0

Daha iyi uyku ve daha fazla enerji için sabah aldığınız duşu gece ile değiştirmeye ne dersiniz? Özellikle iyi ve sağlıklı bir uykuya çare olarak kabul edilen gece duşununun ruh sağlığı üzerindeki etkileri de oldukça fazla. Yatmadan önce duş alarak zihninize endişelenmeyi bırakıp uyumayı öğretin. Temiz hissetmenin ve sıcak suyun verdiği o rahatlamanın tadını çıkararak olumsuz düşüncelerden de uzaklaşmanıza yardımcı olacak bu duşun faydalarına gelirsek;

Yatmadan Önce Duş Almanın Faydaları-1 - Saç Bakım Güzellik Yatmadan Önce Duş Almanın Faydaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Daha İyi Uyku

Sıcak su aslında vücudun çekirdek sıcaklığını değiştirmeye yardımcı olur, böylece daha düşük ve doğru bir sıcaklıkta yatağa girebilirsiniz. Yapılan araştırmalar; yatmadan yaklaşık 90 dakika önce sıcak bir banyo yapmanın insanların daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Banyo sayesinde uyku düzenini alt üst eden hataları telafi edebilirsiniz.

Keyif yapmak istediğiniz günler için ise; köpük banyosunu deneyebilirsiniz. Banyonuzda bir küvet varsa içine girin ve tadını çıkarın. Bu şekilde alınan duş, vücudun etrafında bir yalıtım tabakası oluşturarak onu daha uzun süre sıcak tutar ve küvete uzandığınız için, vücudunuz da gevşer. Bu rutine harika kokular da ekleyerek kendinizi şımartabilirsiniz. Pure Line Duş Jelleri’nin 10 farklı kokusu favoriniz olmaya aday!

Temiz Yatak ve Pijamalar

Yatmadan önce aldığınız duş ile, her gece, sanki yeni yıkanmış çarşaflarla yatıyormuşsunuz hissi yaşayabilirsiniz. Gün boyunca maruz kaldığınız tüm ter ve kirden kurtularak yatağa ve hatta pijamalarınıza girdiğinizde, mis gibi kokularla uyumanın verdiği his kulağa sizce de güzel gelmiyor mu?

Yatmadan Önce Duş Almanın Faydaları-3 - Saç Bakım Güzellik Yatmadan Önce Duş Almanın Faydaları-4 - Saç Bakım Güzellik

Daha İyi Bir Cilt

Gece uyumadan önce mutlaka cildinizi temizlemeniz ve nemlendirmeniz gerek. Bakım rutininizi duş esnasında uygulamak, işinizi de oldukça kolaylaştıracak. Yüzünüzü temizlemenin yanında duş sırasında peeling yapmayı da unutmayın. Böylece gözenekler ve ölü hücreleri de temizleyeceksiniz. Duştan sonra mutlaka cildinizi ve vücudunuzu nemlendirin. Gece boyu nemli bir cilt kendini kolaylıkla onararak yeniler.

Gece ve gündüz bakımı arasındaki farkların detaylarını ve gece cilt bakımının ne gibi faydaları olduğunu detaylı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. 

İyi Bir Sabaha Uyanmak

Tüm bunların ruhunuz üzerindeki iyi etkileri ve deliksiz bir uyku ile güne dinlenmiş ve mutlu şekilde uyanacaksınız. Bunun yanında sabah işe gitmeden ya da günlük rutininize başlamadan önce duş almaya, hazırlanmaya, saçlarınızı kurutmaya ve şekillendirmeye ayırdığınız süre size kalacak. Bu süreyi gün başlamadan kendinize ayırarak geçirebilirsiniz. Bir kahve demleyin, meditasyon yapın, biraz egzersizle vücudunuzu esnetmeyi deneyin ya da yarım saat fazla uyuyun... Tercih tamamen size kalmış.