1

Türkiye’nin bir numaralı şampuan ve saç kremi markası Elidor*, hayattaki olasılıkları keşfetmek isteyen ve buna imkân bulabilen genç kadınların başarıya ulaşacağına inanıyor. Bu doğrultuda genç kadınların hayallerini gerçekleştirmeleri yolunda onları cesaretlendirmeyi, güçlendirmeyi ve ufuklarını açmayı amaçlıyor. Elidor, “Kendi Yolumuzda” projesiyle, genç kadınları hayallerine giden yolda eğitimle destekliyor.

Elidor’un Türkiye çapındaki araştırması gösteriyor ki; her 10 genç kadından 6'sı, hayalleriyle arasında engeller olduğunu düşünüyor**. Bu engellerin başında; toplumdan yeterince destek görememek, hayallerine ortak olunmaması ve kadınlara yönelik sınırlayıcı beklentiler geliyor. Ayrıca eğitime erişimdeki maddi güçlükler, geleceklerini planlamak için kendilerini yeterli görmemeleri, bir yol göstericinin eksikliği ve gelişmek istedikleri alanlarda gerekli bilgiye erişememek de karşılaştıkları diğer engeller arasında.

Ancak hepimizin hayalleri değerli. Hayat, sınırsız olasılıkla dolu ve her genç kadın sınırsız potansiyele sahip. Bu nedenle Elidor; Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Udemy iş birliğiyle, genç kadınların hayallerine ulaşmalarını eğitimle destekliyor; güçlenmelerine katkı sağlamayı amaçlayan Kendi Yolumuzda projesini başlatıyor!

Projede binlerce genç kadına Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) uzmanlığıyla hazırlanan ücretsiz kişisel gelişim programı ve Udemy'den özel olarak seçilen eğitimlere erişim imkânı sağlanacak. Ayrıca, Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından belirlenecek 200 genç kadına üniversite eğitimleri süresince de burs desteği verilecek. Projede, genç kadınların hayallerini gerçekleştirmek için çevrelerinden ve toplumdan bekledikleri destek konusunda toplumsal farkındalığa da katkı sağlanması hedefleniyor.

Müzisyen ve Elidor marka elçisi Zeynep Bastık, hukuk fakültesi öğrencisi Emine Yiğci ve olimpik milli sporcu Aleyna Hadımoğlu kendi hayallerini anlatarak projeye destek veren isimler arasında. Ancak ilerleyen zamanlarda kendiyolumuzda.com’da daha birçok hikayeyi keşfedeceğiz. Siz de web sitesini ziyaret ederek hem bu 3 kadının hayallerini paylaşın, hem başvuru yaparak kendi hayallerinize bir adım daha yaklaşın!

Şimdi keşfedin; http://kendiyolumuzda.com/

* Şampuan ve saç kremi kategorileri toplamında. Aralık 2019-Kasım 2020 Nielsen Perakende endeksine göre raporlanan ciro ve hacim bazında.
**Araştırma Ipsos tarafından 29 Ocak 2021 – 08 Şubat 2021 tarihleri arasında 18-35 yaş, ABC1C2 SES toplam 1000 kadın ile Bilgisayar Destekli İnternet Anket (CAWI) tekniği ile gerçekleştirilmiştir.