0

Şapka, stilinize doğru kombinlerle birlikte eklediğinizde fark yaratan bir parça. Bir kez kullanmaya başladığınızda vazgeçemeyeciğiniz bu aksesuar, aynı zamanda günlük hayatınız için de oldukça pratik. Bazen yüzünüzü güneşten koruyor; bazen soğuk bir kış gününde başınızı sıcak tutuyor; bazen ise saçlarınızı beğenmediğiniz günlerde saklama ihtiyacınızı karşılıyor. Nedeni ne olursa olsun, eğer ilk kez şapka satın alacaksanız hem kendinize yakışanı seçmek hem de trendlere göre güncel kalmak için okumaya devam edin.

Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

İlk şapkanız

Eğer daha önce bere dışında bir şapka modeli kullanmadıysanız şapka seçiminizde ihtiyacınız olan bir numaralı şey, özgüven. Yeni başlayanlar daha kısa kenarlı ve yumuşak malzemeden üretilmiş şapkaları tercih etmeli. Daha az iddialı bir form, şapkayı takmanızı kolaylaştırır; bu da sizi daha rahat hissettirir. Ayrıca siyah veya koyu kahverengi gibi kolay, nötr renkleri tercih etmenizi öneririz. Şapkanızın gardırobunuzdaki çoğu şeyle uyumlu bir renkte olması, daha rahat kullanmanızı sağlar.

Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

Şapka trendleri

2021 trendleri, işlevselliğe ve rahat ama şık eşofmanlardan spor giysilere kadar kullanım kolaylığına önem veriyor. Dışarıda yemek yerken sizi rüzgarı önleyen şapkalar, kolayca çantanıza atabileceğiniz katlanabilen kasketler veya kalın dokulu şapkalar gibi kullanımı rahat stillere karşı doğal bir çekim söz konusu. Ayrıca hava koşullarına karşı su geçirmez süet kova şapkalar ve fularlar gibi dayanıklı stillerin de trend olduğunu görüyoruz. Çünkü artık açık havada bolca zaman geçiriyoruz.

Ayrıca sezonun en büyük trendleri arasında olan bere ve hap kutusu şapkaları da göz önünde bulundurun.

Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-5 - Saç Bakım Güzellik Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-6 - Saç Bakım Güzellik

Önerilen stiller

Stilinizde her zaman pratikliğe yöneliyorsanız eminiz saydığımız tüm bu nedenlerden dolayı şapka modelleri sizi de heyecanlandırıyordur. Şapkaları adım adım gündelik yaşamınıza dahil ettikten sonra büyük kenarlı olanları da kullanmak isteyebilirsiniz. Kış aylarında başınız ile şapka arasında boşluk olması sıcak tutmaya yardımcı olur, yaz aylarında ise aynı alan serinlemenizi sağlar. Bu yüzden aslında şapkanız ne kadar büyük ve yüksek olursa o kadar iyi.

Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-7 - Saç Bakım Güzellik Yeni Başlayanlar İçin Şapka Rehberi-8 - Saç Bakım Güzellik

Sportif şıklık

Şapka alışkanlığı olmayanlar için beyzbol şapkaları da son derece ideal bir seçim. Bu tür şapkaların trend haline gelebilecek kadar güzel olmadığını düşünüyorsanız şaşırmaya hazır olun. Her mevsim geçerliliğini koruyan bu zamansız stil bir yandan oldukça cool bir görünüm sağlıyor, diğer yandan saçlarınızın kötü göründüğü zamanlarda bir kurtarıcı işlevi görüyor.

Ayrıca Tulumunuza Göre Saç Modelleri yazımızı inceleyin.

BONUS: Stilinizi sağlıklı ve parlak saçlarla tamamlayın.

Şapka seçiminiz hangisi olursa olsun; onu en iyi gösterecek şey, altındaki sağlıkla ışıldayan saçların varlığıdır. Saç bakım rutininize Clear Kadın Yumuşak&Parlak Şampuan’ı dahil edin. Clear Kadın Yumuşak&Parlak Şampuan, büyüleyici kiraz çiçeği kokusunun yanı sıra saçlarınızın üç kata kadar daha yumuşak olmasını sağlar ve onlara ışıltılı parlaklık kazandırır.