0

İlgilendiğiniz kişinin sizinle çıkmayı kabul etmesi harika! İlk zorluğu aştınız, şimdi ne yapacağınız konusunda arkadaşlardan ve aileden birçok farklı öneri duymuşsunuzdur. Kabul ediyoruz, o heyecanla kafanız biraz karışmış olabilir. Şimdi, ilk randevunun temel ve evrensel kurallarını açıklıyoruz. 

İlk buluşmada yapmamanız gereken şeyleri öğrenmek için ise ayrıca yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın-1 - Saç Bakım Güzellik İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın-2 - Saç Bakım Güzellik

Özenli Görünün

Heyecanlandığınızı ve önemsediğinizi dış görünüşünüz ile belli etmeniz karşı taraf için, artı 1 puanla başlamanıza sebep olacaktır. Ilık bir duş, temiz, ütülü kıyafetler ve biraz saç şekillendirici en büyük yardımcılarınız.

Kokunuza Önem Verin

Koku alma duyusu, beynimizin hafıza ve duygu kısmında yer alan, vücudun ilk deneme mekanizmasıdır. Yani koku, bir ortamın iyi ya da kötü olduğunu anında değerlendirir. Bu yüzden nasıl koktuğunuz oldukça önemli. Sizin için uygun olan bir kokuyu AXE Ürünlerine bakarak seçebilirsiniz. Kakule ve mandalina içeren Axe Leather & Cookies seçeneği ilk buluşma için oldukça etkileyici gibi, ne dersiniz?

Zamanında Orda Olun

İlk randevunun amacı elbette ki iyi bir izlenim bırakmak. Zamanında, hatta 15 dakika öncesinde, sözleşilen yerde olmak, önemli flört stratejileri arasında. Buluşmaya erken gittiğinizde, etrafı gözlemleyip sakin bir yer bulabilir ya da ortak zevklerinize göre bir aktivite de keşfedebilirsiniz. Erken gidemeseniz bile sakın geç kalmayın.

İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın-3 - Saç Bakım Güzellik İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın-4 - Saç Bakım Güzellik

Muhabbet Önemli

Bir randevunun belki de tek akılda kalan kısmı sohbetin nasıl ilerlediği. Karşınızdaki kişinin, hayatını ve hayallerini merak ettiğiniz sorular sorun ve ne dediğini yakından dinleyin. Konuyla ilgili farklı konular açarak ve dikkatli dinleyerek odağınızın orada olduğunu gösterin.

İltifat Edin Ama Abartmayın

İltifatlar çoğunlukla işe yarar ve iki tarafın da daha rahat olmasını sağlayabilir. Karşınızdaki kişi, kıyafetine ya da sohbet esnasındaki ufak bir detaya iltifat ettiğinizde tabii ki mutlu olacaktır. Ayrıca detaylar da oldukça önemli. Göz rengi, yüzünde olan sevimli bir ben, doğum lekesi gibi detaylara da ilgi gösterdiğinizi belli edebilirsiniz. Tabii bunun da bir dengesi var. İltifat edecek bir şeyler bulmak için onu incelediğinizi belli etmeyin. Eğer arasını bulamazsanız, karşınızdaki kişiyi utandırabilirsiniz.

Üç Gün Kuralını Unutun

İlk buluşmada harika zaman geçirdiyseniz, taktik yapma fikrini aklınızdan çıkarın. Harika vakit geçirdiğinizi mutlaka belirtin. Ertesi gün, konuştuğunuz bir konu hakkında mesaj atabilir, hatta ikinci randevuyu bile kapabilirsiniz.

Kısacası; ilk buluşmada duyarlı ve kibar olmaya, hatta klişe de olsa söylemekte fayda var; kendiniz olmaya özen gösterin.

Bugünü atlattıktan sonra, ikinci buluşmayı kapmak için İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın yazımızı okumayı unutmayın.