0

Bazı aylar biraz sakin geçer… Ama Merkür retrosundan sıkça bahsettiren Ekim ayında, yön değiştiren birkaç gezegen sayesinde çok şey olacak.

Basit bir uyarı: Merkür 18’ine kadar geri harekette. Gözünüzü korkutmak istemeyiz, sonuçta Merkür retrosu yılda üç kez oluyor ve hayat bir şekilde devam ediyor. Yine de kolay olmayacak. Çünkü bu, romantik ilişkilerinizi ve arkadaşlıklarınızı yeniden düşünmenizi sağlayacak. Ayrıca 6 Ekim’de Terazi’deki Yeni Ay, Plüton’un doğrudan gitmesiyle aynı anda gerçekleşiyor; bu da kişisel yaşamınızdaki bazı şeyleri sarsabilir.

10 Ekim’de Satürn direkt gittiğinde, hayatta tam olarak neyi başarmak istediğinizi düşüneceksiniz. Nasıl hatırlanmak istiyorsunuz ve doğru yolda mısınız? Ancak 18’inde Jüpiter doğrudan harekete geçtiğinde, şimdiden onun peşine düşmek için büyük bir dürtü duyacaksınız. İşlere odaklanacak ve bir sonraki terfi için kendinizi hazırlayacaksınız.

Biraz da güzel şeylerden bahsedelim. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay ile iyi şeyler geliyor. O zamana kadar genel çerçevede sakinliğinizi korumaya dikkat edin. Ayrıca ajandanıza şimdiden şu önemli tarihleri not edebilirsiniz:

  • 6 Ekim: Terazi burcunda Yeni Ay
  • 17 Ekim: Merkür doğrudan Terazi’de
  • 20 Ekim: Koç burcunda Dolunay
  • 23 Ekim: Güneş Akrep burcuna geçiyor

Ekim ayı burç yorumları için ise okumaya devam edin!

Ekim Ayı Burç Yorumları-1 - Saç Bakım Güzellik Ekim Ayı Burç Yorumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Ekim ayı Koç burcu

Koç burçları 6 Ekim’deki Terazi Yeni Ay’ı sırasında, ışığını körelten insanları hayatından çıkarıyor, ihtiyaçlarını ilk sıraya koyuyor ve seviye atlıyor. Bu zihniyet değişikliği, haritanızın ilişki alanını tetikleyecek. Ama bunu sadece aşk olarak düşünmeyin; önemli sözleşmeler ve anlaşmalar da değişebilir.

7 Ekim’de aşk ve romantizmin gezegeni Venüs, Akrep’ten çıkıp iyimser Yay burcuna geçiyor. Sıcak umutlarla seyahate çıkmanın tam sırası. Belki başka bir ülkeden biriyle yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. 

Ayın sonuna doğru gerçekleşen Dolunay, bu yıl sizin için en güçlü ay tutulması. Bu süreçte kişisel gelişime zaman ayırın. Sizi en çok parlatan kişi veya kişilere yönelin. 23 Ekim’de başlayan Akrep sezonu ise yatırım alanlarınıza güç verecek. Borçları çözmek, yatırımları devretmek gibi gelişmeler söz konusu olabilir.

Ekim ayı Boğa burcu

6 Ekim’de Terazi’deki Yeni Ay, günlük işlerinizi gözden geçirme, ince ayar yapma ve yeniden ayarlama zamanı. Yeni Ay öz bakımınıza zaman ayırmanızı istiyor. Bununla birlikte geçmiş çalışmalarınızın bir sonucu olarak kariyer atılımları da gösterebilirsiniz.

Ay ilerledikçe, iletişim gezegeni Merkür, 17 Ekim’de Terazi’ye yönelecek. Yani Merkür retrosu nihayet bitiyor. Bu da çalışma hayatınızdaki aksilikleri, kafa karışıklıklarını netleştirecek. Önemli bir ayrıntı: 2 Kasım’a kadar Merkür retrosunun gölgesi devam edecek. Bu süreye dek yeni anlaşmalar imzalamayın, hassas e-postalar göndermeden önce duraksayın.

Ay sonuna doğru Koç Dolunayı ile yeni bir enerji sarsıntısı yaşayacaksınız. Profesyonel statünüzde bir değişim veya yükselme yaşayabilirsiniz. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna geçmesi ise ilişkilerinize, ortaklıklarınıza ışık tutacak. Sizin için yeni fırsatlar yolda.

Ekim ayı İkizler burcu

Bir aylık büyük revizyon, yenilenme ve yansıma için hazırlanın! 6 Ekim’deki Yeni Ay’la romantizm, yaratıcılık ve yatırım eviniz şenleniyor. Ayın ilk haftasında yatırımların geri dönüşü ve geçmişten gelen romantik patlamalar için geri dönüşünü bekleyin.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün retrosunu bitireceği tarih olan 17 Ekim’e kadar sabırlı olmanızda fayda var. Sis temizlendiğinde, yaşadığınız gecikmeler, yanlış iletişimler ortadan kalkacak.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı, yaratıcılığınıza ve gelecek fikirlerinize gerilim getirebilir. Ayrıca sizi kızdıran internet gönderilerine karşı da dikkat edin. Nefret yorumlarını görmezden gelin ve sadece yolunuza odaklanın.

