0

Yıllardır üzerine konuşulan “Age of Aquarius” yani Kova çağı başladı. 21 Aralık 2020 tarihinde Jüpiter ve Satürn Kova burcunda bir araya gelerek 200 yıl sürecek olan Kova çağını başlattı. Peki astrologların, daha gelmeden üzerine konuşmaya başladığı bu çağ, neden bu kadar önemli?

Kova Çağının önemi

Çağımız Zodyak'ın ilk burcu olan Koç ile başlıyor. Yani başlangıçta Koç özellikli bir dünya gezegeni var. İçerisine doğduğumuz çağ ise Balık çağı ve gezegenimiz 2160 yıldır bu çağdaydı. Astrologlar Balık çağının yüzyıllardır dünya üzerinde kurban bilinci, hareket edememe, aksiyon alamama gibi etkileri olduğunu söylüyor. Ayrıca toprak elementinde olan dünyanın bizlere kapitalizmi ve maddiyata bağlı yaşama mantığını öğrettiğini belirtiyorlar. Tüm bunlar göz önüne alınınca, Kova çağının başlangıcı olan 2021 yılı hakkında da birçok yorum yapılıyor.

Birçok astrolog Satürn ve Jüpiter birleşmesinin önemli bir kozmik olay olduğu inancında. Bu iki gezegen yaşamımızdaki sosyal sorunları temsil ediyor ve daha çok otorite ile ilgili. Sadece birkaç 10 yılda bir birbirleriyle bağlantılı bir boyut oluşturuyorlar. Dolayısıyla birleşmeleri de 2020 yılının sonunda göze çarpan en önemli kozmik olay olarak yorumlanıyor. Buna göre yeni bir çağın başlangıcına hazır olmalıyız.

Kova Çağı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Kova Çağı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Kova enerjisi bize neler getirecek?

Bu yıl Kova enerjisi yaşamın her alanında karşımızda. Şubat ayında Kova burcunda tam altı gezegen vardı. Bir yeni ay oldu; Merkür geriledi; Venüs, Jüpiter ve Satürn de yine bu burçtaydı. Astrologlar yoğun Kova enerjisinin yeni başlangıçlarla ilgili olacağını öngörüyor. Hayatınızda pek çok değişim görmeye hazır olun; çünkü çok fazla Kova enerjisi var. Kova yenilik, teknoloji, insancıllık ve farklı zihniyetlerin gezegeni. Bu yüzden konuşma özgürlüğü, arkadaşlar, hedefler, umutlar kapıda. Çünkü tüm bu gezegenler Kova burcunda bir araya geliyor ve ona kendi enerjilerini getiriyor.

2021 ve sonrasında neler beklemeli?

Büyük gezegenlerin sabit hava burcundaki (Kova) ortak yolculuğu, özellikle eski bir zihniyet tarafından yönetilen bir zamandan uzaklaştığımızı hissettirebilir. Dümendeki Kova ile birlikte, bir bütün olarak toplumun iyiliğine öncelik vermeye ve hedeflerimize ulaşmak için birlikte çalışmanın yeni bir yolunu bulmaya başlayabiliriz. Başka bir ifadeyle, yüksek hedeflere ulaşmak için bütünün iyiliğinin ne kadar yararlı olabileceğini görmeye başladık.

Kova, zihinsel enerji odaklı bir hava burcu olmasının yanı sıra, son derece bilimsel fikirlidir ve genelde metafizik fikirlerle alay eder. Bu da astrologlar tarafından teknolojik ilerlemeler yaşanabileceği ve bunların küresel kazanımlar sağlayabileceği şeklinde yorumlanıyor (Özellikle aşı, ilaç ve sağlık hizmetleri konusunda).

Kova Çağı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Kova Çağı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Ayrıca Kova özgür ruhlu ve genelde alışılmadık ilişkilere ilgi duyan bir burç olduğundan; 2021 ve sonrasında toplum tarafından onaylanmış kalıpların aksine, bir birey olarak size uyan değişiklikler yaratmaya daha istekli olabilirsiniz. Yani aslında siz nasıl olsun istiyorsanız öyle olacak.

Son olarak; Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda geçirdiği zamanı, barış ve sevgi cenneti olarak düşünmemek gerektiğini de hatırlatalım. Unutmayın; Satürn sıkı çalışmanın, kuralların ve sınırların gezegeni. Tüm ileri görüşlü fikirlerine rağmen Kova enerjisi hala sabit bir enerji ve Jüpiter bununla ilgili olumlu bir etkiyi garanti etmiyor. Bu yüzden bu dönem, ister meslektaşlarınız ister çevre aktivistleri ile ortak bir çaba olsun; bireysel olarak çevremizi ve dünyayı iyi-kötü nasıl etkilediğimizi öğrenmekle ilgili olacak. Yapmanız gereken şey; “Ben” ile “biz”i takas etmenin faydalarından yararlanmak ve bir an önce işe koyulmak!