0

İyisiyle, kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her yeni yıl başlangıcında kendinize dönüp gelecekten ne beklediğinizi düşünmeye başladınız bile, biliyoruz. Yeni bir başlangıç yapmanın belki de en kolay yolu cildinize, saçlarınıza en önemlisi de kendinize daha fazla zaman ayırmak. Değişimin o taze hissini yaşamak için kararlar almak ve bunları uygulamaya çalışmak ruh sağlığınıza da çok iyi gelecek.

Ajandanızın yapılacaklar listesine eklemeye heyecan duyacağınız önerilerimiz için okumaya devam edin.

Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-1 - Saç Bakım Güzellik Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-2 - Saç Bakım Güzellik

Yeni Bir Saç Modeli Deneyin

Saçlarınızda yaptığınız küçücük değişimlerin bile kendinizi ne kadar iyi hissettirdiğini hatırlayın. Yeni yılda yeni bir görünüm elde etme fikri sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? Saçlarınızı kestirebilir, kat verdirebilir, kakül veya perçem seçeneklerine de bir şans verebilirsiniz. Hatta radikal bir değişime hazırsanız uzun zamandır aklınızda olan o rengi bile deneyebilirsiniz.

Saçlarınızın olduğu hali sizi yeterince mutlu ediyorsa ve değişiklik istemiyorsanız saç tipinize uygun bir saç maskesini seçerek düzenli kullanımla siz de onları mutlu edebilirsiniz.

Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-3 - Saç Bakım Güzellik Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-4 - Saç Bakım Güzellik

Cilt Bakımınıza Özen Gösterin

Yüzünüze maske yapıp bekleme süresinde film izlemenin, bir şeyler okumanın ya da kahve demlemenin verdiği o keyfe, yeni yılda daha çok vakit ayırın ve bu yıl cilt bakımınıza gereken özeni daha fazla gösterin. Cildinize en uygun cilt bakım ürünlerini keşfedin ve bunları bir ritüel haline getirin.

Cildinizin temizliğine gereken önemi verin ve nemlendiricinizi ihmal etmeyin. Sağlıklı ve yumuşacık bir cilde sahip olmanın tadını çıkarın.

Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-5 - Saç Bakım Güzellik Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-6 - Saç Bakım Güzellik

Kendinize Hediyeler Alın

Uzun zamandır istediğiniz o ruj, yüz kremi, herkesin önerdiği o saç bakım maskesi, ayakkabı ya da çanta. İhtiyacınız olan her şeyin bir listesini çıkarın. Bütçenize göre kendinizi ayarlayarak zaman içinde bu listeye tikler atmaya başlayın.

Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-7 - Saç Bakım Güzellik Yeni Yılda Kendinizi Şımartın-8 - Saç Bakım Güzellik

Hygge Felsefesini Deneyin

Özellikle kuzey ülkelerinde soğuk havalarda 3-4 saate inen güneş süresi sebebiyle, motive olmak üzerinden başlayan bu akım, kısaca basit ama huzur verici şeylerin tadını çıkartma sanatıdır.

Rengarenk çoraplar, çeşit çeşit mumlar, yanan odunların çıkardığı ses, yağmurlu bir günde battaniye altında film izlemek gibi anlara gereken değeri verdiğinizden emin olun.

Günlük Tutun

Günlük tutan insanlar üzerinde yapılan araştırmalar, bu insanların daha az stres ve kaygı yaşadıklarını ortaya çıkarmış. Hissettiklerinizi ve yaşadıklarınızı yazmak, düşüncelerinizi berraklaştıracak ve hafızanızı geliştirecek. Yeni yılda bu yeni alışkanlığı edinmeye ne dersiniz?

Bu basit çözümlerin bile ne kadar fark yaratacağını göreceksiniz.