0

Dolunay ve yeni ay ritüellerinin iyileştirici, şifalandırıcı ve enerji verici ritüellerine hakim misiniz? Ayın bu döngülerinde yapılan meditasyonlar, yaktığınız mum ve tütsüler kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olurken, bazı iyi ya da üzücü duygular ile de yüzleşmenizi sağlar. Ayın hareketi ve döngüleri ve ay ışığının enerjisi de yadsınamaz bir gerçek. Dolunay zamanı mutlaka uyku düzeninizde bozulma ya huzursuzluk hissi yaşadığınızı fark ettiğiniz zamanlar olmuştur. İşte bu insan zihni ve bedeni üzerindeki etki yüzyıllardır dünyanın ve etrafındaki gezegenleri hareketleri ile bağlanmıştır.

Bu hareketler ve değişiklikler de uzun yıllardır beraberinde bazı eylemler ve ritüeller getirmiştir. Bunlardan biri de ay suyu. Özellikle sosyal medya kullanıyorsanız, ay suyu yapan kullanıcılara, ay suyundan bahseden kişilere ve sayfalara mutlaka denk gelmişsiniz. Peki nedir ay suyu ve ne işe yarar? Sizin için ay suyunun tüm detaylarını araştırdık.

Ay Suyu Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Ay Suyu Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Ay suyu nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, ay suyu sadece ayın ışığı ve enerjisi ile aşılanmış sudur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ayın bilinçaltı zihin ve sezgiye hükmettiği söylenir ve büyüyen ve küçülen döngüleri kendi bedenlerimizi, ruh hallerimizi ve enerjimizi yansıtır.

Bu enerjileri tazelemek ve iyi enerjiler hisler çağırmak için ay suyundan faydalanılır.

Ay suyu nasıl yapılır?

Gelelim nelere ihtiyacınız olduğuna ve kendi ay suyunuzu nasıl hazırlayacağınıza;

Malzemeleri toplayın

Ay suyu malzemeleri aslında oldukça kişiseldir. Bazı kimseler ay ışığı ve sudan başka hiçbir şeye ihtiyaç duymazken bazıları da bir süre yanında bulunduracakları farklı maddeler de ekleyebilir.

Eğer bu tarz konulara ilginiz varsa; şifalı bitkiler, kristaller, doğal taşlar, uğurlu takılar, çiçek yaprakları gibi eşyalarınızı da ekleyebilirsiniz. Üstelik bu rengarenk bir görünüm ayın enerjisini almadan bile gözünüze hoş gelmesiyle enerjinizi arttırabilir.

Tabii bir de yanınıza kapaklı bir cam kavanoz ya da benzeri bir cam şişe almalısınız. Biraz daha detaya ihtiyacınız varsa; dinlendirici etkisi ile bilinen lavanta, arındırıcı etkisi olan adaçayı, gül yaprakları, temizleme özelliği bulunduran deniz tuzu, hoş enerjiler için narenciye kabukları, ametist, kuvars gibi niyetinizi belirleyecek doğal taşlar da kullanabilirsiniz. Hatta biraz bolluk ve bereket için bozuk para da kullanabilirsiniz.

Niyetinizi belirleyin

Ay suyunuzu hazırlarken bir niyet içinde olmak ve bir dileğiniz olması önemli. Aklınızdaki konuyu ay suyunuzu hazırlayacağınız süre boyunca içinizden geçirin. Bu süre içinde kullanacağınız eşyalarınızı şişenin içine doldurun ve üzerine temiz su ekleyin.

Suyu ay ışığı altına yerleştirin

Şişeniz hazır olduktan sonra gece boyu ay ışığına maruz kalacak şekilde dışarıya koyun. Eğer bir balkonunuz yoksa pencerenizin önüne de koyabilirsiniz. Güneş doğmadan kalkıp ay suyunuzu almanız önemli. İşte suyunuz hazır. Gelelim bu suyu ne yapacağınıza;

Ay Suyu Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Ay Suyu Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Ay suyu nasıl kullanılır?

  • Bitkilerinizi sulayabilirsiniz.
  • Banyo suyunuza ekleyebilirsiniz
  • Ev yapımı bakım tariflerinde kullanabilir, saçınızı yıkayabilirsiniz.
  • Evinizin ve odanızın alanını arındırmak için etrafa serpebilir ya da yerleri silerek tüm evi arındırabilirsiniz.
  • Çarşaflarınıza ve çamaşırlarınıza biraz serpiştirerek yine etrafın enerjisini değiştirebilirsiniz.

Önemli Not: Bazı kişiler bu suyun içilebileceğini söylese de, kuru bitkiler olduğu için suyu içmemelisiniz. İçme suyu için suyun içine herhangi bir şey eklemeden ayın altında bekletip daha sonra tüketebilirsiniz. Tabii kapağının kapalı olduğuna da emin olun. Dışarıda beklediği için tozlanabilir.

Ayrıca; Ay Döngüsüne Göre Yaşayarak Hayatınızı Değiştirin yazımız da ilginizi çekebilir.