0

Özellikle 90’lı yıllar ve 2000’lerin başı moda ve güzellik dünyasında birçok farklı trendin hayatımıza girmesine neden olan yıllardan. Şimdilerde takımlar, vatkalar, ekoseler, bazı saç ve makyaj uygulamaları yeniden popüler olsa da bazı trendler için “lütfen yeniden hayatımıza girmesin” diye düşündüğümüz de bir gerçek.

Eski fotoğraf albümlerini açtığınızda siz de zamanında ben nasıl bunu yapmışım diye düşünenlerden misiniz? Gelin denemekten geri kalmadığımız bir zamanın fırtınalar estiren moda ve güzellik trendlerine bakalım.

Bir Zamanlar “Ben Bunu Nasıl Yapmışım?” Dediğiniz Trendler  -1 - Saç Bakım Güzellik Bir Zamanlar “Ben Bunu Nasıl Yapmışım?” Dediğiniz Trendler  -2 - Saç Bakım Güzellik

İnce kaşlar

Tabii ki listede ilk sırayı ince alınmış kaşlar alıyor. 2000’ler başında nasıl olduğu bilinmeyen bir sebepten hayatımızın içine giren ince alınmış kaşlar şimdilerde belki de microblading, pudralama gibi kaş işlemlerinin ortaya çıkma sebeplerinden. Siz de zamanında kaşınızı tek sıra şeklinde aldırdıysanız bir süredir kaş nasıl gürleştirilir, kaşlar için doğal yağlar, microblading nedir gibi konular hakkında internet aramaları yapıyor olabilirsiniz.

Mavi far

Aslında günümüzde hala kullanılsa da, tekniklerin değişmesi, makyaj videolarının hayatımıza girmesi ve “sen böyle mi geleceksin” diyen arkadaşlar sayesinde daha güzel görünen mavi göz makyajının geçmişteki halini hatırlıyor musunuz?

Bir 90’lar klasiği olan Hollywood yıldızlarında, dergilerde, davetlerde ve ödül törenlerinde sık sık gördüğümüz mavi far zamanında çok sevilen makyaj teknikleri arasındaydı. Eşofman giydiğinizde bile parmaklarınıza biraz farınızdan alıp göz kapaklarınıza sürdüğünüz o günler, eski fotoğraflara baktığınızda “ne kadar da güzelmiş makyajım” dedirtiyorsa, muhtemelen şu an bir makyaj sanatçısısınız. Fondötenlerin bu kadar hayatımızın içinde olmaması, göz altlarına dökülen mavi farın zaman içinde göz altlarını mor göstermesi, pembeleşen yanaklar ile gözlerin iyice ön plana çıkması, renk uyumsuzlukları bazılarımıza neydi o mavi far modası dedirtiyor olabilir.

Şimdilerde renkli farların yeniden trend olması ve hepimizin severek uygulaması makyaj ürünlerinin artması, tekniklerin değişmesi ile mavi far da bir bütün halinde harikalar yaratıyor tabii, ama bu 90’lı yıllarda sanıyoruz çok da harika değildi.

Bir Zamanlar “Ben Bunu Nasıl Yapmışım?” Dediğiniz Trendler  -3 - Saç Bakım Güzellik Bir Zamanlar “Ben Bunu Nasıl Yapmışım?” Dediğiniz Trendler  -4 - Saç Bakım Güzellik

Düşük bel

Evet, düşük bel simitlerine sahip olanlar burada mı? Düşük bel furyası başlangıçta oldukça havalı gelen moda trendleri arasındaydı. Bu trendin birkaç sezon hayatımızda olması, çoğumuzun vücut yapısını da değiştirdi. Ne yaparsanız yapın gitmeyen simitlerinizin sebebi hep o düşük bel pantolon ve etekler olabilir.  Ayrıca kombinlemesi de aslında oldukça zor olan parçalardan. Uzun bir body giydiyseniz, üst bedeniniz bacaklarınızdan daha uzun görünebilir. Kısa bir crop giydiyseniz oturduğunuzda karnınız ve göbeğiniz kat kat görünebilir.

Düşük bel sevenleri tenzi ediyoruz ama sevmeyenler için kötü bir haberimiz var. Hadid kardeşler üzerinde yakın zamanda düşük bel pantolonlar görülmeye başlandı. Yakında moda trendleri arasında görebiliriz.

Abartılı balyajlar

Saçın her yerine yapılan farklı renkler, aşırı ince ve çiğ sarılardan oluşan balyajları hatırlıyor musunuz? Aslında listedeki en masum trend olan abartılı balyajlar şimdilerde neredeyse hiç konuşmuyor bile. Hayatımıza giren ombre, sombre gibi uygulamalar saçtaki keskin renk geçişlerinin yerini çoktan aldı. Muhtemelen Hollywood yıldızlarının “ben zamanında bunu nasıl yapmışım” demediği, ama bazılarımızın hayatının hatası olarak gördüğü bu saç trendi de yeniden hayatımıza girer mi dersiniz?