Ay sonuna doğru Akrep sezonunun başlamasıyla ise haritanızın çalışma, rutin ve sağlık alanları aydınlanacak. Günlük program değişiklikleri, taşınma, sağlık değişiklikleri gibi konular gündeme gelebilir. İhtiyaçlarınızı ilk sıraya koymayı ve öz bakımınıza zaman ayırmayı unutmayın.

Ekim Ayı Burç Yorumları-3 - Saç Bakım Güzellik Ekim Ayı Burç Yorumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Ekim ayı Yengeç burcu

İstikrar seven Yengeç’ler için maalesef gelgitlerle savrulma zamanı. 6 Ekim’deki Yeni Ay’la beraber yatırımlara, romantik bir partnere ve önemli sözleşmelere yönelik büyük değişimlere hazırlanın. Ayın ortasına doğru Merkür retrosunun etkilerinin azaldığını hissedeceksiniz. Yaşanmış gecikmeler, engeller ve hayal kırıklıkları yavaştan dağılacak.

20 Ekim Koç Dolunayı kariyeriniz konusunda size güç veriyor. Geçmişteki emekleriniz olumlu şekilde karşınıza çıkabilir. 23 Ekim’den sonra ise mevcut bir ilişkinin derinleşmesini deneyimleyebilirsiniz. Bu değişim ayrıca yaratıcı projelere ve iş hayatınıza da dönüştürücü bir enerji getirecek. Yeni fikirler deneyerek bu pozitif enerjiden yararlanın!

Ekim ayı Aslan burcu

6 Ekim’deki Yeni Ay, geçmiş iletişimleri, önemli sözleşmeleri geri getiriyor ve günlük rutininizde değişiklikler başlatıyor. Bekarsanız bu dönem sıradan kaçamakların bile daha derin şeylere dönüşebileceği bir zaman.

Ayın ortasında Merkür retrosunun sona ermesiyle birlikte rahat bir nefes alacak ve kafa karışıklıklarınızın kaybolduğunu hissedeceksiniz. Yine de 2 Kasım’a kadar sürecek bir gölge dönemi var. Enerji hala yeterince dingin değil. Yani sözleşmelerin ayrıntılarını okumaya devam etmek ve dikkatli iletişim kurmak önemli.

Ay biterken ev, kariyer, önemli sözleşmeler gibi alanları etkileyecek bir dönüşüm sezonu başlıyor. Yeni fırsatlar ve yükselmeler bekleyin. Değişikliklere alışın, çünkü uzun vadede sizin için daha iyi olacaklar.

Ekim ayı Başak burcu

Yeni Ay, para ve öz değer alanlarında sizi teşvik ediyor. Emek verdiyseniz ve hakkınızı alamadığınızı düşünüyorsanız artık bunu değiştirmek için adım atabilirsiniz. Başkalarının sizin değerinizi anlaması için önce bunu yapmanız gerektiğini unutmayın.

Ekim ayı, artık sizin için yararlı olmayan anlaşmalar ve sözleşmeler varsa sona erdirmek için uygun bir dönem. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için retronun sizi diğer burçlardan daha fazla etkilemesi normal. Bu yüzden önemli kararlar için 2 Kasım’daki gölge döneminin de sona ermesini bekleyin.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı size kredi, ipotek veya beklenen bir parayı almak gibi mali konularda büyük değişiklikler getirebilir. Ay sona ererken ise nasıl iletişim kurduğunuza ve kendinizi nasıl ifade ettiğinize odaklanan bir sezon başlıyor. Yolunuza çıkacak ciddi projelere hazırlanın, ancak her seferinde bir adım atın ve ayrıntılarla kendinizi boğmayın.

Ekim ayı Terazi burcu

Bu sizin mevsiminiz! Güneş parlıyor ve size canlılık, değişim, enerji getiriyor. 6 Ekim’deki Yeni Ay, sizin için yılın en etkili ay döngüsü. Bu dönemde ister aşk ister işte olsun, anlaşmaların veya ilişkilerin değişmesini bekleyin. Yine de strese girmeyin. Ne olursa olsun, sizin için en iyisi olacak.

Ayın ortasına doğru, ihtiyaç duyduğunuz netliği ve zihinsel enerjiyi yeniden kazanacaksınız. Merkür retrosu önemli ilişkilerde aksilikler yaşamanıza veya ilişkilerinizdeki dinamikleri gözden geçirmenize neden olmuş olabilir. Sizin için dengelenme zamanı geldi ama yine de 2 Kasım’a kadar retro sonrası gölge döneminde olduğumuzu unutmayın.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı sizin için bir başka önemli ay evresi. Yakın bir ilişkide, iş sözleşmesinde veya önemli anlaşmalarda büyük değişiklikler olabilir. Neyse ki bu, yeni fırsatların ortaya çıkması için size alan yaratacak.

