1

Futbol tutkunları buraya! 2020 yılında pandemi sebebiyle ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası’na sayılı günler kaldı. Her ne kadar adı “Euro 2020” olarak kalsa da şampiyona 12 Haziran- 12 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Üstelik bu yıl, 60. yıldönümü olması sebebiyle özel bir formatta yapılması planlanıyor.

Güzel haber şu ki, Türkiye de turnuvaya katılmaya hak kazanan ülkeler arasında. A Milli Takım, turnuvanın açılış maçında İtalya ile karşı karşıya gelecek. Euro 2020 hakkında diğer merak edilenler için okumaya devam edin.

Euro 2020: Avrupa Futbol Şampiyonası Hakkında Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Euro 2020: Avrupa Futbol Şampiyonası Hakkında Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Euro 2020 neden farklı?

Çünkü bu, Fransa’daki açılış turnuvasından (1960) 60 yıl sonra Avrupa Şampiyonası’nın 16.’sı. Ve ilk kez ikiden fazla ülkede oynanacak. Şampiyona tarihi boyunca daha önce sadece iki kez, 2000 ve 2008’de iki ülkede organize edilmişti.

Euro 2020’de ise 24 takım yer alıyor ve maçlara toplamda 12 farklı ülke ev sahipliği yapacak.

Hangi takımlar var?

Kasım sonunda yapılan kura sonucunda Türkiye, finallerde A grubunda yer alacak. Türkiye’nin grubunda İtalya, Galler ve İsviçre bulunuyor. A grubu maçları Roma ve Bakü şehirlerinde oynanacak. İtalya ile yapılacak karşılaşma 11 Haziran Cuma 22.00’de başlayacak. İsviçre maçı, 12 Haziran Cumartesi günü 16.00’da gerçekleşecek. Turnuvadaki diğer gruplar ise şu şekilde:

B grubu: Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya.

C grubu: Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya.

D grubu: İngiltere, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İskoçya.

E grubu: İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya. F grubu: Portekiz, Fransa, Almanya, Macaristan.

Açılış ve final maçları nerede / ne zaman?

Bahsettiğimiz gibi Euro 2020, 11 Haziran’da Roma Olimpiyat Stadyumu’nda Türkiye-İtalya maçı ile başlayacak.

Son 16 tur maçlarının oynanacağı şehirler Londra, Amsterdam, Bilbao, Budapeşte, Kopenhag, Bükreş, Glasgow, Dublin.

Çeyrek final maçlarının oynanacağı şehirler Saint-Petensburg, Münih, Bakü ve Roma.

7 ve 8 Temmuzdaki yarı final karşılaşmaları ile 12 Temmuzdaki final maçı ise Londra’daki Wembley Stadyumu’nda gerçekleşecek.

Euro 2020: Avrupa Futbol Şampiyonası Hakkında Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Euro 2020: Avrupa Futbol Şampiyonası Hakkında Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Son söz

Gördüğünüz gibi Euro 2020, tüm takımların en iyilerini getiriyor. Rekabet oldukça yüksek ve turnuvada çok sayıda seçkin oyuncu var. En iyi Avrupa milli takımları, kıtadaki bir numara olmak için yarışacak. Euro 2020 her ne kadar deneyimli oyuncuların bilgi ve üstünlüklerini göstereceği yer olsa da pek çok genç oyuncunun da parlayacağı kesin.

Son olarak Avrupa Şampiyonası’yla ilgili ilginç bir bilgiye daha yer verelim. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonası’ndaki çoğu maçta (21), en çok golde (9, Michel Platini ile birlikte), en az bir golle (4) en çok sayı rekorunu elinde tutuyor. Portekizli forvet aynı zamanda büyük turnuvalarda Bastian Schweinsteiger ile birlikte en çok forma giyen Avrupalı oyuncu.

Futbol sevdalıları Ronaldo’yu iyi tanır! Peki saç bakımınızı Ronaldo efsanesinden ilham alan Clear Men Ronaldo Limited Edition Şampuan’la gerçekleştirmeye ne dersiniz? Legend By CR 7, deniz tuzu içeren formülü ile saç derisini besler ve doğal dengesini kazanmasına yardımcı olur. Saçı kir ve yağdan arındırır.

Ayrıca Ronaldo Efsanesine Dair 8 Unutulmaz Gerçek yazımıza göz atabilirsiniz.