0

2021 yazında trendler, tamamen geçmiş yıllara dayanıyor: 80’ler, 90’lar ve onlu yılların çoğu, modern bir dokunuşla adeta yeniden doğdu. Gösterişli kollar, spagetti askılar, büstiyerler ve korseli beller gibi feminen detaylar, hiç olmadığı kadar öne çıkıyor. Uzun, bol şortlar veya şalvar pantolonlarla trendlerin tamamı rahatlığınızı önemsiyor. Ayrıca eğlenceli renkler ve baskılar, pötikareli dokunuşlardan tropikal temalara kadar dikkat çekiyor. Bahse gireriz bu trendler, kalbinize dokunacak.

2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-1 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-2 - Saç Bakım Güzellik

1. Romantik balon kollar

Yazı kucaklamaya sebep trendlerden biri balon kollar. İster elbise ister bluz ister bir crop tercih edin; pamuklu poplin veya keten gibi nefes alabilen kumaşlar size hayal ettiğiniz havalı görünümü kazandıracak.

2. Parlak renkler

Tıpkı 80’ler ve 90’lardaki gibi canlı renklere bürünerek kendinizi anında neşeli hissetmeye hazır mısınız? Keskin pastel renkleri birleştirin veya tek bir doygun rengi tercih edin; bu sezon turuncu, mor ve yeşil gibi renkler her yerde.

3. Büstiyer ve korse

Büstiyer yakalar ve korseli beller, bir başka romantik yaz trendi. Bu feminen parçaları kombinlerken Dua Lipa, Hailey Bieber gibi ünlülerden ilham alın. Bol bir jean veya kısa bir şort, spor ayakkabılar ve kalın sandaletler gibi parçalarla bu üstler, cool bir denge yakalar.

2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-3 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-4 - Saç Bakım Güzellik

4. Bağcıklar, sırt ve vücut dekolteleri

Stratejik olarak yerleştirilmiş kesikler, açık sırtlar ve bağcıklarla cildinizi göstermeye hazır olun. Bu görünüme bir elbise, üst veya bralet ile şans verin. Bunaltıcı yaz günlerinde bile ferah hissedeceksiniz.

5. İri desenler

80’ler, 90’lar ve 2000’lerin başlarındaki baskıları hatırlıyor musunuz? Renkli bir şemsiye, girdap desenleri ve sahildeymiş hissi yaratan botanik baskılar… Bu yaz bu tür baskıları, tişörtlerden elbiselere kadar tüm parçalarda göreceksiniz.

6. Triko elbiseler

Yaz aylarında triko giyme düşüncesi bile sizi bunaltabilir ama emin olun ince trikolara sorun olmayacak. Her şey seçtiğiniz parçanın hafif dokuma ve ısıya dayanıklı olmasıyla ilgili. Sezonun trendlerinde bol bol sırtı açık elbiseler, dekolteli üstler ve takımlar var.

2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-5 - Saç Bakım Güzellik 2021 Yazını Tanımlayan 10 Moda Trendi-6 - Saç Bakım Güzellik

7. Büzgü

Elbiselerden eteklere ve üstlere kadar göreceğimiz, hemen her yazın vazgeçilmezi olan büzgü, zahmetsiz bir başka trend. Bu trendin en iyi kısmı ise çok fazla esnemesi.

8. Spagetti askılar

Yıllar önce trendlere uyum sağlamak için askılarınızı saklamış olabilirsiniz. Ancak bu yaz spagetti askı adı verilen ince askılar her yerde. Elbiseler, üstler, hatta bikiniler… İnce askılarla zarafetinizi sergilemenin tadını çıkarın.

9. Balıkçı şapkası

Balıkçı şapkası veya kova şapka olarak bilinen bu trend 2020’de hüküm sürdü, 2021 yazında ise etkisini artırıyor. Kenarlar daha fazla büyüyor ve daha sarkık hale geliyor. Bu şapkalar, herhangi bir yaz kombinine son derece eğlenceli bir bitiş sağlayabilir.

10. Havlu kumaş

Havlu kumaştan daha nostaljik bir malzeme olabileceğini sanmıyoruz. Eşofman gibi bir parçayla yaz için uygun olmayacağından bu trendi şortlar, mayolar veya 70’lerden ilham alan bir kısa tulum ile deneyin.

Ayrıca Sonbahara Geçişte Giyinme Rehberi yazımız ilginizi çekebilir.