıya doğru gevşetin. Sağ kolunuzu önce öne sonra sola doğru hareket ettirin. Diğer kolunuzla sağ kolunuzu dirsekten destekleyin ve iyice gerin. 15-20 saniye bekleyin ve diğer tarafa da uygulayın.

Rahatlamak için duş alın ve gün boyu kuru ve ferah kalmak için Rexona Deodorantınızı sıkın. Şimdi Rexona’nın taze ve ferah kokuları eşliğinde günlük rutininize başlayabilirsiniz!

Ayrıca Salgın Duruş Sağlığınızı Etkiliyor Mu? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.