0

Parlak ve pürüzsüz bir cilt için tükettiğiniz besinler de en az cilt bakım rutinleriniz kadar önemli. Doğal güzellik, sağlıklı bir cilde sahip olmaktan geçiyor ve böyle bir cilde ulaşmak için cildi sadece dışarıdan değil içeriden de beslemek şart. Belli aralıklarla yapacağınız detoks programları, bu noktada kurtarıcınız olabilir.

Meyve- sebze suları ile yapacağınız detokslar, cildinizin sağlığına kavuşması ve yenilenmesi için gerekli besinleri elde etmenize yardımcı olur. Toksinleri temizler, hücrelerinize besin sağlar ve nem ihtiyacını karşılayarak cildinizi güzelleştirir. Detoks içeceğinizi hazırlarken cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerden yola çıkarak seçim yapabilirsiniz. İşte ışıldayan sağlıklı bir cilt için evde kolayca hazırlayabileceğiniz detoks içecek tarifleri.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-1 - Saç Bakım Güzellik Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Pancar, kavun ve portakal suyu

A ve E vitamini bakımından zengin olan bu doğal meyve-sebze suyu, cildinizin genel görünümünün iyileşmesine katkı sağlar. Aynı zamanda zengin bir antioksidan kaynağı olan bu içecekle cildinizde olumsuz değişikliklere sebep olan toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 pancar
 • 1 salatalık
 • 1/2 kavun
 • 3 portakal

Hazırlanışı:

Portakalları meyve sıkacağı ile sıkın. Kalan malzemeleri soyun ve portakal suyuyla birlikte miksere atın. Karışım pürüzsüz hale geldikten sonra soğutarak tüketebilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tüketmeniz yeterli.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-3 - Saç Bakım Güzellik Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Aloe vera ve yaban mersini suyu

Aloe vera özleri yüzyıllardır güzellik ve sağlık alanında kullanılmakta. Çünkü aloe veranın hücrelerin yenilenmesini teşvik etmek ve cilt lekelerinin azaltılmasına yardımcı olmak gibi sayısız faydası var. Bu şifalı bitki ve güçlü bir antioksidan olan yaban mersini ile cildinizi tazeleyecek harika bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1/2 bardak aloe jeli
 • 2 limon
 • 1 bardak taze yaban mersini

Hazırlanışı:

Öncelikle limonları sıkın. Ardından tüm malzemeleri biraz su ekleyerek mikserden geçirin. Homojen kıvama gelene dek karıştırın ve süzmeden tüketin. Ayrıca günde bir kez tüketmeniz yeterli olacaktır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-5 - Saç Bakım Güzellik Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Havuç ve salatalık suyu

Havuç ve salatalık cilt sağlığını geliştirmek için gerekli su, antioksidan, vitamin gibi pek çok yararlı madde içerir. Bu sağlıklı sebzelerle hazırlayacağınız içecekle cildinizin arınmasını teşvik edebilir, leke oluşumunun azalmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 3 havuç
 • 1 salatalık
 • 1/2 limon

Hazırlanışı:

Yarım limonu sıkın. Havuç ve salatalıkları yıkayıp soyun. Limon suyu, biraz su ile sebzeleri miksere ekleyin. İyice karışana kadar mikserden geçirin ve süzmeden taze bir şekilde tüketin. Bu içeceği haftada üç defa tüketebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-7 - Saç Bakım Güzellik Pürüzsüz Bir Cilt İçin Detoks İçecek Tarifleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Yeşil sebze meyve suyu

Yeşil sebze ve meyveler, karaciğer sağlığını destekleyerek cilt problemlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizin sağlığına katkıda bulunabilecek antioksidan ve vitaminler bakımından da oldukça zengindirler. Yeşil sebze ve meyvelerle hazırlayacağınız karışımla siz de cilt sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 demet maydanoz
 • 4 havuç
 • Biraz yeşillik
 • 1/2 elma

Hazırlanışı:

Malzemeleri yıkayın ve 1 bardak su ile birlikte miksere ekleyin. İyice karışınca kadar mikserden geçirin. Taze bir şekilde haftada 3 kez tüketebilirsiniz.

Not: Alerjiniz olabilecek içerikler için dikkatli tüketin ve herhangi bir reaksiyonda doktorunuza danışın.

Maydanoz ve Limon Detoksunun tüm faydalarını anlattığımız yazımız da ilginizi çekebilir.