0

Hayatta nerede olduğunuza bağlı olarak, flört etmek, heyecan verici bir macera ya da tam anlamıyla bir kabus olabilir. Şu anki aşk hayatınız nasıl olursa olsun, romantizm hakkında istenmeyen tavsiyelere maruz kalmak muhtemelen en son isteyeceğiniz şey. Elbette yakın arkadaşınıza, yeni görüşmeye başladığınız o kişi hakkındaki düşüncelerini sorabilirsiniz. Ama “mükemmel bir ilişki” yaşadığını düşünen kendini beğenmiş bir arkadaşınızın yersiz tavsiyelerini duymak istemezsiniz. İyi niyet her zaman takdir edilesi, yine de birilerinden tavsiye alırken onu uygulamadan önce iki kere düşünün!

Sizin için, daha önce yüksek ihtimalle duyduğunuz ama artık çalışmayan flört tavsiyelerini derledik. Bu cümlelerin her biri, başkalarının denenmiş tavsiyeleri yerine kalbinizin sesini dinlemeniz gerektiğinin kanıtı niteliğinde.

Artık İşe Yaramayan 9 Flört Tavsiyesi-1 - Saç Bakım Güzellik Artık İşe Yaramayan 9 Flört Tavsiyesi-2 - Saç Bakım Güzellik

“Belki daha fazla (buraya sahip olmadığınız bir özellik yazın) olsaydın, birlikte iyi olabilirdiniz”

Birini elde etmek için kendinizle ilgili değiştirebileceğiniz şeylere odaklanan tavsiyelerden siz de nefret ediyor musunuz? Belki de hayattaki tek amacınız flört etmek değildir ve bazen yalnız olmak sağlıklıdır. Sonuç olarak onu etkilemeye çalışmak için değiştirdiğiniz kişiyi değil, şu anda olduğunuz kişiyi seven birini bulmaya ihtiyacınız var.

“Onu bulduğunda, ‘o’ olduğunu bilirsin”

Bu iddialı cümlenin tek yaptığı şey, insanları “mistik” bir bilme duygusuna sahip olmadıkları için belki de harika giden ilişkilerine son vermeye teşvik etmek. Bu yüzden biz hiç almayalım, teşekkürler.

“Her zaman ilk buluşmada hesabı erkek ödemelidir”

İlk buluşmada hesabı erkeğin ödemesi hoş bir jest olabilir ancak kesinlikle bir kural veya olumsuzluk olmamalı. Sonuçta bir randevunuz varsa, bu onun size sağlayabileceği şeyleri kanıtladığı tuhaf bir sosyal işlem değil; eşit olarak keyifli bir ilişkiye girme şansı olarak görülmeli.

“Aramaktan vazgeç, o zaman bulacaksın”

İşte asla gerçekçi olmayan bir flört tavsiyesi daha. Yeni insanlar tanımaktan vazgeçerseniz doğal olarak hayal ettiğiniz ilişkiden de daha fazla uzağa gitmiş olursunuz.

“Eski sevgililer hakkında konuşmayın”

Hiçbir ilişki içerisinde böyle bir kuralın çalışacağını sanmıyorum. Bence eski sevgilileriniz, bazı toksik ilişki alışkanlıkları geliştirmenize neden olabilir ve bunun hakkında mevcut partnerinizle konuşabilmeniz oldukça önemli.

Artık İşe Yaramayan 9 Flört Tavsiyesi-3 - Saç Bakım Güzellik Artık İşe Yaramayan 9 Flört Tavsiyesi-4 - Saç Bakım Güzellik

“Belki de daha fit olmalısın”

Muhtemelen herkes gibi size de daha önce görünüşünüzde bazı değişiklikler yapmanız tavsiye edilmiştir. Hatta görünüşünüzü değiştirirseniz daha fazla şansınız olabileceğine bile ikna edilmiş olabilirsiniz. İnsanların bu tür cümleler kurma cesaretine inanamıyorum! Çünkü sadece daha zayıf / daha kaslı göründüğünüz için harika bir ilişki yaşayabileceğiniz fikri son derece gerçek dışı.

“Doğru insanla her şey kolay”

Bu, özellikle yaşça sizden daha büyük kişilerden duyabileceğiniz bir tavsiye. Elbette bir partnerle yaşayacağınız ilişki çoğunlukla düşük stresli olmalı. Çünkü kimse sürekli kavga etmek istemez. Yine de hiçbir ilişki mükemmel değil! Ve eğer çok mükemmel görünüyorsa yanlış giden bir şeyler olabilir. Maalesef hayat hep tek bir çizgi üzerinde ilerlemek değil.

“Seni seviyorsa senin için fedakarlık yapmalı”

Bu tavsiye, kim bilir kaç kez mükemmel ilişkilerin sorgulanmasına neden oldu? Her ilişki farklı dinamiklere sahip ve tüm ilişkiler için geçerli olan hiçbir kural yok. Bu nedenle karşınızdaki insandan bu tür nedenlerle şüphe etmeyin. Her insan farklı şeyler isteyebilir ve siz mutluysanız muhtemelen her şey yolundadır.

“Aramadan/mesaj atmadan önce üç gün bekle”

Ahhh! Hoşlandığınız biriyle iletişime geçmek için bir süre beklenmesi gerektiği fikri beni delirtiyor. Eğer birinden hoşlanıyorsanız rastgele bir kuralı takip ederek beklemeniz gerekmez. Nasıl hissediyorsanız öyle davranın ve flörtün tadını çıkarın!

Ayrıca Gamer’lara Özel Flört İpuçları ve Sürekli Kavga Eden Çiftlere 7 İpucu yazılarımız da ilginizi çekebilir.