Ayın sonunda odağınız, kendinizden yaşam alanınıza kaymaya başlayacak. Artık sizin için değerli olmayan şeylerin dönüşümü, değişimi ve derinlemesine temizlenmesini bekleyin.

Ekim ayı Akrep burcu

Yeni Ay, günlük iş hayatınız ve sağlığınızla ilgili olarak size yeni bir bakış açısı getiriyor. Dengelemeye ve gününüzü kendinizi koruma adına yeniden yapılandırmaya hazır olacaksınız. İhtiyaçlarınızı ilk sıraya koymanın zamanı geldi. Merkür retrosunun sona erdiği tarih olan 17 Ekim’e kadar iş ve kişisel hayatınızda aksilikler devam edebilir. Bu ağır enerji, ayın ikinci yarısında dağılmaya başlayacak.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı sizi işinizde ve sağlıkla ilgili konularda harekete geçmeye teşvik ediyor. Bu süreçte başkalarını yönetmenizi gerektiren iş atılımları yaşayabilirsiniz. 23 Ekim’de ise Akrep sezonu resmen başlıyor. Enerjik, canlı ve kim olduğunuza dair emin hissedebilirsiniz.

Ekim ayı Yay burcu

Cesur Yay’lar; bu ay size bakış açınızda önemli bir değişiklik sunuyor. 6 Ekim’deki Yeni Ay, gelecek vizyonu ve umutlarıyla ilgili 11. evinizde gerçekleşiyor. Bu aynı zamanda bağlantılarınızı, sosyal medyayı ve interneti yöneten bir alan. Finansmanda bir değişiklik, belki de çevrimiçi bir çabayla para kazanmak için yeni bir fırsat gelebilir.

17 Ekim’e kadar sosyal medyada ne söylediğinize dikkat edin. Bu gergin enerjiden kaçınmak için bir adım geri atın, fikirlerinizi yeniden yapılandırın.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı kendini ifade etme, yaratıcılık ve romantizm alanlarında değişim başlatıyor. Yeni bir romantik ilişki gelişebilir veya mevcut ilişkinizi canlandırmaya başlayabilirsiniz.

23 Ekim’de Terazi sezonunun sona ermesiyle günlük rutininizde, sözleşmelerde, kendinizi başkalarına ifade etme şeklinizde ani değişimler bekleyin. Öz bakım ve sağlığınıza özen göstermeniz de bu dönemde sizin için faydalı olabilir.

Ekim Ayı Burç Yorumları-5 - Saç Bakım Güzellik Ekim Ayı Burç Yorumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Ekim ayı Oğlak burcu

6 Ekim’deki Yeni Ay, sizin için de yeni başlangıçları harekete geçiriyor. Geçmiş çalışmalarınızın bir sonucu olarak yeni bir iş fırsatı veya statü değişikliği ortaya çıkabilir. Ayın ilk yarısında bu alanları yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz. Merkür retrosunun sona ermesiyle kariyeriniz konusunda netlik kazanacaksınız.

20 Ekim’deki Koç Dolunayı, duygusal dünyanızda liderlik enerjisini harekete geçirecek. Sizin için önemli değişiklikler geliyor ancak evriminiz için bunlara çok ihtiyacınız var. En iyi sonucu elde etmek için liderliği ele alın.

Ayın sonuna doğru Akrep sezonunun başlamasıyla odağınız sosyal alanınıza doğru kayıyor. Önümüzdeki ay başkalarıyla iş birliği yapmak için yeni fırsatlar gelişebilir. Avantajdan yararlanın ve kendinizi ortaya koyun.

Ekim ayı Kova burcu

Yeni Ay, çok sevdiğiniz bir evinizde gerçekleşiyor: Seyahat! Nereye gitmek istiyorsunuz? Yeni yerler görmek ve keşfetmek için son derece ideal zamanlar. Ayrıca iş cephesinde, bilginizi artırmaya da hazır olun. Ayın ilk yarısı kariyerinize odaklamanız için size ihtiyacınız olan enerjiyi hissettirecek.

Ayın diğer yarısında ise risk almanız gereken durumlar gelişebilir. 23 Ekim’den sonra Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle birlikte ise çok hak ettiğiniz bir kariyer takdiri alabilirsiniz. Övgü almaktan çekinmeyin, bunu sonuna kadar hak ettiniz!

Ekim ayı Balık burcu

Bu ay adınızı gerçekten öne çıkaracaksınız. LinkedIn gelen kutunuz önemli iş teklifleriyle dolarsa, sakın şaşırmayın! Sonuçta, buna değersiniz.

20 Ekim Koç Dolunayı, kendinizi güvende hissetmek için neye ihtiyacınız olduğu üzerine düşünmenizi sağlıyor. Daha fazla para mı? Daha istikrarlı bir iş mi? Bunu şimdi anlamak, yolun diğer yarısında size karşılığını verecek. Ay sonuna doğru Güneş’in Akrep’e geçmesiyle ise huzurlu hissedeceksiniz. Kime güvenebileceğinizi biliyorsunuz.

Ayrıca Kasım ayı burç yorumları yazımız ilginizi çekebilir.